Şimdi Ara

300tl maliyetle ambilight 240x135 fixed frame perde (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
11
Favori
4.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende yapılan çalışmayı çok beğendim. Şu anda bir projeksiyon cihazım yok ancak 7 senelik 42inch lg plazmayı en az 55 inche terfi ettiemeyi düşünürken lg ile yola devam edip yine lg ...1500 diye bir led modelinin çok başarılı olduğunu duydum ve projeksiyon dünyasına bir göz atayım dedim. Tabi bu arada birde black screen denilen perde çalışmalarını gördüm ki gündüz aydınlığında ve her yerde pencereden ışık gelen bir ortamda muhteşem görüntü veren ve kayıbın çık az olduğu kendinyap (DIY) perdeler mevcut olduğunu gördüm. bu perde konusunda birazdaha araştırma yaspmakta kesinlikle fayda olduğunu anladım.neyse arkadaş çok güzel çalışmış eline sağlık. birde bişey dikkarimi çekti. yanılmışda olabilirim ama amblight konusundan bahsederken ve buna dönük fotoları incelediğimde evet çerçevede yanan ledler gördüm ama ışıklardaki renklerin hiçbiri ekrandaki renk yoğunluğu ile alakalı değildi. bilindiği üzere ambilight teknolojisi bir dekor amaçlı değil ekrandaki görüntünün ağırlıklı renk tonuyla ışıkları ilişkilendirerek arka planda ekranın sanal bir uzamsalını yaratmak ve görüntünün daha keyifli bir hale gelmesini sağlamaktır.eğer bu konuda ilginiz varsa ki projeksiyon varsa ilgi vardır ilgi varsa film vardır ve film varsa xbmc bilginiz yada duyumunuz vardır. xbmc de amblight eklentisi var ve ister pc üzerinde ister rasperry pi üzerinde olsun bu olayı perdenize yada tv nize entegre edebiliyorsunuz. Saygılarımla

Edit: pardon tüm mesajları okuyunca ledleri sadece dekoratif amaçlı koyduğunuzu yazmışsınız. Kusuruma bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakiyilmaz -- 28 Eylül 2015; 12:05:44 >

• Arkadaşlar merhaba.Konu başlığını açtığım perdeyi ve projeksiyon cihazını hi end bir ürün almak için satışa çıkardım. Projeksiyon cihazım epson tw5000 full hd 1600al 75000:1 kontrast oranlı gayet başarılı bir cihaz.1750tl istiyorum. Perde içinde 300e ben mal ettim yeni zamlar ve uğraşımı göz önüne alarak 400tl istiyorum. Her ikisinide evimde deneyip görebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dieselshock

Arkadaşlar merhaba.Konu başlığını açtığım perdeyi ve projeksiyon cihazını hi end bir ürün almak için satışa çıkardım. Projeksiyon cihazım epson tw5000 full hd 1600al 75000:1 kontrast oranlı gayet başarılı bir cihaz.1750tl istiyorum. Perde içinde 300e ben mal ettim yeni zamlar ve uğraşımı göz önüne alarak 400tl istiyorum. Her ikisinide evimde deneyip görebilirsiniz.

Yeni sisteminizde perdeyi yine kendiniz mi yapmayı düşünüyorsunuz? Hazır perde alacaksanız düşündüğünüz bir marka var mıdır? Yanlış anlamayın, kendi yaptığınız perdeye göre kıyaslayıp daha iyi performans veren bir ürün buldunuzsa öğrenmek istedim sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULYSES

quote:

Arkadaşlar merhaba.Konu başlığını açtığım perdeyi ve projeksiyon cihazını hi end bir ürün almak için satışa çıkardım. Projeksiyon cihazım epson tw5000 full hd 1600al 75000:1 kontrast oranlı gayet başarılı bir cihaz.1750tl istiyorum. Perde içinde 300e ben mal ettim yeni zamlar ve uğraşımı göz önüne alarak 400tl istiyorum. Her ikisinide evimde deneyip görebilirsiniz.

Yeni sisteminizde perdeyi yine kendiniz mi yapmayı düşünüyorsunuz? Hazır perde alacaksanız düşündüğünüz bir marka var mıdır? Yanlış anlamayın, kendi yaptığınız perdeye göre kıyaslayıp daha iyi performans veren bir ürün buldunuzsa öğrenmek istedim sadece.

