Şimdi Ara

4 günlük telefon şarjdayken şarj bitiyo (Z2)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Telefonu 4 gün önce aldım ilk gün telefonun içindeki şarjı bitirdim ve kapalı halde 12 saat şarj ettim. Ertesi günde aynısını yaptım sonraki gün şarj bittiğinde açık şekilde şarja taktım. Bataryayı yanlış açmadım yani. Az önce telefon şarjdayken oyun oynuyordum telefon kapandı. Bunun sebebi ne olabilir sonyden hiç böyle birşey beklemezdim üstelik daha 4 günlük telefon. İlk başta normal bi durum mudur bu yardımcı olursanız sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Servislik olay batarya problemli olabilir devam ederse servise yolla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sana kim dedi bataryayı tamamen bitirip şarja tak diye ?
    Buralarda söyleye söyleye dilimde tüy bitti arkadaşlar. Bataryayı tamamen bitirmeden şarja takın.
    Telefonu kapalı şarja koy açık kullanma. Şarjdayken de hiçbir telefonla oyun falan oynanmaz.
  • Şarjdaki telefonda oyun oynamak.. Yazık o pile kim bilir nasıl yemiştir ömründen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

Sana kim dedi bataryayı tamamen bitirip şarja tak diye ?
    Buralarda söyleye söyleye dilimde tüy bitti arkadaşlar. Bataryayı tamamen bitirmeden şarja takın.
    Telefonu kapalı şarja koy açık kullanma. Şarjdayken de hiçbir telefonla oyun falan oynanmaz.

z2 yi ilk alınca %50 şarj vardı. bunu kullandım hatta telefon kapandı 0dan sonra. işte bunlar hep yanlış bilgilendirme.

neyse ondan sonra şarj ettim tabi %100 olunca aldım hemen. ilk başta yaptığım hatayı bidaha yapmadım. şu an sorun yok gibi. acaba çok zarar gelmişmidir pil ömrüne

hocam bir de şarj %60 70 lerde iken şarja takmak sakıncalı olur mu acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Polifemus

quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

Sana kim dedi bataryayı tamamen bitirip şarja tak diye ?

z2 yi ilk alınca %50 şarj vardı. bunu kullandım hatta telefon kapandı 0dan sonra. işte bunlar hep yanlış bilgilendirme.

neyse ondan sonra şarj ettim tabi %100 olunca aldım hemen. ilk başta yaptığım hatayı bidaha yapmadım. şu an sorun yok gibi. acaba çok zarar gelmişmidir pil ömrüne

hocam bir de şarj %60 70 lerde iken şarja takmak sakıncalı olur mu acaba

Hayır istediğin zaman şarja takabilirsin telefonunu ama önemli olan bataryanın tamamının bitmemesidir. Tamamen şarj bitmeden kesinlikle telefonu şarja takın. Bir kereden bir şey olmaz. Benim tavsiyem bir kaç defa telefonu kapalı iken şarj edin %100 oldu mu çıkarın şarjdan.

Baktın şarjın %10 falan kalmış dışarıdasın hemen ultra stamina moduna al ve telefonu kurcalama.Mümkün olduğunda da şarja tak.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.