Şimdi Ara

5.000$'A TATİL ÖNERİSİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mmelihfb

dogruda londra roma newyork yazan adam cadirda kalmaz

Haklısın hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duos_X

Hocam tarihi severim fakat doğal ortamın bana uyacağını sanmıyorum. Titizlik konusunda sorunlarım var, her gün duş almazsam akşama kadar kendimi rahatsız hissediyorum. Saat başı elimi yıkamazsam hastalanacakmışım gibi geliyor. Sanırım çadır da hiç kalamam :D
    @Kemâncı

Aslına bakarsanız bu söylediğiniz benim hayalim. Araç ile avrupa turu yapmak istiyorum fakat bunu yapabilecek hiç bir arkadaşım çıkmadı şimdiye kadar. Tek başıma da o kadar yol çekilmez diye düşünüyorum
    @Scroman's

Sen bilirsin hocam , önerdim sadece

• tatil değilde macera olsun desem ben direk interrail yaparım hatta o paranın yarısı cebimde kalır :d:d
  • Zamanı gelince hacca git en azından sevap
  • İskoçya yeşillikleri seni bekler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Duos_X D kullanıcısına yanıt
    Finlandiya İskandinav ülkesi değil ancak yaz için bir kaç günlüğüne gelebilirsin Helsinki'ye. 2-3 gün yeterli turist olarak gezmek için, sonrasında sıkılabilirsin. Daha önce gitmediysen Kopenhag'ı görmeni tavsiye ederim, gerçekten güzel bir şehir.

Tam olarak nasıl bir tatil geçirmek istediğine göre seçeneklerin değişir. Örnek olarak Roma gerçekten çok güzel bir şehir ama tarihi yapıları görmeyi seviyorsan, daha çok parti tarzı istiyorsan Burning Man, Tomorrowland v.b. festivallere bakabilirsin. Eğer biraz daha yaz tatili tarzında, sakin bir tatil istiyorsan Güney Fransa, İspanya ve Portekiz tavsiye ederim. Bu yaz ben de Güney-Batı Avrupa düşünüyorum, son yıllarda yeterince parti tarzı tatil yaptım, biraz sakin bir yaz geçirmek güzel olacak.

Eğer maddi olarak seni çok etkileyemecekse bütçeni $10 bin civarına çıkarmanı tavsiye ederim Güney-Batı Avrupa için. Cennet gibi bir kaç hafta geçirebilirsin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pcdaly

quote:

Bir arkadaşta özel mesaj yoluyla irtibata geçti. Pattaya'yı çok sevdiğini mutlaka gidilmesi gerektiğini söyledi. Tayland ve Filipinlerden için fuhuş çok yaygın ahlaksız diz boyu diyorlar gidenler. Ne derece doğru bilemem elbet eğer bu konuda bilginiz varsa ve beni aydınlatırsanız çok sevinirim.
    @S,W,A,T

Valla gittiğimde bir de Ramazan Ayı idi hem oruç hem sıcak fakat Allah sabrını veriyordu
    @EnemyDestroyeD

Hollanda da gitmek istediğim yerler arasında. Eğer daha önce ziyaret ettiyseniz Hollanda'da önereceğiniz şeyler var mıdır?
    @pcdaly

hollanda da onerecegim sey gidip gormen xD
    her sokaktan kanal geciyor. bir sokaga geciyorsun sakin yesillik huzur, arkasindaki sokaga geciyorsun barlar, eglence, gosteris, gece hayati.
    havasi serin, yazin rahat rahat gezilir.

red light ta gezersin, kliseler muzeler korku evleri vb var gezmek icin.
    Ben gittigim ulkede muze falan gezmeyi sevmem. cikip sehri dolasmayi, yemeklerini yemeyi, eglence hayatini gormeyi seviyorum. o yuzden suralara gidin edin diyemem. ama cok guzel sehir. alin bisiklet gezin sehri. heryer dumduz zaten bayir tepe yok :D buyuk park var adini hatirlamiyorum central park gibi birsey, orayi falan gezersin amsterdam da. birde amsterdam disinda rotterdam var. orayida ovuyorlar ama ben gidememistim.

İşte Bu!! Sizinle tatil konusunda kafa yapımız aynı. Gittiğim yerlerin hemen hemen hiç birinde Müzeye gitmek istememişimdir. Mesela New York'ta sadece 3 defa taksiye bindim. Bunlardan 2'si havaalanına gelip gitmek için diğer ise acil otele dönmem gerektiği içindi. Tamamen yürüyerek gezdim desem yeridir. Fikrinizi değerlendirmeye aldım. Diğer arkadaşların da fikirlerine açığım

Hocam bu yaz Avrupa'yı komple gezmek istersen araba,uçak,tren farketmez ; sana arkadaş olabilirim. Ve zevklerimiz diğer arkadaş gibi benim de seninle aynı.

