Şimdi Ara

8x dvd'ye 16x nasıl yazdırabilirim? (yazdırabilir miyim?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    LG'nin gsa-h55n modelini aldım, daha dün. Onunla beraber de 8x DMS Dvd-r 50'lik kutu aldım. Baktım kârlı oluyor çok alınca (bana öyle geldi tabi), aldım ben de. Fakat sonradan anladımki benim ödediğim paraya 16x dvd-r'ler de varmış piyasada. 50 tane dvd, dile kolay. Geri de veremem.

Şimdi ben bu söylediğim şeyi bi denemek istiyorum, yani 8x dvd'lere 16x yazdırmayı, olmazsa da sağlık olsun, 8x devam ederim. Nero'da bunu yapmamın sanırım bi yolu yok, çünkü program kendini dvd'den aldığı mesaja göre 8x'e sabitliyor. Peki bunu yapmanın hiç bir yolu yok mu ?

• Her DVD desteklemez bunu.Bazen biraz daha hızlı yazılabiliyor 12x gibi felan ama 8x DMS DVD'leri 16x denersen (benim yazıcım yapmıştı bana) 16x yazmaya başlıyordu ve yaklaşık 4 dakika yazıp sonra iptal ediyordu.

8x yaz bence. DVD'de sorun çıkması daha düşük ihtimal oluyor...
  • Hızlı yazınca elimize birşey geçmiyor, o DVD'leri 8X'le bile yazsan ömrünü kısaltmış olabilirsin, (zaten DMS son birkaç yılda kalitesini iyice düşürdü, özellikle CD'leri için konuşuyorum) Ben 16X DVD'leri bile 4X ile yazdırıyorum, zaten Harici Bileşenler altforumundaki Sabit konuda, yavaş yazmanın stabiliteyi ve veri güvenliğini artırdığı onlarca kez konuşuldu...
  • Çok teşekkür ederim. Peki madem sizi bulmuşken bir şey daha sorayım. Hangi DVD-R ? :) Bidahaki sefere adam gibi dvd'ler alayım.
  • bende de aynı dvd wr var nasıl yazdırabileceginin cevabı "nero express".bilmiyorum elindeki medya ile olur mu fakat ben 16x iomegayı normal nero ile 4x yazdırırken nero express de 20x'le yazdırabildim ama ustte yazılanlar gibi pek saglıklı olmaz.
    dvd medya olarak verbatim oneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schwadorf -- 16 Kasım 2007; 3:57:28 >
  • acil işlerde maximum 8X i kullanıyorum.Onun haricinde devamlı 4X de yazarım
  • quote:

Orjinalden alıntı: turke01

Çok teşekkür ederim. Peki madem sizi bulmuşken bir şey daha sorayım. Hangi DVD-R ? :) Bidahaki sefere adam gibi dvd'ler alayım.

Uzun süre saklanması gereken materyali Verbatim ve Benq medyalara çekiyorum, tavsiye ederim...
  • Eyvallah sağolun. Ben dvd işinde biraz acemi olduğum için zannettim ki herkes 16x allah ne verdiyse takır takır yazıyor :) Kusura bakmayın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: turke01

Eyvallah sağolun. Ben dvd işinde biraz acemi olduğum için zannettim ki herkes 16x allah ne verdiyse takır takır yazıyor :) Kusura bakmayın.

tam tersine genelde normal hızının en az bir kademe altında yazarım (16x ise 8x'de vb) yanmaması için, hiçbir sıkıntı da çıkmadı bu yüzden şimdiye kadar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.