Evet aynı yerden daha büyük boyutta kumaş alıp kendim yapıcaktım ancak vazgeçtim. Hem projeksiyon cihazıma hem de perdeme kıyamadım satmaktan vazgeçtim ;)

• Hayırlısı olsun. Bence sisteminiz gayet güzel. Ben de hala kendim kumaş alıp yapsam mı, hazır mı alsam karar veremedim. Son denediğim diy projem, kullandığım panelin boyaya eşit tepki vermemesinden dolayı pek iyi gitmedi. Hiç uğraşmayıp hazır alma düşüncesi mantıklı gelmeye başladı. 265x149 ölçülerinde perdeye 4,5m atımla elde ettiğim sonuç şöyle

• Çek güzel olmuş denemeye değer bende alabilirmiyim perdecinin telefonunu...
  • Perdecinin ismini telefonunu ekleseniz konuya çok iyi olur.
  • Şu normal televizyonlara ambilight uygulamasını rasperry pi cihazıyla yapma uygulamasını bilen varsa yazabilir mi detaylı olarak lütfen?:)
  • pm ile firma bilgisi ve tlf istedim. birde 120 tl kargo dahil şekilde mi
  • Perde kumaşı geldi bana da. Satıcı çok iyi niyetli. Deneyin, beğenirseniz ücretini yollarsınız dediler. Nitekim denedim. Perde fena değil, duvara göre çok daha iyi. Ancak kendi yaptığım perdeye göre çok bir artısını göremedim. Bu yüzden iade ettim ve specta fixed frame perde sipariş ettim. Bakalım o nasıl çıkacak.
  • Uzunca bir aradan sonra herkese merhaba. Aradan 1 seneden uzun bir sure gecti perdeyi halen kullaniyorum.hava degisimleri ve evimi tayin nedeniyle izmirden vana tasimamam dolayisiyla perde de ufak tefek dalgalanmalar basladi.Saglam bir dosemeci bulup yeniden gerdirmeyi dusunuyorum. Gerci dalgalanmanin sebebi cerceveyi astigim civilerin ufak dengesizligide olabilir. Gectigimiz sure zarfinda 100den fazla kisi perdecinin numarasini istedi ozelden ve halen istemeye devam ediyor. Bu sebepten ve en basta reklam olarak anlasilmasin diye dusundugum ve vermedigim numarayi artik burda paylasmak istiyorum. 0212 266 0006 dan Yusufu ister forumdan aradiginizi soylerseniz yardimci olucagini dusunuyorum. Gerci aradan gecen sure zarfinda hic bir iletisim kurmadim hala yerindemidir bilemiyorum. Bir de bu kadar kisi numara istedikten sonra foruma geri donus yapmamis. Bu konuda da duyarli olursak forumun amacina daha cok ulasabilecegini dusunuyorum. Saygilar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Uzunca bir aradan sonra herkese merhaba. Aradan 1 seneden uzun bir sure gecti perdeyi halen kullaniyorum.hava degisimleri ve evimi tayin nedeniyle izmirden vana tasimamam dolayisiyla perde de ufak tefek dalgalanmalar basladi.Saglam bir dosemeci bulup yeniden gerdirmeyi dusunuyorum. Gerci dalgalanmanin sebebi cerceveyi astigim civilerin ufak dengesizligide olabilir. Gectigimiz sure zarfinda 100den fazla kisi perdecinin numarasini istedi ozelden ve halen istemeye devam ediyor. Bu sebepten ve en basta reklam olarak anlasilmasin diye dusundugum ve vermedigim numarayi artik burda paylasmak istiyorum. 0212 266 0006 dan Yusufu ister forumdan aradiginizi soylerseniz yardimci olucagini dusunuyorum. Gerci aradan gecen sure zarfinda hic bir iletisim kurmadim hala yerindemidir bilemiyorum. Bir de bu kadar kisi numara istedikten sonra foruma geri donus yapmamis. Bu konuda da duyarli olursak forumun amacina daha cok ulasabilecegini dusunuyorum. Saygilar.

