Şimdi Ara

4 tane Muhabbet kuşum var Kafes boyutu ne olmalı ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler foruma yeni üye oldum . 4 tane Muhabbet kuşum var 2 ayrı çift yani . Henüz daha üretmeyi düşünmüyorum . Ancak dördünün bir arada yaşaması için nasıl bir Kafes lazım ?? Şimdilik dördünün içinde bulundukları kafes 60 cm boy , 27 cm en , 41 cm yükseklik . Yardım eden olursa mutlu olurum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnurCan5555 -- 31 Ekim 2017; 13:18:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yok mu fikir verecek bu konu da bilgili birisi ??

• OnurCan5555 kullanıcısına yanıt
    Ortadan bölmeli Salma kafes ideal olur hocam. Boyutları değişiyor, internette çok çeşitli var. Benim kullandığım ortadan bölmeli ve ölçüleri şu, Uzunluk:60 Yükseklik:40 En:27. Ben 2 kuş beslediğimden ortadaki bölmeyi çıkardım. 2 Kuş için devasa oldu kafes , takınca da iki kafes var gibi oluyor ve bu boyutlar 4 kuşa fazla fazla yeterli. Siz Daha büyük alırsanız o daha iyi olur ama yazdığım ölçüler yeterli. Kuşlar çiftse ortadaki ayırma aparatını takar 2' li ayrı bölmelerde tutarsınız.
  • kuşlar ötüyo mu?
  • supernova034 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ederim cevabınız için . Bir site de bu ölçüleri tek kuş için yazmış o yüzden sordum . İlerde daha da büyütcem kuşları üretince . Yaza doğru başlıcam üretime hedefim 30 kuşa ulaşmak .

• kvadankpakal kullanıcısına yanıt
    Öten kuş iyidir hocam

Yani ne kadar büyük o kadar iyi olur tabi ki. Ama bu ölçüler yeterli 4 kuşa dediğim gibi, bölme aparatını takınca uzunluk 30 oluyor. Belki uzunluk 70- 75 cm biraz daha iyi olabilir üretim için. Ama çok sayıda kuş hedefiniz varsa zaten bunlar yetmeyecektir, çok büyük salma gerekir. Şu çok güzel mesela;https://urun.gittigidiyor.com/evcil-hayvan/canser-salma-kafes-80-cm-lik-bolmeli-80-33-45-304193399?rcp_action=rcpProductClicked telleri de yatay üstelik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supernova034 -- 1 Kasım 2017; 16:36:23 >

Hocam internette boy 100 cm en 40 cm Yükseklik 45 cm olan Kafes buldum . Bu Kafeste kaç muhabbet kuşu bakılır . Sayı artınca katlı kafesler var onlarda üretim yapcam salmada üretimi tavsiye etmiyorlar pek . Bu 100 cm lik kafesten alsam kuşları arada evde serbest bıraksam nasıl olur ?? Bir de bu 100 cm boyundaki Kafes kaç muhabbet kuşunu bir arada beslememe müsade eder ?? Birde kuş arttıkça Kafes sayısını artırmayı düşünüyorum .

Şu Linke de bakmanızı tavsiye ederim hocam;https://urun.gittigidiyor.com/evcil-hayvan/canser-salma-kafes-80-cm-lik-bolmeli-80-33-45-304193399?rcp_action=rcpProductClicked.

2 bölmeli olduğu için 100 cm de olsa 2 çift bakabilirsiniz anca. Aynı bölmede birden fazla çift olmaz hocam yer gene yetmez 50 cm de olsa. Bir üretici de görmüştüm kocaman salma vardı , tek içinde bir sürü kuş ve yuvalık vardı, tam ölçüsünü bilmiyorum ama epey buyuk bir şeydi kuşlarda sağlıklı. Yani çok buyuk tek salmada 10 çiftte olabilir. Ama benim tavsiyem salmadan çok ayrı ayrı kafeslerde üretim yapmanız olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supernova034 -- 1 Kasım 2017; 16:45:23 >
    Teşekkür ederim hocam bu ürüne bakcam .

Rica ederim, yatay telli oluşu hoşuma gitti. Ölçüleri de 4 kuş için ideal.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.