Şimdi Ara

64 bit xp mi yoksa vista ultimate 64 bit mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar netde geçen günlerde 64 bitlik XP pro buldum ve indirdim tabiki :) ama kurmadım çünkü vista home premium kurulu şuan. Sizce vistadan 64 bit XP ye geçmekmi iyi olur yoksa 64 bit ultimate'e terfi etmekmekmi daha akıllıca. Tavsiyelerinizi görüş ve fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkürler ve iyi forumlar...

• 64 bit donanımı iyi kullanıyor fakat halen bazı programda sıkıntıları var. Sanırım 1 sene sonrasında 4/4 lük olacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ExECaLiBuR

64 bit donanımı iyi kullanıyor fakat halen bazı programda sıkıntıları var. Sanırım 1 sene sonrasında 4/4 lük olacak.

hangisi için bu dediğin arkadaşım ? Xp pro içinmi yoksa ultimate içinmi ?
  • İkisi içinde.
  • XP 64 Bit tek kelimeyle rezalet. Kesinlikle Vista Ultimate 64 bit öneririm. Tüm 64Bitleri denedim. En stabili Vista 64 Bit.
  • quote:

Orjinalden alıntı: C.R.U.I.S.E.R

XP 64 Bit tek kelimeyle rezalet. Kesinlikle Vista Ultimate 64 bit öneririm. Tüm 64Bitleri denedim. En stabili Vista 64 Bit.

ne gibi kötü yanları var acaba biraz bahsedebilirmisniz?
  • server 2008 64 bit

bende server 64 bit i öneririrm..istersen aero temasını kullanabilirsin...kullandığım en stabil ve hızlı sistem
  • quote:

Orjinalden alıntı: Blitzkrieger

server 2008 64 bit

bende server 64 bit i öneririrm..istersen aero temasını kullanabilirsin...kullandığım en stabil ve hızlı sistem

netden bulubilirsem neden olmasın
  • microsoft un kendi sitesinden indirebilirsin...
  • 64 Bit Vista.
  • yaklaşık 1 aydır ultimate64bit kullanıyorum driver vs henüz bir sorunum olmadı. birçok yeni oyunuda oynayabiliyorum.masaüstü performansı harika diyebilrim. ramlarim 2 gb x 3 .... hepsini görüyor zaten bilinen birşey
  • Bende 3d Max ve Photoshop 64 Bit için 64 Bit işletim sistemi kullanıyorum. Fakat sakın ola XP 64 Bit denemeyin. Bir ton sorunla boğuşmak zorunda kalıyorsunuz. Oysa Vista 64 Bit de hiç bir sorunla karşılaşmadan çatır çatır çalışabiliyorsunuz. 8 aydır kullanıyorum hiçbir sorunla karşılaşmadım. Sadece bikaç eski donanımım çalışmadı (örneğin scaner sürücü problemi oldu) onların da yenilenme zamanı gelmişti.

Ama eğer deneme aşamasındaysanız henüz beta ama Windows7 64Bit de deneyebilirsiniz. Ben denemek için farklı bir HDD e kurdum, sürücü sorunu sıfır. Vistada kullandığım tüm programları da kurdum denedim, oyunlar dahil çalışıyor.. En azından kurcalayın... Ve eğer vistaya geçmediyseniz ama geçmeyi düşünüyorsanız kanımca geçmeden Win7 kurun. El alışkanlığı olur en azından.
  • quote:

Orjinalden alıntı: grafiqer
    sakın ola XP 64 Bit denemeyin. Bir ton sorunla boğuşmak zorunda kalıyorsunuz.

ne gibi sorunlar?
  • Aslında "sakın ola denemeyin" çok keskin oldu; benim hatam. Ama şöyle izah etmeye çalışayım, 64 Bit tercih etmemizin sebebi; kullandığımız bazı programların 64 Bit versiyonlarını kullanıp, daha iyi verim almaya yönelik idi. Fakat hardware donanımlarımız yeni olmasına karşın bazı yerlerde sürücü problemi yaşadık, bunun yanısıra sık mavi ekran ve program çökmeleri ile karşılaştık. Daha sonra Vista 64 Bit denediğimizde bu sorunlar ile karşılaşmadık. Evde XP 64 kurup deneyen arkadaşlarımda oldu, net olarak şunu yaşadılar diyemeyeceğim ama onlar da ertesi gün kaldırıp farklı işletim sistemi kurdular. Oyunlarda da performans düşüklüğü gözlemlenebiliyormuş, ama ben oyunlarda hiç test etmedim.

Tekrar ediyorum, kurup sorunsuzca kullananlar da vardır muhakkak; o nedenle "sakın ola denemeyin" lafımı geri alıyorum. Ukte kalacağına denenip bizzat kişi tarafından tecrübe edilmesi daha faydalı. Zira yaşanan sorunlar donanım kaynaklı da olabiliyor.

• bende de vaio fw21z var home premium 32 bit kurulu ama sistemdeki 4 gb rami kullanamıyorum.xp 32 bit denedim guzeldi orda da ramlar sıkıntı olsu şimdi ise home premıum 64 bit deniycem driver sorunu da olmadığını söylediler.İnşaallah çıkmaz da:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: C.R.U.I.S.E.R

XP 64 Bit tek kelimeyle rezalet. Kesinlikle Vista Ultimate 64 bit öneririm. Tüm 64Bitleri denedim. En stabili Vista 64 Bit.

Saol üstad. Sırf böyle dedin diye x64 Vista kurdum
  • quote:

Orjinalden alıntı: grafiqer

Tekrar ediyorum, kurup sorunsuzca kullananlar da vardır muhakkak

sorunsuzca xp64 ve 2k364 kullananlardanim . Her yeni isletim sistemi gibi basta ugrasmak gerekiyor ama cozumleri ve suruculeri buldukca sorunlar rafa kalkiyor.

aslinda elime ne gecse gayet stabil kurar kullanirim, oyun oynamadigimdan, daha hizli, daha stabil buldugumdan (ram ve cpu yu zorlarimda biraz) tercihim xp64, oyun oynayanlarada ekran kartlari iyi ise dx10 vista64 (ve belki 2008 64) kurmalarini tavsiye ederim.
  • Bende laptopu aldığımda 32bit vista vardı.. 4 gb ram varken 3 kullanmak pek akıllıca gelmediğinden 64bit ultimate indirdim kurdum hiçbir sorunla karşılaşmadım. XP 64bit'i araştırıyım dedim bu başlığı buldum.. Mavi ekran olayı varsa hayatta geçmem :) Eskiden çok uğraştırmıştı beni o mavi ekran :)
    Vista'da ne olursa olsun reset atmak zorunda kalmıyorum.. Yani bu bile bana yeter vista'yı tercih etmek için.. Driver'lar zaten artık iyice yaygınlaştı.. Oyunlarında 64bit versiyonları çıksa daha bi güzel olucak yani tam performans oynamak istiyorum oyunlarıda :)
  • win 7 de çıktığına göre artık vista muhabbeti yapılmamalıdirek geç win 7 64 bite
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.