Şimdi Ara

42' LCD 4 modele kadar indirebildim.Biraz da yardım lütfen!!!(ALINDI SAMSUNG 40C650) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
4.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: zerg

Bu 40c650'den gördüğüm kadarıyla herkes memnun. Ben 46 inch düşünüyorum.

Bu bağlamda 46c650 modeli büyüklük dısında 40c650'nin aynısı değil mı?

aynen öyle,aynısı tabiki
  • quote:

Orijinalden alıntı: andy1

2011'in 6 ay sonrasını bekleyin,şuan için çok uygun ürünler piyasada mevcut,Tavsiyemse kesinlikle Panasonic olur özellikle ben SD yayın izliyorum diyenler asla pişman olmazlar,2010 serilerinde görüntü işlmecileri mükemmel !

Fiyatlarıda malum zaten 1.500 Liralara Panasonic.tr garantili ürünleri bulmanız mümkün !

Diğer ürünlere gelince,şu bir gerçek birbirlerinin kopyası dersek hiç ama hiç yanılmayız,Kullanılan panellere kadar aynılar yani Samsung-Lg almışsınız yada Philps sadece marka farkına parayı verirsiniz,paneller ise aynıdır !

Panasonic farkı burda ortaya çıkıyor,Panasonic bazı panellerinde LG kullanıyor bu sizi yanlıtmasın,Panasonic paneller üretici firma dışına çıkmaz yada Panasonic için üretilen panellerdir,zaten panel diye aratırsanız firmalarda bu uyarıyı görebilirsiniz !

Görüntü işlemcisi farklıdır sebebi ise Panasonic kendi teknolojisini kullanır yani Marka ismi ve hakları güçlüdür,en son 1 ekim 2010 tarihi itibaiylede bu hakları iyice sıkılaştı,ve 2011 için inanılmaz modellerle girecekleri kesin !

Panasonic çalışanı değilim aman ha,yanlış anlamayın :)

Dediğim gibi 2010 için paranızı pahalı modellere yatırmayın,inanın 2011de keşke bekleseydim derdiniz,sebebi kötü ürünlermi hayır,Türkiye'de dahil Tüm avrupa Tv sistemlerinde inanılmaz atılımlara gidiyorlar,İngiltere 60 HD yeni kanalı daha yayına sokmak üzere,Teledünya Uydu net açıklamasada Foxtel firması ile antlaşma arifesindeler !

Bununda manası,şuan alacağınız tvler gerçekten yeterszi kalabilirler,yeni 3D televizyon kanalları-İnternet kanalları-yeni nesil 1.4 hdmi üzerinden yapılacak 3D yayınlar v.s v.s v.s,diye çoğaltabiliriz !

Karar yinede sizlerin,ben sadece bilgi olarak paylaştım !

Not:1.300 Liraya panasonic almıştım ve firmların açıklamalarına göre ürün tercihi yaptım,şuan bile 1.300 Lirayı verdim ama boşa verilmiş para oldu,görüntüsü muhteşem lafım yok,fakat 2011 yeni tv kanalları yeni sinyal uyumlu tvler için paraınızı,ucuz ama kaliteli bir ürüne yatırın,sonradan üzülmeyin !

Baya plazma öneriyodun fakat bunun yakıt tüketimini göz öününde bulunduruyo musun? 300W cirayı yakıyor dediğin modeller elektrikli soba kullanırım daha iyi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sharp`

quote:

Orijinalden alıntı: andy1

2011'in 6 ay sonrasını bekleyin,şuan için çok uygun ürünler piyasada mevcut,Tavsiyemse kesinlikle Panasonic olur özellikle ben SD yayın izliyorum diyenler asla pişman olmazlar,2010 serilerinde görüntü işlmecileri mükemmel !

Fiyatlarıda malum zaten 1.500 Liralara Panasonic.tr garantili ürünleri bulmanız mümkün !

Diğer ürünlere gelince,şu bir gerçek birbirlerinin kopyası dersek hiç ama hiç yanılmayız,Kullanılan panellere kadar aynılar yani Samsung-Lg almışsınız yada Philps sadece marka farkına parayı verirsiniz,paneller ise aynıdır !

Panasonic farkı burda ortaya çıkıyor,Panasonic bazı panellerinde LG kullanıyor bu sizi yanlıtmasın,Panasonic paneller üretici firma dışına çıkmaz yada Panasonic için üretilen panellerdir,zaten panel diye aratırsanız firmalarda bu uyarıyı görebilirsiniz !

Görüntü işlemcisi farklıdır sebebi ise Panasonic kendi teknolojisini kullanır yani Marka ismi ve hakları güçlüdür,en son 1 ekim 2010 tarihi itibaiylede bu hakları iyice sıkılaştı,ve 2011 için inanılmaz modellerle girecekleri kesin !

Panasonic çalışanı değilim aman ha,yanlış anlamayın :)

Dediğim gibi 2010 için paranızı pahalı modellere yatırmayın,inanın 2011de keşke bekleseydim derdiniz,sebebi kötü ürünlermi hayır,Türkiye'de dahil Tüm avrupa Tv sistemlerinde inanılmaz atılımlara gidiyorlar,İngiltere 60 HD yeni kanalı daha yayına sokmak üzere,Teledünya Uydu net açıklamasada Foxtel firması ile antlaşma arifesindeler !

