Şimdi Ara

5770 mi 7750 mi ? (5770 Alındı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Asus CuCore 5770 alındı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Windforce- -- 15 Temmuz 2014; 15:44:03 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hemen hemen denk kartlar hissedilir bir fark olmaz.7750 yeni jenerasyon olduğundan daha az güç tüketir.

• performans olarak yakınlar fakat güç tüketimi konusunda 7750, 5770ten daha önde.
  • waltran kullanıcısına yanıt
    5770 GDDR5 ama 7750 Ddr3.güç tüketimi pek önemli değil ama 5770 daha performansli olmaz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: -Windforce-

5770 GDDR5 ama 7750 Ddr3.güç tüketimi pek önemli değil ama 5770 daha performansli olmaz mi?

ddr degerinden daha onemli gpu mimarisi, cekirdek hizi, bellek hizi gibi faktorlerde mevcut. iki kart aynidir ama 7750 de 28nm, 5770 de 40nm vardir (nm degeri ne kadar dusukse o kadar iyidir). cektigi guc, surucu bakimindan da 7750 daha iyidir. ek guc girisi istemeyen en iyi ikinci karttir 7750 ama suanlik sifirlari piyasada zor bulunuyor ve 280tl den asagiya yok bu fiyatida hak etmez. alacaksaniz ikinci elden bakin.
  • -Windforce- kullanıcısına yanıt
    7750 nin gddr3 ve 5 li versiyonları var. 3 olandan kesinlikle uzak durulması lazım gddr5li versiyon 5770 ile denk performansta 3lü olan ikisindende kötü
  • r7 250 gddr5 almalısın
  • -Windforce- kullanıcısına yanıt
    Forumun ikinci el bölümünde 150 liraya 7750 gddr5 versiyonu bulunabiliyor. Alabiliyorsanız ondan alın, 7750'nin gddr3 ile gddr5 versiyonu arasında epey bir performans farkı var. 5770'i bu saatten sonra almayın, onun yerine 7750 hem performans hem güç tüketimi hemde daha güncel bir kart olmasından dolayı daha avantajlı.
  • Asus cu core 5770 aldim arkadaşlar. 7750den aşağı kalacagini sanmıyorum

• quote:

Asus cu core 5770 aldim arkadaşlar. 7750den aşağı kalacagini sanmıyorum

Hayırlı olsun, performansı AMD'nin düzgünce devam ettirip ettirmeyeceği driver desteğine bağlı.

HD4xxx serileri de öyle deniyordu, bir anda kestiler driverları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armin van Buuren*

quote:

Hayırlı olsun, performansı AMD'nin düzgünce devam ettirip ettirmeyeceği driver desteğine bağlı.

5.nesil intel gelene kadar idarelik aldim yani 3 4 aylık kullanacagim için beni idare eder

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Armin van Buuren*

quote:

5.nesil intel gelene kadar idarelik aldim yani 3 4 aylık kullanacagim için beni idare eder

Hayırlı olsun o zaman, sorun yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.