Şimdi Ara

4 çekirdekli laptoplar ne zaman çıkar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yaza yetişir mi?3.500ytlye alabilir miyz?

• daha üreticinin bilmediği muhtemel yakın geleceği tüketiciye soruyorsun arkadaşım .ne yazık ki istediğin cevabı alman çok zor.
  • Valla, 1.5 seneden önce çıkmaz emin ol, çift çekirdekliler çıkalı notebook için ancak 4-5 ay oldu daha...
  • 4mbcacheli core2duolar nasıl?
  • daha çift çekirdeği doğru düzgün kullanmadan 4 çekirdek diosun
  • Tuketim toplumu oldugumuzun en guzel ornegi daha yenilikleri sindirmeden daha yenisini istemek kesinlikle laf atmak icin demedim ayni durum bende de var icler acisi Turkiyenin durumu tamamen tuketim toplumu
  • Bekleyin az kaldı nasolsa aç gözlüyüz onu'da alırız biz bu hızla tükettikçe 2 sene içinde core duo diye bişey kalmayacak.
  • bunun sonu nereye kadar gidecek ki.. 4 cekirdek alacagin gune geldiginde emin 16 cekirdekler cikacak artik.. kisir dongu.
  • Evet arkadaşlar bunda 1.5 sene önce bir sürü para verip 64bit işlemcili notebook almıştım, ama şuan bile ortada 64bit diye bir şey yok, xp nin vista nın betaları dışında. Şuan vistanın Home sürümleri bile çift çekirdeği tam desleklemiyor. Çift çekirdek ve 64bit in yazılımsal olarak tam desteklenmesi, tam olarak kullanılması bile en azından 1.5 seneyi bulur. Çift çekirdek ve 64bit i tam olarak kullanabilmek için işletim sistemi nin çift çekirdek ve 64bit i tam desteklemesi, kullandığınız yazılımlarında çift çekirdek ve 64 bit destekli olması lazım. Mesela photoshop kullanıyorsanız, bunun 64 bit lik versiyonun çıkması lazım. Diyelim 3D Studio Max kullanıyorsanız, bu programın 64bit ve çift çekirdek destekli versiyonun çıkması gerekli, programda bir tarafta rendering yaparken diğer tarafta başka bir işlem yapılabilmeli yani.
  • 2 çekirdekler hele bir satılsın sonra çıkar :) ehehe kim bilir intel amd şuan neler yaptılar prototip olarak da piyasaya sürülmüyor... yavaş yavaş :)aceleye gerek yok...

zaten asıl bombaları şimdi ATI yi satın alan AMD patlatacak NVIDIA nın işi çok zor ATI&AMD nin korkunç ekran kartları gelecek önümüzdeki senelerde... birde uzun zamandır hayali kurduğum harici (external) ekran kartları piyasaya çıkmaya başladı...

yakında ztn kasa fln kalmayacak ortalıkya. işlemci de kendi kasasında gelcek ramlerde ekran kartıda anakartda hepsini anakartın girişlerinde bağlıyacağız...

aynen home theather sistemleri gibi dvd uydu alıcısını dvd recorder ı vs. hepsini nasıl Home Theather a bağlıyoruz desktoplarda öyle olacak yakında....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greyhound -- 11 Ocak 2007; 10:01:16 >

• 4 çekirdeği düşünen mucitler bu notebookların en büyük sorunu ısınma olayını nasıl halledecekler acaba.......önce bunu çözsünler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.