Şimdi Ara

4670 + FX X8 9370 + 4570 + FX X8 8350 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: tayfn1907

quote:

Orijinalden alıntı: AyKqT

quote:

İşin içine slı yada cf girerse tek seçenek 4770K gibi duruyor ama çift ekran kartı kullanımda bu kartlara ne kadar yeter birde o var

Peki hocam tek kart olarak 780ti yada 290x olarak herhangi birisi yeterlimi. Çünki ilk etapta tek kart yapıcam. Bir 8-9 ay sonra duruma göre yetmez ise birtane daha takarım.

Bu kartların yetmeyeceği oyun yok zaten piyasadaki en iyi performans veren karlardan istediğin performansı alırsın kesinlikle en azından öyle tahmin ediyorum

Yok hocam yukarıda yanlış çümle kurmuşum bu kartlardan birini alacağım buna göre işlemci ne almalıyım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

İşin içine slı yada cf girerse tek seçenek 4770K gibi duruyor ama çift ekran kartı kullanımda bu kartlara ne kadar yeter birde o var

Peki hocam tek kart olarak 780ti yada 290x olarak herhangi birisi yeterlimi. Çünki ilk etapta tek kart yapıcam. Bir 8-9 ay sonra duruma göre yetmez ise birtane daha takarım.

Bu kartların yetmeyeceği oyun yok zaten piyasadaki en iyi performans veren karlardan istediğin performansı alırsın kesinlikle en azından öyle tahmin ediyorum

Yok hocam yukarıda yanlış çümle kurmuşum bu kartlardan birini alacağım buna göre işlemci ne almalıyım.

O.C ile hem 4670K hemde FX8350 yeter ama bütçe yeterli ise 4770K en ideal seçim olur

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

O.C ile hem 4670K hemde FX8350 yeter ama bütçe yeterli ise 4770K en ideal seçim olur

Hocam 4820K, 4790, FX X8 9370 bunlar nasıl birde 8320 Nasıl bir işlemci Tek kart olarak GTX 780Tİ veya R9 290X kaldırırmı. Arıca İlerde SLI yapacak olursam hangi işlemciyi almalıyım bir model siz söyleyin. Tek kart olarakta hangisini almalıyım birde öyle bir fikir verin. Teşekkürler..

• Tek kart alacak olsam 780Tİ + 4770K çift kart dersen gereksiz olur ama madem istiyorsun şöyle yazayım 780Tİ slı + 4820K ayrıca slı olarak sade 780de düşünebilirsin net bütçen varmı
  • 4820k 2011 soketdeğilmi ? bide anakarta tonla para yatıracaksınki 4770k dan güçlü bir işlemci değil..
  • tayfn1907 Hocam Vatan Bilgisayardan iade kuponum var. Onu kullanacağım 18000 TL bununla ekran kartı almayı düşünüyorum. 780 ile 780Tİ arasındaki fiyat farkına değermi yada şöyle sorayım 780 ile 780Tİ performansını yakalayabilirmiyim iyi bir 780 ile mesela GTX780 Lightning yada başka bir modelle. Birde 290X için düşünceniz nedir. Kağıt üzerinde çok daha güçlü bir kart değilmi fakat neden 780Tİ`den daha düşük performans veriyor.

GamTeli Hocam haklısın 4770K daha iyi bir işlemci peki AMD 9370 nasıl. Ya aslında burda 4770K`yı denedim ondan sonra daha düşük fiyat ve farklı bir kaç işlemci denedim mesela 8150 vardı AMD en fazla 3 -4 Fps fark olmuştu. Yani 4770K okadar para vermek birde DX12 çıktığında CPU`ya binen güçü aşağı çekerse ozaman çokta yüksek bir işlemci alma gereği bile kalmaya bilirki bu tamamen benim düşüncem

• Fx9370 iyi bir işlemci, ama iyi bir soğutma çözümü ister.

Ben şahsen Fx8350 yada 8320 tercih ederdim..

İyi bir soğutucu ve anakart ikilisiyle O.C yapıldığında zaten Fx9370 performansı rahatlıkla alınacaktır.. (hatta 9590 performansıda alınabilir)

Ki gel görki Fx9370 de aynı kriterleri zaten istiyor, İyi bir anakart ve soğutucu..

Sonuç olarak sen sadece fabrika çıkışı oc yapıldığı için fx9370 e fazladan 200-250 tl para bayılacaksın..

O yüzden tavsiyem Fx8320 yada Fx8350 ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: GamTeli

Fx9370 iyi bir işlemci, ama iyi bir soğutma çözümü ister.

Ben şahsen Fx8350 yada 8320 tercih ederdim..

İyi bir soğutucu ve anakart ikilisiyle O.C yapıldığında zaten Fx9370 performansı rahatlıkla alınacaktır.. (hatta 9590 performansıda alınabilir)

Ki gel görki Fx9370 de aynı kriterleri zaten istiyor, İyi bir anakart ve soğutucu..

Sonuç olarak sen sadece fabrika çıkışı oc yapıldığı için fx9370 e fazladan 200-250 tl para bayılacaksın..

