Şimdi Ara

8800 GTX teknik bilgi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
1.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Termination

Dikkatine saglık,
    350W ASUS
    Peki ben bu PSU ile 8800gtx çalıştırabilirmiyim...
    olursa super..

Systeminde PCI olrk yüxek amper çeken herhangi 1 donanım yoxa (ses,tv kartı gibi), O PSU ile 8800GTX i gözü kapalı kullanırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DhanTE -- 27 Eylül 2009; 21:02:27 >
  • Forever metal

9800 alamam. 120 tl civarı bu kart oluyor mu..
    8800 gtx 120 civarı alabilirim.

1)350W asus satarak 500W+8800gtx
    2)9800 almak.

iki alternatiften hangisi daha karlı ve de performanslı...
    Kafa karıstıcı işler fiyatları tam bilmeden piyasaya sıcak olmadan kararı zor...
    Sizce nasıl olmalı..
  • DhanTE arkadasım

dediğin gibi ses kartı tv kartı herhangi bişey yok.
    350 W yeter mi sonra Pc nin diğer bileşenlerine bir zarar gelmesin...
  • Arkadaslar

Sistem
    Q6600
    asusP5Q
    2*1066MHz hyper king.
    Bu sistemin PSU su olan
    power350W ASUS (ozellikle)
    ile
    8800GTX çalıştırabilirmiyim.
    Başka güç çeken TV kartım ve ses kartım(PCI) yok .

Kapartacagım acil yardım edermisiniz...
  • Bahsettiğiniz 8800gtx kartı ORTALAMA 175w kullanıyor, bu da en düşük 400w psu gerektirir demek, ki tavsiyem 500w minimum. 250gts ve 9800gtx 145wta çalışıyor, 350-450 GERÇEK değerde güç kaynağı gerektirir. Bu kadar düşüneceğine hd4770 al 80w ve %75-80 fps veriyor 250gts ile kıyaslanınca. 24-30fps gibi.
  • quote:

Arkadaslar

Sistem
    Q6600
    asusP5Q
    2*1066MHz hyper king.
    Bu sistemin PSU su olan
    ile

Dediim gibi rahatlıkla kullanırsın.
  • 8800 gtx ile sorun yaşarsın 350 watt yetmez psu yu satıp daha yüksek birşey alabilirsin
    quote:

Arkadaslar

Sistem
    Q6600
    asusP5Q
    2*1066MHz hyper king.
    Bu sistemin PSU su olan
    ile

• Termination arkadasim ne dersem yalan olur. Ben simdi 300 w S-tek marka bi PSU kullaniyorum. Pek popular diyil ama aldigimda yeterli demislerdi. Ekran kartim da HD3850 tek 6 pinlik ek guc girisi var.
    neredeyse 7-8 aydir kullaniyorum. Bi problem yok. Bana hep performans kayb edersin, kartin risk altinda falan dediler ama bi sey olmadi.
    En ilginciyse yeni PC topliycam bi kac parcalar almistim. Bunlar arasinda Corsair TX750w 8- plus bir PSU da var. Ben de bu PSU-yla bi deneyiyim dedim. Ama sonuc ilgin 3Dmark2006 testinde fark yalniz 1-2 puan oldu. Iki defa denedim. Bu fark da 300w-lik PSU yararinaydi. Gozlerime inanamadim 3 kere test etdim ama Corsairli PSU gecemedi
    Ama yine debilgili arkadaslar yardimci olsa iyi olur. Ben sadece tecrubemi paylasdim. Ne olur ne olmaz diye 750w aldim ki gelecekte bi de bu konuda sikintim olmasin diye.Eyer mumkunse sen de oyle yap.
    Bi de qaliba arkadaslardan bazilari karistirdilar. 8800GTX neredeyse 9800GT-ye esdeyer. 9800GTX-se GTS250-nin ta kendisi sadece olarak Nvidia isim deyisikliyi yapti ve kartin resmi adi GTS250 oldu. Bazi forumlarda ikisi de kullanilir. Bundan sonraysa GT200 GPU-su temel alinarak GTX260, GTX275, GTX285 ve cift GPU-lu GTX295 yapildi.
    Umarim yanlisim yoktur. Eger varsa duzeltin lutfen

• 350 watt hayli hayli yeter.bakma burdaki çoğu kişinin söylediği 500 wattlık tavsiyelere.millet iyice şaşırmış.500 watt a 2 adet 4870 cf yaparım üstünede işlemcime oc çekerim hatta bu şekilde 1 senedir aralıksız oyun oynayan birkaç arkadaşım var ve sistemleri tık demedi.460 watt cooler master psu ile.gönül rahatlığı ile 8800gtx i alıp takabilirsin hocam.
  • Arkadaslar işler karısmasın.