• Londraya git, İngiliz publari meşhurdur

• Hollanda başta olmak üzere batı Avrupa

Ingiltere, Londra

İsveç, Stockholm
    Norveç, Oslo (buz gibi)
    Danimarka, Kopenhag

İsviçre

• Duos_X D kullanıcısına yanıt
    Aslında rahatlıkla tahmin edebileceğin gibi,kolezyum,sanat ve tarih müzeleri gibi gezmeye müsait farklı yapılar,yerler rahatlıkla bulunabilir evvela kişilere direk şurası demek de bana pek doğru gelmiyor bu konuda da önerim google maps'ı açıp gittiğiniz yeri kendi kararlarınızla keşfetmek yönünde oluyor, ama Romadan ziyade İtalya'nın genel olarak Venedik,Milano,Verona diye uzayıp gidecek görmeye değer şehirleri vardır Roma ile başlanıp gezilebildiği kadar(kaç günlük bir gezi olduğu burada öne çıkıyor) buralara da gidip keşfetmek çok keyifli olacaktır ve birde İtalyan adalarına uğrarsanız bana kalırsa kolay kolay unutulmayacak bir gezi hatırası ile eve dönmüş hissedebilirsiniz.

Bu arada İtalya'ya karşı özel bir ilgim olduğunu da belirteyim,yorumlarım bu ilgiden bağımsız olamayabilir. Son olarak Dubai de sizin aradığınız ortamı bulabileceğiniz bir yer olabilir eğer gitmediyseniz,bir şans vermeye değecektir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• "Red Light District " Amsterdam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İsveç
  • japonya

• Küba

• Hiç kimse yazmamış ama kesinlikle Güney Amerika turu yapmalısın zaten yurtdışı tatillerine çıkmışsın o parayı yetirirsin her halükarda. Ah keşke benim de imkanım olsa bir saniye durmam giderim oraya...
    Eğer istersen Orta Amerika da ekleyebilirsin Kosta Rika mesela filan
  • O paraya iyi bie Türkiye turu yapılır hatta paran baya baya artar

• Berlin
  • Şimdi araştırdım da haklısınız finlandiya İskandinav ülkesi değilmiş. Yalnız benimle birlikte bir çok insan yanlış biliyormuş gördüğüm kadarıyla :)

Parti ve karnaval tarzı tatilleri çok denedim ama olmuyor. Bana uymadığını farkettim. Kalabalık bir şehirde kaybolmak hoşuma gidiyor.
    Bütçeyi 10k civarına çekerim ama seneye tatil yapamam. O yüzden 5k civarı daha uygun olur benim için. Bir de 10k'yı Avrupa da harcama fikri hiç sıcak gelmedi açıkçası. Fikirlerinizi belirttiğiniz için çok teşekkür ederim
    @Danilo Thann

Hocam şu an düşünme aşamasındayım. 1-2 hafta içerisinde ne yapacağım belli olur. Size de duruma göre bilgi veririm. Eğer beraber gidecek olursak arabayla gitmeyi düşünüyorum.
    @Economics.

İngiltere bana çok soğuk geliyor. Akdeniz insanının sıcaklığı elbetteki olmayacaktır bunu beklemiyorum ama ne bileyim hiç bir zaman ABD gibi olmamıştır İngiltere ve Rusya benim için.
    @cübbeli gandalf

Avrupa turu yaparsam zaten Batı Avrupanın büyük kısmını dolaşmayı düşünüyorum hocam arabayla giden biri için ek olarak tavsiyeniz var mıdır Şunlar şunlar yapılmalı şeklinde?
    @Muhammet

İnternetten fotoğraflara bakıyım dedim de olay çok başka yerlere gitti :D
    @Lene

Önerilere hala açığım arkadaşlar.

• Trenle japonya yapabilirsin, tokyodan baslayip hizli trenle hosuna giden yerleri ziyaret edebilirsin.
  • 5k dolar ile amerika'da kaç gün geçirdin %30 bilete gitmiş olması lazım yada çok erken almak lazım bileti, bende düşünüyorum böyle bişey bi kaç taktik verebilir misin hocam, en fazla 5k dolar çıkar benden de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustache -- 28 Mart 2016; 0:58:06 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.