Şimdi Ara

300tl maliyetle ambilight 240x135 fixed frame perde

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
11
Favori
4.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Bu basligi benim gibi cok fazla harcama limiti olmiyan arkadaslar icin bir alternatif olmasi umuduyla aciyorum.

Uzun zamandir kullandigim lg hs201 projeksiyon cihazim artik yetersiz gelmeye basladigi icin yeni bir projeksiyon arayisina girdim.yaklasik 2 haftalik arastirma sonucunda forumdan Sinan bey'in referansiyla yine forumdan Sertac bey'in epson tw5000 cihazini aldim.Eski kullandigim peak marka 180x180 standard perdenin cihazin hakkini tam veremedigini gorunce bende perde arayisina girdim.

Uzun zamandir aklimda fixed frame gri
    kontrast perde almak vardi ancak istedigim ebatlarda bir perde icin 1200tl ve ustunu gozden cikarmam gerekiyordu.Zaten maddi sinirlarimi zorladigimdan malesef bu limitlere cikmam imkansizdi bende yine forumda daha once mdf den fixed frame perde yapan bir arkadasin konusunu inceledim.
    Deneme amacli eve getirdigim mdf kesinlikle istedigim sonucu vermedi.Daha sonra tamamen sans eseri piyasada istediginiz ebatlara perde imal edip 1000kusur lira para istiyen bazi firmalarin bu perde kumasi toptan aldigi yeri buldum ve aradim.250x150 olcude bir kumasi 120tlye aldim. Istersem bu fiyata storlu yada fiyat farki odiyerek motorlu olarakta gonderebileceklerini soylediler.Aklimda kumasin kalitesi ve yansitinca alicagim goruntu konusunda terddutlerim vardi ancak toptanci kumasin kalitesinden o kadar emindi ki once kumasi gondermeyi,begenmezsem parayi yatirmama mi soyleyince denemekten zarar cikmaz diye siparisi verdim iyiki de yapmisim. Siparisim Istanbul'dan Izmir'e hemen ertesi gun geldi.cok saglam bir mukavva rulo icerisinde kat kat naylona sarili olarak geldi acikcasi paketlemeye gosterilen ozen beni sasirtti.Perdeyi actim kontrol ettim herhangi bir leke, iz v.s rastlamayinca sira geldi cerceve yapimina.
    Mahallemdeki marangozla gorustum.Once kumasi distan germek icin 18mm mdfden arkasindan destekli 240x135 abatinda cerceve seklinde kasa hazirlandi ve perde bu cerceve kasaya iyice gerilerek cakildi.Daha sonra bu cercevenin ustunde yine 18mm mdfden 4 cm genisliginde siyah cerceve sabitlendi.perdeyi gerdigigim cercevenin derinligi 6 cm oldugu icin distaki cerceve ile duvar arasinda yaklasik 3.5 cm mesafe kaldi. Bu mesafeyi daha sonra dis cerceveye led donmek icin ozellikle biraktim. Bu islemlerin hepsine 120tl odedim marangoza. Son olarak 60tl ye 8m renk degistiren led (kumanda,motor)aldim ve dis cercevenin arkasina dondum. Nihayetinde 240x135 ekranimi duvara monte ettim ve elde ettigim goruntu gercekten inanilmazdi. O buyuk firmalardan 1000kusur lira odeyip alinan perdeden gercekten farki olmadigini gordum.Illaki hi-end bi perde kadar degildir ancak orta sinif bi kullanici icin kesinlikle yeterli. Reklam basligi gibi algilanmasin diye perde kumasini aldigim yerin numarasini burda yazmiyorum ancak istiyen ozelden ulasirsa iletirim. Ayrica Izmirde olup da gorup denemek istiyen herkese kapim aciktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dieselshock -- 28 Temmuz 2015; 22:56:32 >

• Fotolar g.m discovery telefonla düşük kalitede yapım aşaması hakkında bilgi vermesi için çekildi.

Kumaşın paketlenmiş hali.Birkaç kat naylon ile sarılıydı çıkardım.

