Şimdi Ara

4s ten q10 a geçiş, yardımcı olur musunuz arkadaşlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • değerli arkadaşlar, 2 yıl önce bıraktığım sevdam blackberry ye geri donmek istiyorum, bundan öncede 9900 almak istemiştim kısmet olmadı, şu anda iphone dan q10 a geçmeyi düşünüyorum. q10 başlığı altında genelde sarj konusu tarışıldığı için konu açmak zorunda kaldım, kalabalık ettiysek affola.. değerli arkadaşlar eski 9320 cihazımdan aşinayım ama bu bos10 başka birşeye benziyor, ve tereddütlerimi sorularımı sizlerin tecrübesiyle gidermek isiterim.

1)ben telefonda oyun aramayan briyim olsada olur olmasada sorun değil. benim asıl ihtiyacım olan, akbank ın finans borsa uygulaması olan yatırımcı uygulaması, birkaç haber sitesi, facebook instagram falan. acaba blackberry nin facebook, twitter whatsapp uygulamalarından sıkıntı yaşayan varmı, iğrelti duruyormu yani yoksa iphone daki gibi canlı, insanı kendi evinde hissettiren bir dizaynımı var..

2)q5 i incelemiştim ama bu telefonu elime alma şansım olmadı, malzeme kalitesi hakında bilgi verirmisiniz lütfen.. boya atması felan varmı, 9900 da plastik kapaktan şikayet ederlerdi öyle bi durum varmı.

3)instagram yerine başka bir uygulaması varmış, o programı yükleyince eski instagram hesabımızı tanıyıp ordan devammı edilecek yoksa sıfırdanmı foto yükleyecez, takip listemizi tekrardan mı oluşturcaz.

4)9320 yi bırakma sebebim akbank yatırımcı idi ve uygulamayı çalıştırmıyordu cihaz, zorunluluktan androide geçiş yapmıştım ve itiraf etmeliyimki arada çok fark vardı anrdoid lehine, peki şu anda q10 ile iphone 4s-5 yada muadili android lerle arasında o kadar fark yok diye tahmin ediyorum yorumlardan ve araştırmalarımdan ama siz ne düşünüyorsunuz merak ettim.

5) iphone da birçok ince detay var, feneri, psuslası, navigasyonu haritası muhteşem, hatasız, siri den bahsetmek bile istemiyorum.. muhteşem.. q10 a geçersem ya iphoneda şu vardı ne kolaylıkmış arkadaş diyeceğim ne var.. birde tam tersi q10 a geçtiğimde oh harikaymış d,yebileceğimiz ne var bb aşkımız dışında

yani kısaca stabilite arıyorum ve androidden nefret etmemin sebebi buydu. donmalar, kasmalar, güncellemeler, tel çalıp arayanın ismi çıkmaması restart lar falan.. 4s malum tıkır tıkır çalışıyor,

çok uzun oldu ama vaktinizi ayırıp okuyup cevap verenede vermeyenede teşekkür ederim. cevaplarınız bana ışık tutacak. şimdiden çok teşekkür ederim.

• Neden z10 değil de q10?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence geçeceğin ve memnun olacaüın bir telefon varsa oda Blackberry passport olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: RioDeJaneiro

Bence geçeceğin ve memnun olacaüın bir telefon varsa oda Blackberry passport olur.

Bence de. Veya BlackBerry Classic beklenmeli. Ancak Türkiye'ye ne zaman gelecekler acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cartographer -- 19 Ekim 2014; 11:53:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: User Friend

Neden z10 değil de q10?

hocam klavyeli telefonun tarzı, kullanım kolaylığı, özelliklede bb ise.... ben şahsen tartışmam, dokunmatik kullanmaki istesemde iphone dan vazgeçmem..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cartographer

quote:

Bence geçeceğin ve memnun olacaüın bir telefon varsa oda Blackberry passport olur.

