Şimdi Ara

3000 TL'ye kadar bütün bir sistem tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dizüstü kullanan biri olarak yeni bir masaüstü bilgisayar almaya karar verdim.
    Yeni bir kasaya ek olarak mekanik bir klavye ve çift lcd monitör almayı düşünüyorum.

Bilgisayarı oyun oynamak için çok fazla kullanmayacağım, oynasam bile görüntü kalitesini en üst ayarlara vs. getirmem. Çoğunlukla iş ve günlük kullanım amaçlı olacak. Makale ve tezlerimi yazacağım için mekanik bir klavye ve çift monitör düşünüyorum.

İstediklerim şunlar:
    min. 8gb ram olmalı
    Çift monitör (18.5" den küçük olmayan iki monitör, tepki süresi oyun oynamama izin verdiği sürece fazla önemli değil)
    Kaliteli bir mekanik klavye (Asus Strix Cherry Brown iyi görünüyor ama daha ucuz ve cherry brown switchli Türkçe bir klavye önerirseniz de olur.)
    En az 1TB hdd (WD Caviar Blue iyi görünüyor ama ben yine de size bırakıyorum.) Ek bir 250gb veya 500gb bir hdd daha olabilir çalışmalarımın yedeği için.
    100-200 lira fazla olsun ama daha uzun süreli kullanacağım bir şey olsun derseniz de kabülümdür.
    SSD istemiyorum.
    Gümrüğe takılmayacak ürünleri yurtdışından getirtebilirim. Amazondan vs.de link verebilirsiniz eğer daha ucuza ve sorunsuz gelecekse.

Kasasıyla, fanıyla, klavyesiyle ışıklı bir şey önerirseniz, çoğunlukla gece çalışan biri olarak daha bir minnettar olurum.

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightman11 -- 31 Ağustos 2015; 3:38:47 >

• takip, benzer amaçlarla aynı bütçede ben de sistem araştırıyorum. benim için de yararlı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ligoflecinds

takip, benzer amaçlarla aynı bütçede ben de sistem araştırıyorum. benim için de yararlı olur.
    Bir de mekanik klavyelerin yazı yazmak için uygun olmadığını söyleyenler var. Bu konuda ne diyorsunuz?
  • Güncel
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightman11

Güncel
    Önerilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ready2Craft -- 1 Eylül 2015; 11:29:51 >
  • Monitor ve klavye de dahil yalnız 3000 tlye üstad. Sadece kasaya 3000 tl harcayamam
  • quote:

Monitor ve klavye de dahil yalnız 3000 tlye üstad. Sadece kasaya 3000 tl harcayamam
    Bütçe 3k ama 600 lirasını klavyeye mi vereceksiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meniz

Bütçe 3k ama 600 lirasını klavyeye mi vereceksiniz?

Alıntıları Göster
    Klavye fantazinden vazgeçersen şöyle bir şey olabilir
    Bir tane de DisplayPort -> DVI çevirici alman gerek yalnız haberin olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meniz -- 1 Eylül 2015; 19:00:42 >

• Meniz kullanıcısına yanıt
    Şu anki dizüstünde çalıştığım zaman bileklerim ağrıyor klavyesi yüzünden (6.yılını bitirmiş samsung r522-np01).Bilek rahatsızlığı da devamında çok daha kötü sonuçlar doğurabiliyor. İş yerine de Microsoft'un curve 3000 diye kıvrımlı bir modelini almıştım. Hiç fena değil aslında klavye olarak onu seçebilirim. Mekanikten geçtim,sonuçta katip değilim ya o kadar yazı yazacak.

İşlemci olarak i5 serisine terfi ettirebilir miyiz bilgisayarı? Olmuşken biraz daha iyisi olsun bari. Sonuçta uzun vadeli kullanacağım.

Bir de bu tavsiye edilen parçalardan hangilerini yurtdışından getirtmem daha güvenilir olur onu da belirtirseniz memnun olurum. Teşekkürler.
  • nightman11 N kullanıcısına yanıt
    i3 4160 ile i5 4460 arasında 200 TL fark var. Bütçeniz el verirse alın.

Anakart yurtdışından gelmiyor
    Kasalar ve monitörler kargodan dolayı çok pahalıya geliyor
    Ekran kartını Amazon'dan alabilirsiniz 700 TL'ye yakın oluyor vergi dahil. Kargoyu katarsak o da en fazla 50 TL, yani 100 TL fark ediyor.
    http://goo.gl/2Zcflb
    i5 4460 ilginç bir şekilde Amazon'da daha pahalı

Yani ekran kartını Amazon'dan alıp 100 TL daha koyarsan üzerine işlemciyi i5 4460 yapabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meniz -- 1 Eylül 2015; 20:25:44 >
  • i5 4460a evet diyorum o zaman üstad

Bütçeye gelince, bütçem elverir de bana belli bir miktardan sonra israf ediyormuşum gibi geliyor.