Sadece sunu istiyorum. Ona gore alacagım ekran kartını. Kısaca

8800 GTX ekran kartı
    350W ASUS PSU ile calısırmı.

Kimi 460 kimi 500 kimi 350W yeter diyor. Yok mu bu işin babası

Al kardeşim ben kullandım diyebilecek..
  • Ben systemini inceledim gereken toleransıda söylemlerinden yola çıkarak verdim, Maximum o system üzerinde 260~275W arası 1 güç gereksinimim olucak kullandıın PSU bu gücü verebilir üstelik verebilicei Watt'ın 300W a kadar yolu var, daha üzerine'de anlık gereksinimler olursa çıkabilicek seviyede, bu durum'da PSU almana gerek olduğunu düşünmüyorum fakat bütçem müsait diyorsan tercih senindir daha üst sevite PSU alırsın.

• Agent arkadaşım, biraz komik bir yorum olacak ama şöyle bir teorim var paylaşayım. Sistemin 300w'a yakın hatta biraz daha fazla çekmişse güç kaynağından, güç kaynağın sağladığı voltaj değerlerini yukarıya esnetmeye başlamış olabilir, güç kaynaklı bir voltaj artırımından bahsediyorum Overclock yapmanın enteresan bir yolu...
  • Şunu belirtmeyi unutmuşum systemin'i standart haliyle kullandığın sürece hiç 1 sorun yaşamıycaxın fakat overclock yaparım yada zaty overclcok'lu kullanıyorum diyorsan ozm systemini risk'e sokmak yerine daha üst seviye 380~420W arası kaliteli 1 PSU almanı tavsiye ederim, yok böyle 1 durum (overclock) sözkonusu deil dersen yukarıdaki mesajlarımda söylediğim gibi PSU'n yeterlidir .
  • Overclock yapmayı bilmediğim için sorun değil..
    yani kullanabilirim diyorsun diğer arkadaşlarda aynı kanı da iseler sorunyok 350W 8800GTX için yeter.

Benim sistemin oveclock yapma şansı olup çok çok yüksek performaslara çıkacaksam 500W a kadar alabilirim.
  • Hocam powerla falan uğraşma bence. 8800 GTX yerine ikinci elden uygun fiyata 4850 veya gts 250 al.
    ATI yeni seri kart çıkardığından bu kartları elden çıkarmaya çalışan artmıştır diye düşünüyorum.
  • bende sana şunu öneririm 350 watt ile 8800gtx çalıştırabilirsin hıghpower 350 watt ile 8800gt çok rahat bir şekilde çalıştırılmış pclabs sitesinde incelemsi var bakabilirsin ki ben 300 watt ile 4850 kullandım sana tavsiye edeceğim ise o karta 150tl vereceğine 180tl civarı 4770 al zaten az güç harcıyor o powerla çok rahat gider üstünede overclock yaparsın karta
  • 8800 GTX TEK BASINA YK ALTINDA 270WATT CIVARI GUC CEKEN BI KARTTIR

350 WATT POWERLA ANCAK MASAUSTU GORUNTU ALIRSIN OYUNA GIRINCE BI KAC DAKIKA ICINDE SISTEM RESET ATAR.ÇUNKU YETERLI GUCU ALAMADIGINDAN KART ASIRI ISINIR

O KARTTAN VAKTIYLE BENDE KULLANDIM 85-90 DERECEDE CALISIYO YETERLI GUCU ALAMAYINCA 100 DERECE SINIRINI ASACAKTIR

350 WATT POWERLA 9800GT YA DA 8800 GT KULLANMANI TAVSIYE EDERIM

8800GTX ICIN ISE EN AZ 400 WATT SART
  • 8800 gtx için 400 watt bi power işini görcektir(highpower,asus,ocz,tt vs vs)
  • quote:

Orijinalden alıntı: el_nino_09

350 watt hayli hayli yeter.bakma burdaki çoğu kişinin söylediği 500 wattlık tavsiyelere.millet iyice şaşırmış.500 watt a 2 adet 4870 cf yaparım üstünede işlemcime oc çekerim hatta bu şekilde 1 senedir aralıksız oyun oynayan birkaç arkadaşım var ve sistemleri tık demedi.460 watt cooler master psu ile.gönül rahatlığı ile 8800gtx i alıp takabilirsin hocam.

hay eline sağlık

350w yeter arkadaşım, rahat ol
  • nfs shifti 5 kere oynarsın:D yani hayli hayli oynarsın cok bişey istemiyo her ne kadar oyn geçişlerinde eşşek gbi bklesede:D
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.