Şimdi Ara

40'' Lcd Tv Alıcam? (Geniş Kapsamlı Yardım!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar baya uzun süredir hem DH'i(çoğu kişi burda açtığı konularda edindiği bilgi sayesinde TV aldı) hem de piyasadaki LCD Tv'leri takip ediyorum.Ama bir türlü almak kısmet olmadı.Devamlı yeni modellerin fiyatlarını düşmesini bekledim.Şimdi artık alma vakti geldi sanırım.Arkadaşlar 40'' almayı düşünüyorum.Yanına bide uydu bağlatmayı düşünüyorum.Digitürk veya D-Smart düşünmüyorum.Sadece LiG TV kartını abone olup uyduya takıcam.Ayda 19.90 ytl miş sanırım.
    Görüntü kalitesinin çok iyi olması taraftarıyım.(Bu zamana kadar almamamın sebebide bu)Playstation oynamayı düşünmüyorum ama sonra alabilirim onuda.Amacım 1 TB'lık harddisk alıp içine filmleri atıp , TV'ye bağlıycam.O yüzden USB şart.Ayrıca bide 5+1 ses sistemi bağlatıcam.100hz çok önemli benim için ama W4000(veya başka modeller) serisiyle X serisi arasında öle dağlar kadar fark yok derseniz önemsemem.
    Fiyat aralığım:Aslında 3.000-3.500 TL 'e çıkarım ama o kadar pahalı bişi alma taraftarı değilim sonuçta fiyatları daha düşük olup daha kaliteli ürünlerin olduğuna çoğu kez tanık oldum.2.500-2.800 TL arası bir televizyon almayı düşünüyorum
    Aklımda 3-4 isim war aslında.1-Sony , 2-Samsung , 3-Sharp , 4-Philips
    Şimdi 1.si:Sony'i cidden çok araştırdım. W Serilerini almayı düşüyordum. Ama X serileri almamı engelledi.Hele ki şöle bi TV war (KDL-40X4500). FULL HD açtırdım ağzım açık kaldı.Yok böle bir netlik.Ama fiyat uçmuş nese beni ilgilendirmez:) Şimdi arkadaşlar W4000 güzel bir model fiyatıda tam aradığım uygunlukta acaba gidip alayım mı yada bu kadar beklemişim biraz daha bekleyip KDL-40X3000 & KDL-40X3500 (İkisininde birbirine yakın fiyatları war) modellerinin az daha düşmesini mi bekleyim.Sonuç olarak Z serileri geldi.Doğal olarak düşücektir.Nedersiniz?

&

Şimdi 2.si: Samsung görünümüyle çok hoşuma gidio.Özellikle LE40A656 modelinin takibindeydim 3.500 TL iken düşmesini çok bekledim.Şimdi 2500' larda ayrıca 100 HZ war bilmiorum sizce nasıl bir model.Çoğu kişi SonyW4000'den daha kötü olduğunu söylüyor.Ama W4000'de 100 Hz yok.Samsung'ta war.Bide ayrıca 2 yeni model çıktı. LE40A756 & LE40A856 bu modellerede yönelebilirim tabiki.Ayrıca yeni modellerde çözünürlük 70.000 ' e çıkıyor.Buda çok önemli bir faktör.Siyahlar daha net gözükeceği kesin.

&

Şimdi 3.sü:Sharp panelleri çok iyi diolar Camı yani..Umarım yanlış telaffuz etmemişimdir.sırf bu yüzden bile Sharp alabilirim.Çözünürlükleri az olsa bile önemli değil sağlamlık herzman çok önemlidir.Bu konuda önemli fikirlerinizi beklerim.

Şimdi 4.sü:Philips' e gelince; Teknosa ve Bimekste çalışamlar 40 inc 9603 modelini çok önerdi.Camına dokunmamı istediler.Parmağımla yukarıdan aşağıya yapınca İz kalmıyordu cidden(Hani lcd'lere dokununca parmağını kaydırınca görüntü bozuluo gibi ya)

Şimdi arkadaşlar yardım bekliyorum.Eğer diyorsanız "vaktin varsa bekle biraz" bu zamana kadar bekledim gene de beklerim.Yeterki içime sinen bişi alayım.İstediğim şeyleri sundum.Boş boş laf olsun diye LCD almıycam.Ne istediğimi biliyorum ama işte kararsızlığı dewam ediyo.İyi akşamlar
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Eğer söz konusu olan LCD markası Sony ise benim kesin önerim 40W4000 aldım 2735 Tl ye cok cok memnunum. Live Color Creation ve WCG-CCFL Backlight teknolojilerine sahip olan LCD model tercih et. Zaten her ikiside Sony tarafından birlikte geliştirilmiş olup, tam anlamıyla birbirlerini tamamlayan/bütünleyen teknolojilerdir. Bu teknolojiler LCD'nizde istediğiniz renk ve ışık ayarlarını yapmanıza yardımcı olacaktır.

Live Colour Creation
    Live Colour Creation sadece BRAVIA televizyonlarda bulunan yeni bir Sony teknolojisidir. Geleneksel LCD teknolojisine kıyasla %30 daha geniş renk skalası sağlar. Bu da çarpıcı renk gösterimi için tam olarak doğada olması gerektiği gibi, çok daha derin ve daha doğru renk tonlarının elde edilmesini sağlar.

WCG-CCFL
    Geniş Renk Gamı CCFL (Soğuk Katot Flüoresan Lamba) arka ışığı anlamına gelir. Bu sadece BRAVIA televizyonlarda bulunan benzersiz bir Sony teknolojisidir. WCG-CCFL arka ışığı, geleneksel CCFL arka ışığına kıyasla renk kalitesinde yaklaşık %30 artış sağlar. WCG-CCFL daha derin, daha doğru kırmızılar ve yeşiller üretmek için yeni bir tür ışıklı malzeme kullanır.