Çerçeve kasası için kullanılıcak mdf ler hazırlanıyor

Kasanın esnememesi için ara destekler hazırlanıyor

Perde kasaya geriliyor

Perde kasaya gerildikten sonra sıra geldi siyah çerçeveyle dönmeye

Ve nihayet dev ekranımız hazır

Birkaç fotoda led ler takılıp duvar montajından sonraki hali.Dediğim gibi foto kalitesi iyi olmayan discovery marka telefonla çekildiği için yanıltıcı olmasın.Burda göründüğünden kat be kat iyi görüntü var gerçekte.Bu arada unutmadan ışıklar açık ortamda çekildi çoğu foto.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dieselshock -- 28 Temmuz 2015; 22:45:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dieselshock

Fotolar g.m discovery telefonla düşük kalitede yapım aşaması hakkında bilgi vermesi için çekildi.

Kumaşın paketlenmiş hali.Birkaç kat naylon ile sarılıydı çıkardım.

Çerçeve kasası için kullanılıcak mdf ler hazırlanıyor

Kasanın esnememesi için ara destekler hazırlanıyor

Perde kasaya geriliyor

Perde kasaya gerildikten sonra sıra geldi siyah çerçeveyle dönmeye

Ve nihayet dev ekranımız hazır

Birkaç fotoda led ler takılıp duvar montajından sonraki hali.Dediğim gibi foto kalitesi iyi olmayan discovery marka telefonla çekildiği için yanıltıcı olmasın.Burda göründüğünden kat be kat iyi görüntü var gerçekte.Bu arada unutmadan ışıklar açık ortamda çekildi çoğu foto.

MERAK ETTİM FOTOLARI BEKLİYORUM

• quote:

Orijinalden alıntı: alinza

MERAK ETTİM FOTOLARI BEKLİYORUM

Alıntıları Göster
    ben de merakla fotoğrafları bekliyorum.
  • perde kumaşı aldığın yeri paylaşırsan sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stone2003

perde kumaşı aldığın yeri paylaşırsan sevinirim.
    Bravo elinize sağlık şimdiden okurken heyecanlandım diyebilirim..
    firma ismini pm den verir misiniz.
    ben de normal pazarda satılan storcudan özel ebat alırım diye planlıyordum..
    yanlız amblight özelliği dediğiniz herhalde şu alttaki resideki gibi dekoratif değil mi.

Amblight Dıy projeleri var biraz pahalı ama LightBerry kitleri ile yapılabiliyor.

• @ufukman
    Evet hocam ambilight dedigimiz cakma ambilight tamamen dekoratif amacli.Gerci benim aldigim led de kumanda da cesitli efektler var ozellikle benim cok sevdigim yavas yavas renk tonlari arasinda gecis yapan bi efekt var genelde onu kullaniyorum. Bu arada ledleri sadece projeksiyonu tv ve oyun amacli kullanirken aciyorum 2 gundur.ortamda los isik da aciksa ledler tamamlayici oluyor. Film izlerken kesinlikle zifiri karanlik yapiyorum.
    Normal stor perdeciden yaptircaginiz perdenin black out ozelligi olmadigi icin tavsiye etmem sahsen.denemisligimde var.onun yerine gri duvar boyasi daha is goruyo. Tabi hic biri bu is icin yapilmis perde gibi olmuyor.ozelden numarayi yolluyorum
  • Ben de aldım kumaştan. Kalite olarak gayet iyi. kumaşı çok güzel paketleyip yolladılar. haber veren dieselshock arkadaşıma çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stone2003

Ben de aldım kumaştan. Kalite olarak gayet iyi. kumaşı çok güzel paketleyip yolladılar. haber veren dieselshock arkadaşıma çok teşekkür ederim.
    Görüntü güzel. Bu arada projektörünüzün markası nedir?

Düzeltme: Şimdi gördüm epson tw5000 miş. Memnun musunuz performansından?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ULYSES -- 30 Temmuz 2015; 13:07:15 >
  • @stone2003

Rica ederim. Birilerinim isine yaradiysa ne mutlu bana. Bana ozelden ulasan diger arkadaslarda aldilarsa fikirlerini paylasirsa diger arkadaslara yardimci olur diye dusunuyorum.