O yüzden tavsiyem Fx8320 yada Fx8350 ..

Güzel Tavsiyen için Çok teşekkürler..
  • Açıkcası bu piyasa ile çok haşır neşir değilim 780 Ti nin daha iyi olması yazılım kaynaklı yazılım konusunda nvidia daha başarılı ama amd mantle ile 290X ne durumda bilmiyorum 780 dememin sebebi slı kullanımı için yeterli performans verecek olması bütçede sorun olmadığı için rahatsınız kesin slı yaparım derseniz bu iki modelden biri ile yapın bence
    yakında stoklarda olacak
    http://www.vatanbilgisayar.com/gtx780-ti-classified-acx-gddr5-3gb-384bit-nvidia-geforce-dx112-ekran-karti.html#genel-bakis
    birde bu var
    http://www.vatanbilgisayar.com/gtx780-ti-directcu-ii-oc-gddr5-3gb-384bit-nvidia-geforce-dx112-ekran-karti.html#genel-bakis
    yok ben tek kart almak istiyorum dersen buda bir seçenek piyasadaki en iyi performans veren kart fiyatıda uçuk tabi çift 290X gpu su yani cf sayılır bir nevi
    http://www.vatanbilgisayar.com/r9-295x-gddr5-8gb-1024bit-512bitx2-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html#genel-bakis

• Açıkcası bu piyasa ile çok haşır neşir değilim 780 Ti nin daha iyi olması yazılım kaynaklı yazılım konusunda nvidia daha başarılı ama amd mantle ile 290X ne durumda bilmiyorum 780 dememin sebebi slı kullanımı için yeterli performans verecek olması bütçede sorun olmadığı için rahatsınız kesin slı yaparım derseniz bu iki modelden biri ile yapın bence
    yakında stoklarda olacak
    http://www.vatanbilgisayar.com/gtx780-ti-classified-acx-gddr5-3gb-384bit-nvidia-geforce-dx112-ekran-karti.html#genel-bakis
    birde bu var
    http://www.vatanbilgisayar.com/gtx780-ti-directcu-ii-oc-gddr5-3gb-384bit-nvidia-geforce-dx112-ekran-karti.html#genel-bakis
    yok ben tek kart almak istiyorum dersen buda bir seçenek piyasadaki en iyi performans veren kart fiyatıda uçuk tabi çift 290X gpu su yani cf sayılır bir nevi
    http://www.vatanbilgisayar.com/r9-295x-gddr5-8gb-1024bit-512bitx2-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html#genel-bakis

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Devilmaybad

quote:

quote:

Sizi gerçekten tebrik ediyorum.

mATX kasaya tam bu ATX anakart sığdırmışsıniz

Bari atarken biraz destekli atın.

Hocam daha önce konularımdada vardır hatta 2 incelememde var forumda destekli atarken değil belgeli konuşuyorumki. Zaten neden atayım ürünü kullanmıyorum kullanacağım işallah yardımcı olursanız fikirleriniz ile.

Benim söylemek ıstedıgımı anlamadınız galiba

Ben Z87-G45 anakartı 350D ye takamazsınız. G45 büyük gelır o kasaya

Çokta rahat kullandım hatta sıvı soğutmalı birşekilde. Anakartı satmasaydım foto eklerdim. Anakartı bugün sattım yeni

Yaş seviyenizi bu mesaj ile belirlemiş oldunuz teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam daha önce konularımdada vardır hatta 2 incelememde var forumda destekli atarken değil belgeli konuşuyorumki. Zaten neden atayım ürünü kullanmıyorum kullanacağım işallah yardımcı olursanız fikirleriniz ile.

Çokta rahat kullandım hatta sıvı soğutmalı birşekilde. Anakartı satmasaydım foto eklerdim. Anakartı bugün sattım yeni

Hocam Kusura bakma Ben senden özürdilerim ki bir yanlışımız varsa herzaman dilerim. Sen haklısın. Çünki Hiçbir zaman kullanmadığım bir Kasadan bahsediyormuşsun ve bende bu konu hakkında yorum yapıyormuşum. Sebebi ise İmzamdaki Kasayı kullanmıyorum. Sen üsteleyince farkettim şimdi kasa ismini yanlış girmişim.
    Kasam 800D kullandığım. Ama neden 350D yazıyor onu hala çözmeye çalışıyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam Kusura bakma Ben senden özürdilerim ki bir yanlışımız varsa herzaman dilerim. Sen haklısın. Çünki Hiçbir zaman kullanmadığım bir Kasadan bahsediyormuşsun ve bende bu konu hakkında yorum yapıyormuşum. Sebebi ise İmzamdaki Kasayı kullanmıyorum. Sen üsteleyince farkettim şimdi kasa ismini yanlış girmişim.
    Kasam 800D kullandığım. Ama neden 350D yazıyor onu hala çözmeye çalışıyorum.

Ayni kasayı ben de kullandığım için biliyorum.

350D kasaya ATX anakart girmiyor.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.