Diğer arkadaşlar da sistem için olumlu, olumsuz eleştiri veya parça değişimi önerirlerse memnun olurum.
  • quote:

i5 4460a evet diyorum o zaman üstad

Bütçeye gelince, bütçem elverir de bana belli bir miktardan sonra israf ediyormuşum gibi geliyor.

Diğer arkadaşlar da sistem için olumlu, olumsuz eleştiri veya parça değişimi önerirlerse memnun olurum.
    Tabii ki başkalarının da tavsiyelerini dinleyin.
    Kasa muhtemelen pahalı bulunacak, onu da sizin isteğiniz üzerine öyle seçtim
    Hakkaten biraz pahalıdır ama, aynı modelin mavi ledlisi de var düşünürseniz
    "Kasasıyla, fanıyla, klavyesiyle ışıklı bir şey önerirseniz, çoğunlukla gece çalışan biri olarak daha bir minnettar olurum. "

• quote:

Monitor ve klavye de dahil yalnız 3000 tlye üstad. Sadece kasaya 3000 tl harcayamam

En iyisi, en yüksek fps.

MSI
    H97 PC Mate Intel H97 Soket 1150 DDR3 1600MHz HDMI&DVI&VGA Anakart
    303 TL

Intel
    Core i5 4460 Soket 1150 3.2GHz 6MB Cache 22nm İşlemci
    652 TL

GSKILL
    8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
    217 TL

WD
    3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
    200 TL

ZALMAN
    Z3 Plus Mid Tower Kasa/Beyaz
    174 TL

Zalman
    ZM600-LX 600W 120mm Fanlı Güç Kaynağı
    200 TL

Sapphire
    R9 380 NITRO Dual-X 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
    852 TL

DELL
    E2214H 21.5" 5ms (Analog+DVI) Full HD Led Monitör
    350 TL

Toplam : 2969 TL

Vatanbilgisayar

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Üstad tavsiye için teşekkürler. Çift monitör düşünüyorum o nedenle Meniz arkadaşımın bahsettiği 19.5" monitörü tercih edeceğim.
    Kasa olarak da yine meniz arkadaşın önerdiği kasaya yöneleceğim. Görüntü itibariyle daha çok hoşuma gitti.

Kararsız kaldım açıkçası, iki sisteme dışarıdan bakıp (ekran kartı, anakart, ram kombinasyonu) şu daha iyi diyebilecek birkaç arkadaş çıkarsa memnun olurum.
    Sen yukarıdaki arkadaşa takılma pek, o sürekli oraya buraya okumadan copy-paste yapıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meniz

Sen yukarıdaki arkadaşa takılma pek, o sürekli oraya buraya okumadan copy-paste yapıyor
    Hocam bundan birkaç ay önce topladığım pc şimdi fiyatlar nasıl bilmiyorum
     3000 TL'ye kadar bütün bir sistem tavsiyesi 3000 TL'ye kadar bütün bir sistem tavsiyesi

• Sizin aldığınız fiyatı görünce doların bu hale geleceğini bilerek beklediğime üzüldüm açıkçası. Dolar daha da fazla yükselmeden almam gerek onu anladım yoksa içime oturur boş nedenlerden dolayı fazla para vermek.

Meniz üstadın önerisiyle şöyle bir şey topladık diğer arkadaşlar da iyi-kötü bir şey derse bu hafta sonuna kadar sipariş vermeyi düşünüyorum. Dolar her an tekrar zıplayabilir beyler... lütfen bekletmeyin

Bir de oyuncu tayfasından ricam uzun süreli oyun oynadığınızda klavyeniz bileğinizi vs. ağrıtmıyorsa modelini paylaşır mısınız? Kablosuz ve aydınlatmalı olanlar tercih sebebidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightman11 -- 2 Eylül 2015; 18:06:56 >

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Sen bunu toplarsın ama cenazene bu gelir!!!!

Monitör:http://www.eksenbilgisayar.com/Store/ProductDetails.aspx?productID=104713 -378 TL

Geri kalanı:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2989B833C -- 2 Eylül 2015; 18:56:48 >

• Dostum iki monitör ayrıca Microsoft Comfort 5000 kablosuz klavyeyi alacağım. Biraz pahalı

Buyrun buradan tartışın, dilerseniz.
    Kasanın dışına da led aydınlatma düşünüyorum. beyaz renk ve kitap okumama tek başına yetecek kadar da yoğun bir ışık vermeli.
    Buyrun buradan yakın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightman11 -- 2 Eylül 2015; 19:55:34 >
    Ama senin sisteminde ki monitör benimkine oranla kötü. O anakartı ise tavsiye etmiyorum. Hiç sağlam gözükmüyor. Bu arada 2 monitör sığdırmaya çalışsak çoğu şeyden kısarız
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.