@ULYSES

Tw5000 i ikinci el olarak aldim.Daha once kulandigim (lg hs201,pa70g) ve deneme firsati buldugum bir cok cihazdan daha iyi kesinlikle.aslinda optoma hd26 dusunuyordum ancak 3d benim icin cok gereksiz oldugu icin ve deneme yaptigim hd26 tw5000 e gore oldukca basit kaldigi icin tercihimi bu yonde yaptim.Tabi imkanim olsa elbette bi tw9100 yada sony 55es almak isterdim.
  • dieselshock D kullanıcısına yanıt
    Hd 26 basit kaldı derken, görüntü kalitesini mi kastediyorsunuz, yoksa özellik anlamında mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULYSES

Hd 26 basit kaldı derken, görüntü kalitesini mi kastediyorsunuz, yoksa özellik anlamında mı?
    Hd26 da 2d görüntüde siyah seviyesi yetersiz geldi bana açıkçası.Renk skalasıda beni mutlu etmedi.Aslında deneme yaptığım şahsın cihazı tam kalibre edememiş olduğunu da düşünmedim değil ancak daha sonra aynı sorunları bir kaç kişide daha duyunca vazgeçtim.He kötü cihazmı asla değil.Mükemmel 3d sunuyor.3200al olduğu için 3d de karşılaşılan o kararma olayı nerdeyse hiç yoktu.Dediğim gibi 3d izlemek istiyen biri için sıfırı 3000tl olan bu cihaz çok uygun.Ancak benim gibi 3d izlemeyi düşünmiyen birisi için gereksiz pahalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dieselshock

Hd26 da 2d görüntüde siyah seviyesi yetersiz geldi bana açıkçası.Renk skalasıda beni mutlu etmedi.Aslında deneme yaptığım şahsın cihazı tam kalibre edememiş olduğunu da düşünmedim değil ancak daha sonra aynı sorunları bir kaç kişide daha duyunca vazgeçtim.He kötü cihazmı asla değil.Mükemmel 3d sunuyor.3200al olduğu için 3d de karşılaşılan o kararma olayı nerdeyse hiç yoktu.Dediğim gibi 3d izlemek istiyen biri için sıfırı 3000tl olan bu cihaz çok uygun.Ancak benim gibi 3d izlemeyi düşünmiyen birisi için gereksiz pahalı.
    Elinize saglik guzel bir calisma olmus. Ben su an yurtdisinda calisiyorum, bu aralar belki bir projeksiyon alabilirim. TR'ye donunce izmirdeki evime bu tarz bir sistem kurabilirim... Merak ettigim bir konu var, bu goruntuyu alabilmek icin projektorun yaklasik kac metre uzakta olmasi gerekiyor?

Bir de perdeyi aldiginiz yerin iletisim bilgilerini atabilirseniz sevinirim, ilerde lazim olacak gibi :)

• Tebrikler ve elinize sağlık. Yurtdışında olan bu kendin yap çalışmaları ülkemizde de artırmak lazım. İnsan kendi uğraşıp yaptığı şeyin kıymetini daha çok biliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albemus

Elinize saglik guzel bir calisma olmus. Ben su an yurtdisinda calisiyorum, bu aralar belki bir projeksiyon alabilirim. TR'ye donunce izmirdeki evime bu tarz bir sistem kurabilirim... Merak ettigim bir konu var, bu goruntuyu alabilmek icin projektorun yaklasik kac metre uzakta olmasi gerekiyor?

Bir de perdeyi aldiginiz yerin iletisim bilgilerini atabilirseniz sevinirim, ilerde lazim olacak gibi :)

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alinti: albemus

Te?ekkür ederim bu görüntüyü ben 4.5metreden alyyorum. Tabi her cihazyn yansytma mesafesi farklydyr. projectorcentral.com dan hesaplyyabilirsiniz. Numarayy da özelden gönderdim.

Tesekkurler. Bu islere yeni yeni girmeye hazirlaniyorum. Verdiginiz siteyi bi inceleyeyim...
  • quote:

Tesekkurler. Bu islere yeni yeni girmeye hazirlaniyorum. Verdiginiz siteyi bi inceleyeyim...
    @albemus

Rica ederim.Projeksiyon işi gerçekten çok keyifli.Umarım isteklerinizi karşılıycak cihazınızı bir an önce bulursunuz.

@miyankizu

Hocam keşke benim el becerim olsa da marangoz yerine kendim kesip biçebilseydim.Ama böylede gayet kıymetli oldu benim için :)
    LG PF1500 dusunuyorum. Daha buralara dusmedi, bklm nasil bir fiyatla gelecek?
  • quote:

LG PF1500 dusunuyorum. Daha buralara dusmedi, bklm nasil bir fiyatla gelecek?
    bana acil ulaşırmısınız, 05327875117 , m.degirmenci@hotmail.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: komplooo

bana acil ulaşırmısınız, 05327875117 , m.degirmenci@hotmail.com

Alıntıları Göster
    Ben de perdecinin iletişim bilgilerini özel mesaj olarak almak istiyorum mahsuru yoksa?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.