Şimdi Ara

3000-3500 TL Sistem Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben pc toplama işinden çok anlamıyorum laptopun anakartı yandı. masaüstü bi sistem toplıycam genelde oyun için kullanılıcak.

EKRAN KARTI: MSİ gtx960 gaming 4g 4gb 820 TL
    Yada
    Asus gtx780 strix 6gb 1563 TL

Anakart: asus h97 pro gamer 1600 mhz 527 TL
    Yada
    Msi z97m 3200mhz 604 TL

İşlemci i7 düşünüyorum ama bu seferde bütçem yetmeyebilir.

İntel, ekran kartı en az 4 gb, ram 2x8gb,sabit disk 1tb, ssd 240 gb ve iyi bir kasaya bu bütçe yeter mi ? Sistem tavsiyelerinizi bekliyorum.(fiyatlar vatanbilgisayardan)

Buarada novabilgisayar nasıl ? Servisi vs..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

•  3000-3500 TL Sistem Tavsiyesi

inventus.com.tr
    toplam fiyat: 3504,22TL
  • Bende hafta ici ayni bütçeye sistem alacağım. Fikir oluşsun iyi kötü.

H97m d3h Anakart
    GTX 970 (Kesinlikle tavsiyem)
    8 gb ram
    I5 4590 islemci
    1 TB harddisk
    120 gb ssd ram

Kasa sizin tercihiniz. Kasa fiyatina göre SSD 240gb yapılır.

•  3000-3500 TL Sistem Tavsiyesi

http://www.novabilgisayar.com/pc.asp

Nova bilgisayarı sormuşsun iyidir, güvenilirdir sorun çıkmaz ne alışverişte ne sonrasında.

• deatless22 kullanıcısına yanıt
    İşlemciyi 4690 yapsam daha iyi olmazmı ? Bide ram olarak 16 istiyorum hani almışken 6-7 sene götürsün. Bide gtx970 için sorunlu çıkıyor vs diyorlar

• Bütçen yetiyorsa tabi yap 4690. Ama aşağı yukarı ikiside aynı performansı verir. 4590 rahatlıkla yeterli gelri onun yetmediği zamanda 4690 da yetmez, yani boşuna ona ekstra para verme.
    8 gb ram Günümüzde gayet yeterli. Ben 1-1.5 sene sonra bir 8 gb daha ilave etmeyi planlıyorum sende öyle yapabilirsin. Ama yine bütçende yer var ise 16 gb da yapabilirsin.
    GTX970 NVİDİAnın en üst düzey kartlarındandır. Sorunu yoktur tek problemi bazı kartlarda bobinler ağır yük altında cızırtı yapıyor( Bununla karşılaşan kullanıcılar var). Ama çoğunda böyle bir problem yok. Zaten öyle birşey olursa GARANTİ bire bir değişim yapıyor gönlünüzü ferah tutun.
  • Tamam dostum dediğin gibi yapıcam teşekkürler :)

Başka sistem tavsiyesilerinede açığım 3 hafta sonra alıcam. Önceliğim oyun bunun için performanslı bi sistem istiyorum. 6-7 sene götürsün. İlerde ufak değişiklikler yapıp güçlendirebilirim. Kasa tavsiyelerinizide bekliyorum.

• Dedigim gibi suan 8 GB ram al. Ilerde takviye yaparsın ram ucuz bir parça. GTX970 kartta inşallah 5 sene rahat yeter. Zaten direct 12 destekli. Daha direct 11 deyiz.5 sene sonra yetmezse ekran karti bir tane daha ayni karttan alıp SLI (ikisini ayni anda kullanabilirsin) böylece 2 ekran karti yeter. H97 veya z97 anakarti al kesinlikle. Bu anakartlar intelin yeni çıkaracağı 5. Nesil islemcilerede uyumlu olacak. Olurda 5 sene sonra islemci yetmezse yeni islemcilerle değiştirirsin.

Kasa olarak ben Zalman z11 plus tercih edeceğim görüntüsü çok hosuma gidiyor. Ama Corsair ve Arececolur kasalar gayet iyiler. 600-650 wattli hoşuna giden bir kasa tercih et.

• Bende tam olarak öyle düşünüyorum dostum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.