Bence de. Veya BlackBerry Classic beklenmeli. Ancak Türkiye'ye ne zaman gelecekler acaba?

quote:

quote:

passport biraz geniş gibi geldi bana, ben büyük ekranlı bir cıhaz düşünmüyorum, aslında lanet olsun içimdeki bb sevgisine yoksa ben halimden memnunum 4s in boyutları tam bana göre, maddi sıkıntımda yok çok şükür ama classic in resimlerinide gördüm eğer resmi görüntülerse gördüklerim pek bir albenili olmamış gibi geldi, tabi sizin takip ettiğiniz daha sağlam kaynaklar varsa ve paylaşırsanız sevinirim.
    @cartographer @RioDeJaneiro

• quote:

Orijinalden alıntı: hkn87

quote:

quote:

quote:

quote:

passport biraz geniş gibi geldi bana, ben büyük ekranlı bir cıhaz düşünmüyorum, aslında lanet olsun içimdeki bb sevgisine yoksa ben halimden memnunum 4s in boyutları tam bana göre, maddi sıkıntımda yok çok şükür ama classic in resimlerinide gördüm eğer resmi görüntülerse gördüklerim pek bir albenili olmamış gibi geldi, tabi sizin takip ettiğiniz daha sağlam kaynaklar varsa ve paylaşırsanız sevinirim.
    @cartographer @RioDeJaneiro

Ben en son CrackBerry'de gördüm Classic'in fotolarını ve tasarım olarak Q10'un formunda ve trackpad eklenmiş hali olsa daha iyi olur diye düşündüm. Ama bence yine de güzel tasarım ve kullanımda daha pratik olur diye düşündüm sonuçta fiziksel tuşlar geri gelmiş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Klavyeli telefonların en iyisi bb son çıkan modeli hangisi?

• bende 4S den q10 a geçtim yapılıcak en güzel şey bu mesaj atarsan sana daha iyi tarif edebilirim ama şunu soyliyeyim 4s bold 9900 la kıyaslanır q10 5s ile kıyaslanabilir öyle düşün klavye dyorsan kesinlikle q10 al temiz 2. el 800-900 tl civarında al zaten q10 u özenti tipler fazla almaz alanlar bilerek aldıgı için 2. el alırken çok sorun yaşıcagını sanmıyorum suan kendi telefonumda instagram da var q10 sana kesinlikle iphone yi aratmıcaktır ben sırasıyla curve 8520 -Bold 9900 Note 3 aple 4s ve BBq10 kullandım suanda q10 la devam ediyorum aktif bir kullanıcı olarak eski telefonumda su vardı gib ibir düşüncem hiç olmadı aksıne kullanırken vay be bunuda mı düşünmüşler diceksin bence tek eksiği pc ye bb link program ile baglanması program olmadan baglanmıyor tek eksiği bu
  • Amoled ekran olduğu için kat kat kat daha canlı ekrana sahip olursun. İki telefonuda kontrol ettim. 4S ciddin Q10'a göre berbat bi görüntüye sahip ööğğ.

İnstagram uygulamasını .apk ile kullanabilirsin sorun olmaz. Ama blackberry nin kendi uygulamasını kullanmanı tavsiye ederim. Sadece video çekemiyorsun , gerisi aynı. Farklı bir uygulama değil önceki dosyalar aynısı gibi durur.

Ziraat harinç banka uygulamalarında sıkıntı yaşamazsın.

Android in gps uygulamasını kullanıyorum. Evin yanındaki bimi bile gösteriyor. Bu konuda da sıkıntı yok.

Hız vs konuda sıkıntı yaşamazsın. En iyi tarayıcı şuanda os10 browser zaten. takılma donma yok. Whatsapp ta arka plana foto konulmmuyor başka sıkıntı yok.

Olmayan uygulamaları android marketten indirebiliyorsun ama : senkro. yok. Tumblr dan mesaj gelince hub a düşmez. flickr de bildirim gelince huba yine gelmez.

HUB kısmına aşık olacaksın. Ben artık HUB suz yapamam sanırım.

Kısaca almanı tavsiye ederim. Kült uygulamalarda sıkıntı yaşamazsın. Performans olarakta 10/10 luk telefon. Bazı şirketler en iyi işletim sistemi seçmiş zaten.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.