Bununda manası,şuan alacağınız tvler gerçekten yeterszi kalabilirler,yeni 3D televizyon kanalları-İnternet kanalları-yeni nesil 1.4 hdmi üzerinden yapılacak 3D yayınlar v.s v.s v.s,diye çoğaltabiliriz !

Karar yinede sizlerin,ben sadece bilgi olarak paylaştım !

Not:1.300 Liraya panasonic almıştım ve firmların açıklamalarına göre ürün tercihi yaptım,şuan bile 1.300 Lirayı verdim ama boşa verilmiş para oldu,görüntüsü muhteşem lafım yok,fakat 2011 yeni tv kanalları yeni sinyal uyumlu tvler için paraınızı,ucuz ama kaliteli bir ürüne yatırın,sonradan üzülmeyin !

Baya plazma öneriyodun fakat bunun yakıt tüketimini göz öününde bulunduruyo musun? 300W cirayı yakıyor dediğin modeller elektrikli soba kullanırım daha iyi?

Bu enerji konusu bir hayli enteresan konum oldu,300w tüketim full orantlı yaksa inan dünyada kimse tv almazdı,ben biraz daha abartmak isterim,lcd yada en ekonomik panelde olsa,ilk açtığında yaklaşık 1700-2000 w bir eneji çeker,böyle ele alırsak,bırak tvyi adaptörlü 12 w tvler almak lazım !

Yeni seriler yani plazmalar,lcdlerde nerdeyse aynı yakar,kaldıki en basit lg ld750 yanılmıyorsam 180 w enerji tüketimi yazar,yani bu işin limiti yok,ölçümler farklıdır !

Burda kimse kusura bakmasın asla her hangi bir kişiyi hedef alan açıklama değildir !

Biri çıkıyor,Plazma çok yakar-Lcd çok yakar,bunları bir defa geçin,normal herkesin evinde olan bir DVD cihazın senelik enerji tüketimi yaklaşık 200 Liradır,bu rakam almanyada ölçülerek devamlı fişte durma konumuna göre ölçülmüştür açık olması gerekmez,sadece fişe takılı bırakılması,yani kapalı dahi olsa sarfiyata devam ettikler saptanmıştır !

Bir listeleme yaparsak en çok,fark etmeden enerji yakan cihazlar sıralaması !

1.Müzik setleri !
    2.Tarayıcılar !
    3.Dvd çalar !
    4.Bilgisayar !
    4.Mürekkepli yazıcılar,hoperlorler diye devam ediyor !

Ne alaka diyenler olabilir,bu ürünlerde şalter özellikler olmadığından,yazılımda var ama fiziksel olarak yok,bu cihazları fişten çekmek şart,yani düğme kapatmakla enerji yakmaz sananlar aldanıyorlar !

Bilgisayarlardada durum aynıdır hatta modemlerdede,fişi çekmeden,enerji tüketimleri durmuyor !

Bu örnekleri neden verdim,herkes tv örneği veriyor,oysaki şalter özelliği olmayan her ürün,fişten çekilmedikçe enerji tüketmeye devam ederler !

Toplamda ise Lcd-Plazmaların harcadığı enerjiden fazla tüketirler !

Burda yine belli saat aralığında ölçülen tüketim,ornalarını paylaşmak istiyorum !

Samsung Plazma diyelim,yada her hangi bir plazma olsun,285 w enerji tüketimi olarak kabul edelim,bu nasıl ölçülüyor kaba taslak bakalım !

Bekleme: 1 watt, 0.06 amper

Siyah ekran: 65 watt, 0.58 amper

Beyaz ekran: 256 watt, 2.23 amper

Kırmızı ekran: 232 watt, 2.02 amper

Mavi ekran: 231 watt, 2.13 amper

Yeşil ekran: 208 watt, 1.80 amper

Static: 311 watt, 2.71 amper

Yani her rengin enerji tüketimi farklı,2 saatte ürettiği enerji safiyatı yaklaşık,0.49 w'tır !

Buna göre,hepimizin evinde kullandığı en basit cihaz Bilgisayara bakalım,bazıları diyor ya,yok o tv bu kadar alınmaz çok yakar v.s şehir efsaneleri,ortalıkta dolaşıyor malesefki !

Bilgsayarın tüketiiği enerji,çalışma konumunda göre,200-600 w !

Buna nazaran diz üstü pclerin harcadığı enerji,50-75 w !

Yine herkesin evinde olan hatta hiç kapatılmayan çay kahve makinelerine bakalım,800 w !

Saç kurutma makinası 1.500 w !

Bu sebeble,tavsiyem göze batmayan cihazları kullanmadığınız anlarda kesinlikle fişlerinden kapayın,yani standby düğmesini kapamak enerji yakmayacak manasına asla gelmiyor !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 29 Nisan 2011; 23:19:56 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.