• anladım dostum çok teşekkürler ilgilendiğin için tabiki bir tercih..
    W4000 düşünüorum zaten ama dier yazdıklarım hakkındada yardıma yoruma ihtiyacım war.
    Lütfen arkadaşlar yardım edecek yokmu sitenin bu bölümünde??
  • Yardım geldi

Araştırmandan dolayı kutlarım, bilinçli tüketici olduğundan dolayı, yukarda bahsettiğin nerdeyse tüm panellerin teknik anlamda sorunları vardır kullanıcılar tarafından ve testlerde dile getirilen, misal judder problemi samsung 6 serisinde hat safhadadır, aynı problem W4000 ve W4500'de de az miktarda vardır.
    Ancak Samsungun 6'den sonraki serilerde durum ne onu tam olarak bilemiyorum aynı sıkıntılar var mı diye.
    En temiz panel highend bir cihaz olan X3000/X3500'dür (X3500'ün biraz daha pahalı olmasının nedeni ön çerçevesinin metalik olmasıdır, teknik olarak aynı tv'dir) Bu fiyatlara düşmüşken panel aradığın cihazıdır arkadaşım.
  • Peki Sharp tv'ler hakkında yorumunuz nedir.Sanıırm fazla yardım gelmiycek o kdar da beklemiştim bu topici en iyi şekilde açaım die
  • 1- liste iyide bu mükemmel listeye 6 serisini nasıl soktun beni onu anlayamıyorum.kafadan ele.

2- x3000 ile x3500 arsında teknik fark yok gibi gözüksede farklılıkları vardır ve anlattım.(http://forum.donanimhaber.com/m_27425300/tm.htm).bunu da ele.

3- samsung 7 serisi j-hakkında da iyi şeyler duymadım.kalanlarla yarışamaz.bunu da ele.

4- w 4000 iyi ama rakipleri çok sıkı.(fazla para vermek istemiyorsan tercih nedeni olabilir). bunu da eledik

5- a856 ya gelince.bu panel hakkında ne bir test ne bir yorum okudum,nede alanı duydum.o yüzden bilmediğim bir paneli tavsiye edemem.(ancak 9 serisi çok kalitelidir.o seri olur.değerlendirme ve yorumlarını okudum.çok beğeniliyor)

6- geriye x3500 kaldı.başarısı,kalitesi tescilli aldığında acaba performansı iyi midir? diye düşünmezsin 8 serisinde ki gibi.çünkü bilinmedik değil.8 serisinin ise değerlendirme için zamana ihtiyacı var.

Saygılar

• arkadaşım 2. maddeyi değiştir, x3000-3500 arasında teknik fark olmadığını kabul etmişsindir sende heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 911GT3 -- 27 Ekim 2008; 22:44:28 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: 911GT3

arkadaşım 2. maddeyi değiştir, x3000-3500 arasında teknik fark olmadığını kabul etmişsindir sende heralde

Sony nin yazdığını baz alacaksak o zaman sana onun sitesinde ilk başta yazanı aktarayım.

Please be aware that the spfeatures(genel özellikler )/ specifications(teknik şartnamedeki maddeler) can differ from country to country

"yazılan bütün özellikler ülkelere göre faklılık gösterebilir". sen bu örneği uk(united kingtom) sitesinden aldın.ben ise avrupa sitesi olan lcd-compare den verdim.biz ise tr deyiz.yani farklıklar olacaktır.bunu da söyleyen sony.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi universteli -- 27 Ekim 2008; 23:13:58 >

• Arkadaşım abartma istersen, hatalı olduğunu kabul et, bilmemek değil öğrenmemek ayıp, herşeyi bileceksin diye birşey yok.

X3000 ile X3500 öndeki panel rengi, kaplaması dışında aynı tv'dir, daha fazla uzatma istersen komik noktalara gidiyorsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: universteli

"yazılan bütün özellikler ülkelere göre faklılık gösterebilir". sen bu örneği ukrayna sitesinden aldın.ben ise avrupa sitesi olan lcd-compare den verdim.biz ise tr deyiz.yani farklıklar olacaktır.bunu da söyleyen sony.

Bu orada hiç güleceğim yoktu co.uk ingiltere sitesidir, ukrayna değil....
  • uk(united kingtom).haklısın şimdi düzelttim.yeni bir araştırma yaparken aynı anda yazı yazmak aksaklıklara neden olmuyor değil
  • Birkaç aydır yaptığım araştırmalar sonucu eğer bütçe sorununuz pek yoksa size

Samsung'un 6 serisini öneririm. Özellikle 42 inç olanını.

Hani evlediyelik derler ya, işte öyle bişi. Yok yok.
  • quote:

Arkadaşım abartma istersen

"yazılan bütün özellikler ülkelere göre faklılık gösterebilir"

iyide dostum bu yazıyı yazan ben değilim ki Sony.yani Sony yalan mı söylüyor.yada bu yazıyı kaale almayalım mı?
  • quote:

Birkaç aydır yaptığım araştırmalar sonucu eğer bütçe sorununuz pek yoksa.Hani evlediyelik derler ya, işte öyle bişi. Yok yok

yahu biz x3000-x3500 arasında ki çok ince farkları konuşuyoruz.hangisi iyi diye.sen gerçekten 6 serisinin x3000-3500 e rakip olacağı konusunda ciddmisin
  • Kağıt üzerinde yok yok tabide, iş gerçeğe gelince sınıfta kaldı 6 serisi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.