Şimdi Ara

5/30 10/40 yağ tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

arkadaşlar yağ değiştirmem lazım fakat kafam karıştı.anlamadığım bir konu,tavsiye istiyorum.

araç 1.6 102 beygir a3 155.000de lpgli. yağ eksiltme 15binde 2 2,5 lt civarı. şu an 10/40 var.kimisi 5/30 tam sentetik koymalı diyor.

bazen ankara civarı bazen de istanbulda kullanılacak.sizce hangisini almalıyım.büyük farklar oluyor mu bu iki yağ arasında? farketmez 10/40 koyayım gitsin mi? 5/30 da yağ eksiltme bariz artar mı? bir de mobil1 esp daha iyi yorumlar almış,iyi midir? şimdiden teşekkürler .

• sanırım moturunuz meşhur hitler motor, ben mobil 1 5/30 esp formula kullanıyorum
  • 10w/40 mobil koyduk. mobil1 espye gerek yok dedi,esp performanslı araçlar için, fazla para vermene gerek yok dedi. 5/30a da gerek yok,10/40a devam diyince bunu koydu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi capricemylove -- 20 Aralık 2014; 20:22:05 >
  • Motor ölmüş zaten, kullandığınız yağ uygun değil ama bu durumda mantıklı olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5w-40 kullanın. 5w-30 yağ eksitlme artabilir bu nedenle ikici hanesi aynı olan yağı ama sentetik olması açısından 5w-40 kullanın kalınlığı 10w-40 ile aynıdır yüksek sıcaklıklardaki. Düşük sıcaklıklarda 5w-40 daha iyidir.
  • 5/40 ve bor katkı. Motor açılmaya yakın. Biraz daha idare eder bu şekilde.

• Aşınmayı azaltmak ve sorunun büyümesini engellemek için 5w40 da kullanılabilir.

Motor normal sıcaklığına ulaşana kadar sert kullanımdan kaçınmaya çalışın.

• zaten yağı koydurdum ama motor ölmüşü anlamadım. 15binde 2lt yağ eksiltme normal değil mi? yağ yakma çok olsa iki ustamda söylerdi diye ben bi sorun görmedim. bugunkü yağcı da bi problem söylemedi. bir de ilk aldıgım zaman eksiltme yoktu, bpnin yağından sonra başladı.belki de yağa göre de değişkenlik gösteriyo. ayrıyeten yağ kapağında da terleme var.ben motorda sorun görmüyorum,eksoz normal renkte duman atıyo.soğutma suyu da normal.inş sorun yoktur.
  • capricemylove kullanıcısına yanıt
    vw grubu için motorun yağ yakması artık normal karşılanıyor. sıfır araçlarında bile sıkıştırınca ilk 10binde 1-1,5 litre yakanlar var. mitsubishi 20bin km de 1 gram yağ yakmaz mesela. siz önce tam sentetik yağları deneyin. olmazsa madenilerden yükseklere geçersiniz. 15w/40 20w gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _mp_ -- 20 Aralık 2014; 21:36:15 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.