Şimdi Ara

750W civarı ve 2 adet 8pin çikişli PSU tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

benim Phenom II X4 BE 955 ve iki tane Hd 4890'ı su soğutma sistemi en az iki HDD ve bolca ıvır zıvır bileşen ile birlikte, voltaj arttırımı ile yapılacak overclock ile birlikte kaldırabilecek bir güç kaynağina ihtiytacım var.

Dolayısıyla 12 V raillerde 20 Amperden fazlasini veren ve iki adet 8 pin çıkışına sahip 750 W civari mümkün olan en ucuz güç kaynağini bulmam lazim.

Ben araştırdım fakat PSU bilgisayarin en yabanci olduğum donanim parçalarindan birisi olduğu için sağlikli karar veremiyorum, bir önerisi olan varsa ve paylaşabilirse çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

• http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1012&productid=bd71730

ürün açıklaması kısmını dikkatli okuman yeterli
  • 2 4890 takacaksan 4 pcie kablolu alman lazim.850 corsair de sahane ama uygun fiyatli demissin su olabilir mesela.

http://www.mavibilgisayar.com/ud/13423
  • öneriler için çok teşekkürler. çok detayli işlermiş bunlar, iki - üç gündür yazi okuyorum, hazır alirken paraya kıyıp enermax revolution beklesem mi diye düşünüyorum fakat para sokaktan toplanmiyor.

daha çok bakarim ben bu gidişle...
  • @mithrelios

4890 da iki güç girişi var, yani iki kart için 4 adet PCIexpress konnektörü gerekli. Enermax 525w lık PSU suna bile 3 PCIexpress koyarken bir çok markanın 750W ında 2 den fazla yok. Tercih yaparken dikkat et. 750Wlık bir PSU da en az 4 PCIexpress çıkışı olmak zorundadır, eğer yok ise 750W olmasının hiçbir anlamı yoktur.
  • Kaç veriyordu bu xilence ?

Ben absolute power 750w alsın diyorum , CF için yeterli gelecektir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: HexfeT

@mithrelios

4890 da iki güç girişi var, yani iki kart için 4 adet PCIexpress konnektörü gerekli. Enermax 525w lık PSU suna bile 3 PCIexpress koyarken bir çok markanın 750W ında 2 den fazla yok. Tercih yaparken dikkat et. 750Wlık bir PSU da en az 4 PCIexpress çıkışı olmak zorundadır, eğer yok ise 750W olmasının hiçbir anlamı yoktur.

cevap icin teşekkürler, bunu zaten biliyorum fakat benim 4890 Toxic olduğundan en az iki tane 8-pin pcie ihtiyacim oluyor eger CF yapmak istersem (bir 8 bir 6 pin kullaniyor cunku kart referans 4890'ın aksine). yani 6 tane bile olsa 6 pin olanlardan bana yetmiyor. bunu belirtmek için yazmiştim.

absolute power'ı da şimdi inceledim güzel duruyor. hepsini karşilaştiran bir roundup test bulamadim, thermaltake aklimi celiyor ama 750W olan 3 ayri model toughpower var hangisini almali. xilence güzel duruyor fakat güvenilir detayli review bulamadim hakkinda, diğer önerilen pc power ise 8cm lik fani ile düşündürüyor beni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mithrelios -- 25 Haziran 2009; 20:43:05 >

• xilence gamer 750 W aldim arkadaşlar 224 YTL idi Mavi Bilgisayarda, yardim edenlere teşekkürler. takip eden günlerde bir inceleme yazisi yazarim saniyorum vakit bulduğumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mithrelios -- 27 Haziran 2009; 11:51:03 >
  • tt yi al derim
  • hayırlı uğurlu olsun..inşallah sorunsuz kullanırsın....
  • hayirli olsun.ben ugrasamadim ama senden guzel bir inceleme izlenim basligi bekleriz acelesi yok.
  • ilgili ekipmanı edinemediğimden test yapamiyorum. yani fotolari çekip koymak da bir işe yaramaz saniyorum.

ürünü güzel bir güç kaynağina çok para harcamak istemeyenlere tavsiye ederim. kutu içeriği cafcafli değil, en üst kalite bir alet de değil fakat çok yüksek bir fiyat performans oranina sahip olduğu anlaşiliyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.