Şimdi Ara

4300 tl sistem+ekipman önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle pc yi gaming için topluyorum. Şu şekilde düşünüyorum.

Ekran kartı
    GTX 970 ya da R9 290X

Ram
    8 GB

İşlemci
    i5 4690k

Anakart
    z97 Gaming-5

Kasa
    Corsair Carbide 400R 80Plus 750W

SSD
    Kingston 240 GB Hyperx

Monitör
    AOC 21.5" E2262Vw

Ekipman olarak da

Klavye
    Logitech G103

Kulaklık
    Logitech G230

Sistemi bu şekilde belirledim ekran kartına açıklık getirirseniz sevinirim GTA 5 ultra da 55-60 fps arası almak istiyorum

Not: Mevcut mouseum gaming için uygun olduğu için mouse almayı düşünmüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertthehunhar -- 24 Mayıs 2015; 23:49:57 >

• Gta 5 icin nvidia kart almaniz daha iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Propus

Gta 5 icin nvidia kart almaniz daha iyi olur.

Yani sadece gta 5 düşünmüyorum h1z1 bf3-4 falan da var+ duyduğum bişeyi söylemek isterim amd ekran kartları 60 fps de kitliyormuş bu yüzden R9 290X ile gta 5 i ultrada oynayamazsın denildi bana bi bilginizi var mıdır?
  • mertthehunhar M kullanıcısına yanıt
    Monitör bende var gerçekten çok kötü

gtx970 al

kasayı daha makul bir şey al parayı monitöre yatır 750w gtx970 için fazla zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 24 Mayıs 2015; 18:09:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

Monitör bende var gerçekten çok kötü

gtx970 al

kasayı daha makul bir şey al parayı monitöre yatır 750w gtx970 için fazla zaten

Monitörün aynısı bir arkadaşımda vardı gidip gördüm çok da kötüymüş gibi gelmedi. Kasayı da araştırdım çok kötü bir şey değildi. Mönitör öneriniz varsa söyler misiniz?
    kasa kötü değil abartı sadece limitini aşma monitör değişirken diye söylüyorum yazdığın sistemi 500w de çalıştıranlar var kendine güzel bir kasa seç içine 600w seç fiyattan tasarruf olur spec 2 kasa 650w psulu da alabilirsin

monitör 5 ms vga(milattan kalma) analog yani

şu yazdığım monitör o monitörü performans olarak katlar. düşük tepki süresi yeter

http://www.eksenbilgisayar.com/urun/benq-gl2460-241920x1080-2ms-full-hd-siyah-led-monitor.aspx boyutu büyük dersen altaki baya popüler gaming monitörü

http://www.hepsiburada.com/liste/benq-rl2240he-215-1ms-analogdvihdmi-full-hd-led-gaming-monitor/productDetails.aspx?productId=bd802139&categoryId=3002879

• Nerd Miner kullanıcısına yanıt
    Ya 500W demişsin de benim arkadaşım vatanda toplattı sistemi. Benim kasanın 650w lığını aldı, ekran kartı da gtx970. Ordakiler gta 5 oynarken elektrikler giderse veya güç kesilirse vs kasa patlayabilir demiş. Yani gtx 970 i garanti etmek için en az 750w diyolar
    Bir de monitör olarak 350-500 arası birşeyler önerebilir misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertthehunhar

Ya 500W demişsin de benim arkadaşım vatanda toplattı sistemi. Benim kasanın 650w lığını aldı, ekran kartı da gtx970. Ordakiler gta 5 oynarken elektrikler giderse veya güç kesilirse vs kasa patlayabilir demiş. Yani gtx 970 i garanti etmek için en az 750w diyolar

Onla onun hiç bir alakası yok.Güç kaynağı ihtiyacı karşıladıktan sonra bozulup bozulmaması biraz da güç kaynağının kalitesine kalmış.Mesela 550w corsair, 750w everestten daha dayanıklıdır.
    sallamışlar teknik bilgili adamın vatanda zaten ne işi var yok psu patlar yok bilmemne salla babam salla al bak kendin hesapla bir sistem fullde ne kadar güç çeker

http://tr.msi.com/power-supply-calculator/

o aralıkta iyi monitör pek bulamassın fakat bunda dvi varhttp://www.vatanbilgisayar.com/aoc-215-e2262vw-genis-ekran-led-monitor.html#ozellikler

en az ise bunu almanı tavsiye ederimhttp://www.vatanbilgisayar.com/aoc-215-i2269vw-genis-ekran-led-ips-monitor.html

550w corsair çok rahat yeter o zaman. Not: Pek hesaplayamadım sitede anlamadığım birçok yer vardı.
  • Bir de mönitörü yanlış söyledim arkadaşın mönitörühttp://www.vatanbilgisayar.com/aoc-215-e2262vw-genis-ekran-led-monitor.html#ozellikler buydu
    vs 550 dir dediğin psu yeter gtx970 ve i5 sisteme

monitörde swn değilmiş zaten gördünse beğendinse 226Vw al o halde ama tepki süresi 5ms

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 24 Mayıs 2015; 19:44:07 >
  • O kadar bütçem olsaydı alırdım da o dediğin sistem ekipmanla birlikte en az 5700 tutar ve gerçekten baya bi aşar bütçemi
    ne olur ne olmaz 650w alıcam yine ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertthehunhar

ne olur ne olmaz 650w alıcam yine ya
    Hocam Anakrt asus z97 gaming model anakartı seç.

Klavye olarak almışken Logitech g105' al ben 2 gün önce aldım gerçekten çok güzel, hem ışıklı gece tuşları çok rahat ayırt edebilirsiniz, ve görüntüsüde çok güzel ve şık. G105'fiyat olarak pahalı dersen, A4 Tech Bloody seri klavyesine bak oda çok güzel bir klavye !

Gtx970'i alarak tüm oyunları rahat şekilde full oynarsınız.

Sistem güzel, önerilerimi dikkate al yinede sen
  • KARA23 kullanıcısına yanıt
    Yani ışıklı olması benim için pek önemli değil, gece aydınlatma sıkıntım olmuyo onun dışında g103 ile pek bi farkları yok. Yani sadece ışık için 60 tl vermek saçma geliyor.
  • Sistem ferrari monitör şahin ayrıca vga monitör gtx970'e o monitörü alma yazık edersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-46115470E

Sistem ferrari monitör şahin ayrıca vga monitör gtx970'e o monitörü alma yazık edersin.
    Artık bilgisayarcılar güç kaynağı konusunda yanılıyor ben 1200w güç kaynağı ile crossfire açamıyorum

2 tane r9 290 trix var GTA V için hiçbir sorun yok crossfire açıyorum güç yetmiyor.

önerim güç kaynağında cimri davranma sıkıntı yaşayabilirsin çünkü r9 290x tek başına 450W çekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalahamari -- 24 Mayıs 2015; 23:39:16 >
  • kalahamari kullanıcısına yanıt
    r9 290x almicam zaten gtx 970 alcam 650w ile bir arkadaşımda vardı ve hiçbir sıkıntı yaşamıyordu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.