Şimdi Ara

4 MB Sınırsıza Geçtim Uploadım Uçtu Gitti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikle forumda arama yaptıktan sonra bu konuyu açtığımı belirtmek istedim. Bir çok upload sorunu yaşayan var ama benim tarzımda sorun yaşanan bir konu bulamadım.

31 Aralık gecesi 2mb sınırsızdan 4 mb sınırsıza geçtim. 2 mb iken 35 civarı olan uploadımı hiç olmazsa 70 falan yaparım diyordum ki -olması gereken esasında 100'dür- uploadım kökünden gitti... Bunu üzerine tam 10 gündür Türk Telekomla akraba olduk ama nafile. Bir türlü düzeltemediler sorunumu. 2 kere portumu değiştirttim ama düzelmedi. Port değiştiği zaman ya da ara ara sorun kendiliğinden düzeldiği zaman 30 kb ile uploada başlıyor ama 100MB lık bir partı sonlandıramıyor. Modeme reset atarsam eğer internette komple gidiyor bu sefer. Ağ Bağlantılarım klasörüne giriyorum ve "Sorun Onar" "Tanıla" "Devre Dışı Bırak" gibi işlemler yapıyorum. Karşılaştığım sonuçlar şu oluyor:

"DNS yapılandırmanızda bir sorun var ve Microsoft bunu çözemiyor. Lütfen servis sağlayıcınıza başvurun......"
    "Bilgisayarınızda başka bir ağ olabilir , bu da internet bağlantınızı etkiliyor olabilir"
    "Sorun giderilemedi,ağ bağlantınızı sıfırlayın ; bazen işe yarayabilir."
    Çok nadiren de ve aradan 30 dakika falan geçince "Sorun giderildi" deyip kendiliğinden düzeliyor.

Düzeldiği zaman downloadım süper ötesi ama upload maalesef yok. TTnet test sayfasında da download testini hemen geçiyor fakat upload testi 20 dakka sürüyor. Eğer ki sonuçlanırsa 0 ya da 1 kb upload değeri alıyorum.

- Ağ bağlantılarımdaki DNS ayarlarına giriyor ve numaralarıma bakıyorum ama elle girilmiş bir numara yok... Yani otomatik olarak ayarlı. Aynı modeme 3 bilgisayar bağlı , 3'ünde de DNS numaralı otomatik olarak ayarlı.

Fakat enteresan bir şekilde YOUTUBE'a direkt olarak giriyor bilgisayar. ben de sorunun acaba bundan kaynaklı olabilir mi diye düşünüyorum.

- Bilgisayarıma bağlı olan yazıcıyı bile devre dışı bıraktım eğer ki diğer ağlar yüzünden bir engelleme yapıyprsa diye ama nafile. Hem ben eskiden (yani 31 Aralıktan önce) kaç bilgisayarla ve hangi modemle kullanıyorsam aynen o şekilde devam ediyorum. Bir donanım değişikliği olmadı yani.

- Çoğaltıcı ethernet 8'li HUB kullanıyorum.Acaba bundan olabilir mi? fakat bunu da aylardır kullanmaktaydım zaten. Yeni eklediğim bir donanım değil.

- Vista işletim sistemi kullanıyorum ama bunu da aylardır kullanıyorum.

- Uploadı engeller diye , çok bilmiş TTnetçiler yüzünden virüs programımı da kaldırdım ama bu da işe yaramadı.

Başına böylesi bir sorun gelip de çözen arkadaşlardan bir öneri-akıl bekliyorum. Eksik kalmış olan yerler hakkında da tekrar bilgi verebilirm. Özellikle de bu DNS numara ayarı olmamasına karşın YOUTUBE gibi sitelere girebilmem bir garip değil mi gerçekten de ...

Şimdiden teşekkür eder , iyi forumlar dilerim herkese...

• farklı bir modemle dene bence. bende çok sorun yaşadım linksys, philips vs. şimdi datron kullanıyorum wireless. bazan 110u aşıyor upload. download 420kb
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.