Şimdi Ara

29 Bin'e Mühendislik Önerisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bu arada agü makineyi boşver bazı imkanları felan daraltmışlar yani ya para bitiyor yada ufaktan imkanları çekiyorlar.
  • Judoo kullanıcısına yanıt
    Zaten yapılacak herhangi bir yapıda dahi elektrik tesisatı illaki olacağı için onun için bile elektrik mühendisinin imzasına gerek duyuluyormuş . İmza yetkisi o yüzden harika bir şey
  • sene başından beri ya elektrik ya bilgisayar demiştim bana makine çook uzak ama bu sıralamaya maramara bilgisayar geliyo sanırım marmara hakkında hiçbir fikrim mat mühendisliği yakın bir alan ama iş imkanları kısıtlı ve tam olarak bir alanda uzmanlaşamıyorsun sanırım yıldız elektrik olabilirim diyordum ondan da emin değilim hatta bir ara boğaziçi fizik yazıcam diyordum onu da ailem yazdırmıyor siz neden elektrik daha mantıklı dediniz mesela?
  • nükleerbaslıklıkız kullanıcısına yanıt
    Elektrik Mühendisliğinin çalışma konuları çok güzel ayrıca YTÜ farkı tercih sebebim olurdu. Derslerini ve çalışma alanlarını incele derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nükleerbaslıklıkız

sene başından beri ya elektrik ya bilgisayar demiştim bana makine çook uzak ama bu sıralamaya maramara bilgisayar geliyo sanırım marmara hakkında hiçbir fikrim mat mühendisliği yakın bir alan ama iş imkanları kısıtlı ve tam olarak bir alanda uzmanlaşamıyorsun sanırım yıldız elektrik olabilirim diyordum ondan da emin değilim hatta bir ara boğaziçi fizik yazıcam diyordum onu da ailem yazdırmıyor siz neden elektrik daha mantıklı dediniz mesela?

Ülkede sadece elektrik mühendisliği 3 yerde var itü ytü ve kocaeli bu yüzden devlete girerken sıkıntı olmuyor .
    İkincisi termik santraller barajlar yüksek gerilim hatları vs yerlerde iş imkanı çok.
    İmza yetkisi denen bir şeyin olması gibi nedenlerden dolayı ben ytü elektrik yazmayı düşünüyoru . Marmara'nın mühendisliklerine çok iyi demiyorlar ama yinede iyi bi muhasabesini yapmak lazım

• temizkan38 T kullanıcısına yanıt
    tşk ederim ikinizi de araştırıcam çok saolun :)
  • Fikir edinmek için şu konuyada bakabilirsiniz @nükleerbaslıklıkız
    https://forum.donanimhaber.com/elektrik-muhendisligi-bilgilendirme--107596884
  • Elektrik sektörü zor bir sektör ve kalifiye eleman piyasa da çok fazla , ancak elektronik,kontrol,otomasyon bunlar gelişmeye daha açık ve kendini yükseltebilirsin, piyasa da çok elektrikçi var ancak elektronik zayıf.kendini elektronik ,kontrol ve otomasyon da geliştirebilirsen çok daha iyi yerlere gelebilirsin

• İyte Ehm ve makina düşünebilirsiniz hocam agüyü ve yıldızı eleyin derim ben itü gemide arkadaşım var çok memnun iş imkanı kısıtlı değil iş itü mezunlarını direk alıyorlarmış işe çok güzel bölüm istanbul düşünüyorsanız onu yazın derim
  • camsil C kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam teşekkürler
  • AnıllGüder A kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten aklımda istanbul var gemide çekici gelmiyor değil fakat tersanede çalışmak için ağır ve zor deniliyor . Gemilerde de anlaşma yapıp çalışabiliyormuşsun fakat bi 6 ay gidiyorsun uzun süreli denizde oluyorsun o da bana gelmez gibi sanki yapabilirmiyim kafam karışık arkadaşınız mezun oldu mu acaba yoksa okuyor mu hala
    Hocam bende aslında elektronik haberleşme düşünüyordum gittim sıralamamı 19dan 29a düşürdüm öyle olunca elektronik yalan oldu . Kendimi elektrikte geliştirip çift ana dal olarak elektronik yapsam nasıl olur aslında kpss ile em atamaları kolay oluyormuş önceliğim devlet değil özel sektör aslında da ne yapsam bilmiyorum kafam karışık açıkçası .
  • temizkan38 T kullanıcısına yanıt
    Devlet düşünüyorsan çok bir şey bilmene gerek yok sadece Üni okuyup kpss yardıracaksın.Çift Anadal kolay bir şey değil, böyle demesi kolay oluyor ama üniversite de işler değişiyor . Çünkü teorini yanında kendin pratik da çalışman gerekiyor ve bazen zaman o kadar yetmiyor ki kendini kesmek istiyorsun , elektrik okuyup otomasyon ,elektronik,gömülü sistemler , güç elektroniğinde de kendini geliştirebilirsin . Üniversite çoğunlukla teorik , kendini hangi alanda geliştirirsen uzmanlık alanın o olur , elektrik müh. Okudun diye elektrik müh olmazsın yani

Anladım hocam teşekkürler Tavsiyeleriniz için sağolun .
  • quote:

Orijinalden alıntı: temizkan38

Hocam zaten aklımda istanbul var gemide çekici gelmiyor değil fakat tersanede çalışmak için ağır ve zor deniliyor . Gemilerde de anlaşma yapıp çalışabiliyormuşsun fakat bi 6 ay gidiyorsun uzun süreli denizde oluyorsun o da bana gelmez gibi sanki yapabilirmiyim kafam karışık arkadaşınız mezun oldu mu acaba yoksa okuyor mu hala

mezun olmadı daha okuyor ama memnun tavsiye eder her türlü
  • AnıllGüder A kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam sag olun eger bolumu dusunursem okuyan arkadasla baglanti kurabilecegim bir mail adresi falan varsa ve verebilirseniz mütesekkir kalirim

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.