Ben bu hafta görüştüm. Daha önce perde kumaşı almıştım. Bu hafta ise gümüş perde kumaşı aldım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: stone2003

quote:

Uzunca bir aradan sonra herkese merhaba. Aradan 1 seneden uzun bir sure gecti perdeyi halen kullaniyorum.hava degisimleri ve evimi tayin nedeniyle izmirden vana tasimamam dolayisiyla perde de ufak tefek dalgalanmalar basladi.Saglam bir dosemeci bulup yeniden gerdirmeyi dusunuyorum. Gerci dalgalanmanin sebebi cerceveyi astigim civilerin ufak dengesizligide olabilir. Gectigimiz sure zarfinda 100den fazla kisi perdecinin numarasini istedi ozelden ve halen istemeye devam ediyor. Bu sebepten ve en basta reklam olarak anlasilmasin diye dusundugum ve vermedigim numarayi artik burda paylasmak istiyorum. 0212 266 0006 dan Yusufu ister forumdan aradiginizi soylerseniz yardimci olucagini dusunuyorum. Gerci aradan gecen sure zarfinda hic bir iletisim kurmadim hala yerindemidir bilemiyorum. Bir de bu kadar kisi numara istedikten sonra foruma geri donus yapmamis. Bu konuda da duyarli olursak forumun amacina daha cok ulasabilecegini dusunuyorum. Saygilar.

Ben bu hafta görüştüm. Daha önce perde kumaşı almıştım. Bu hafta ise gümüş perde kumaşı aldım.

Gümüş perde kumaşı nasıl? Bende almak istiyorum. hangisini önerirsiniz?

• Benim tandık perdecim var :) perdenin ismi cismi nedir arkadaşlar?
  • Son zamanlarda perde alan oldu mu ? olduysa tecrübelerini aktarma şansı var mı ?
  • xmen73 X kullanıcısına yanıt
    Ben aldım hocam aynı yerden 320 cm uzunlukta yüksekliği sabit 210 cm fabrika cıkış fiyat 235 tl arkadaş şanslımış marangoz konusunda ben kendim yaptım,keresteciden parça kestirip ona gerdirdim perde en baştaki silşindir mukavvada geldi sorunsuz fakat gerdirmek biraz zor çünkü kumaş storluya uygun gerdirmeli kumaş değil gerdirmelinin fiyatı 600 tl civarıdı o yüzden şansımı denemek istedim güzel oldu ama büyük ekran zor oluyor görüntü olarak tavsiye ederim.
    bu konuyu açan arkadaşada 300tl maliyetle ambilight 240x135 fixed frame perde çok teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: isa2711

Ben aldım hocam aynı yerden 320 cm uzunlukta yüksekliği sabit 210 cm fabrika cıkış fiyat 235 tl arkadaş şanslımış marangoz konusunda ben kendim yaptım,keresteciden parça kestirip ona gerdirdim perde en baştaki silşindir mukavvada geldi sorunsuz fakat gerdirmek biraz zor çünkü kumaş storluya uygun gerdirmeli kumaş değil gerdirmelinin fiyatı 600 tl civarıdı o yüzden şansımı denemek istedim güzel oldu ama büyük ekran zor oluyor görüntü olarak tavsiye ederim.
    bu konuyu açan arkadaşada 300tl maliyetle ambilight 240x135 fixed frame perde çok teşekkürler.

Cevap için teşekkürler...Projeksiyon cihazınizi kurduysaniz bir kaç resim atma şansınız var mı ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: xmen73

quote:

Orijinalden alıntı: isa2711

Cevap için teşekkürler...Projeksiyon cihazınizi kurduysaniz bir kaç resim atma şansınız var mı ?

Kurdum hocam filmler diziler çoşuyor foto eklerim yarın artık.

• Ekranı keresteciden ebatlarına göre kestirerek evde birleştirdim pratik ve ucuz yollu bişi oldu daha iyisini yapabilirdim ama gerek yok.
     300tl maliyetle ambilight 240x135 fixed frame perde 300tl maliyetle ambilight 240x135 fixed frame perde 300tl maliyetle ambilight 240x135 fixed frame perde 300tl maliyetle ambilight 240x135 fixed frame perde
    kamera kötü,fikir bile vermeyebilir:D zaten projecsiyon olayında resime videoya fazla güvenmiyom yorum öncelikli.
     300tl maliyetle ambilight 240x135 fixed frame perde 300tl maliyetle ambilight 240x135 fixed frame perde 300tl maliyetle ambilight 240x135 fixed frame perde
    daha iyi bir kamera ile çekersem yüklerim.
    duvara yansıtmaktan daha iyi oldugu kesin yalnız

• Bayağı pratik bir şekilde hallettmişsiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.