Şimdi Ara

Dual-Layer 50 GB Yazılabilir Blu-Ray Disc nerden bulabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
2
Favori
5.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

50 GB sadece tek bi kere yazmak blu-ray disc arıyorum. Nerden bulabilirim acaba ? Fiyat ve bilgi verebilecek bir arkadaş varmı ? konuyu yanlış yere açtıysam affola.

yardım eden herkese şimdiden teşekkürler,

• 1Tb hdd alsan 20 adet 50Gb blueray yerine, çok daha ucuza saklarsın verilerini. Ayrıca DL Bluray medya yok benim bildiğim kadarıyla, daha çıkmadı yani. En azından ülkemizde yok orası kesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: TikaMasala

1Tb hdd alsan 20 adet 50Gb blueray yerine, çok daha ucuza saklarsın verilerini. Ayrıca DL Bluray medya yok benim bildiğim kadarıyla, daha çıkmadı yani. En azından ülkemizde yok orası kesin
    http://www.dijitalsepetim.com/index.php?do=catalog/product&pid=2403
  • quote:

Orijinalden alıntı: TikaMasala

1Tb hdd alsan 20 adet 50Gb blueray yerine, çok daha ucuza saklarsın verilerini. Ayrıca DL Bluray medya yok benim bildiğim kadarıyla, daha çıkmadı yani. En azından ülkemizde yok orası kesin
    quote:

Orjinalden alıntı: muratremix

demekki kesin konuşmamak lazımmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: xanty

quote:

Orjinalden alıntı: muratremix

demekki kesin konuşmamak lazımmış

Alıntıları Göster
    ben de ne amaçla kullanacaksın 50GB Bluray diski onu merak ettim? Bluray 50gb boş medyası 59tl. Bluray oyun kopyalayıp korsan işine mi gireceksin Film ler zaten 49-59 arasında fiyatları. ben halâ mevcut teknolojinin ilerisinde bir ürün olarak görüyorum Blurayi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufukman

ben de ne amaçla kullanacaksın 50GB Bluray diski onu merak ettim? Bluray 50gb boş medyası 59tl. Bluray oyun kopyalayıp korsan işine mi gireceksin Film ler zaten 49-59 arasında fiyatları. ben halâ mevcut teknolojinin ilerisinde bir ürün olarak görüyorum Blurayi.

Alıntıları Göster
    teşekkürler link için.

korsan ile felan işim yok ufukman. Filmleri yedeklicem blu-ray disclere komple arşivimi. Ondan yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jediknight

teşekkürler link için.

korsan ile felan işim yok ufukman. Filmleri yedeklicem blu-ray disclere komple arşivimi. Ondan yani.

Alıntıları Göster
    50Gb diske 59 ytl vermektense, harddiske yedeklemek çok ama çok daha mantıklı
    1000Gb blueray olarak = 1 milyarı geçiyor
    harddisk olarak = 232 ytl
    hesap ortada!
  • quote:

Orijinalden alıntı: jediknight

teşekkürler link için.

Alıntıları Göster
    dostum BLU-RAY disklere dvd mi kaydedeceksin BLU-RAY film mi anlayamadım,
    Tabii ki açıklamak zorunda değilsin ama amacını anlayamadım tam olarak,

Yani DVD filmleri BLU-RAY diske yazıp yedeklemek (içine birkaç tane sığacak bile olsa) çok gereksiz bişey,
    BLU-RAY leri ise aynısından bitane daha satın almak boşunu alıp kaydetmekten hem daha kolay hemde nerdeyse aynı para,

Yani neden yapıyorsun bu işi çözemedim ??

quote:

Orjinalden alıntı: jediknight

teşekkürler link için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Thai-Fun

Yani DVD filmleri BLU-RAY diske yazıp yedeklemek (içine birkaç tane sığacak bile olsa) çok gereksiz bişey,
    BLU-RAY leri ise aynısından bitane daha satın almak boşunu alıp kaydetmekten hem daha kolay hemde nerdeyse aynı para,

quote:

teşekkürler link için.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Thai-Fun

quote:

teşekkürler link için.

Sayin Thai-Fun
    bildigim kadariyla bluray filmlerin orjinal formati .m2ts

yani internetten download ettigimiz 20yada 30 gb lik bluray filmleri bu tur disc lerin icine atip

bluray player de izlemek mi mantikli? yada

render edilmis bluray filmleri ornegin .mkv buyukluk olarak daha kucuk dosyalari

popcorn hours gibi medyada mi izleme mantikli?

birde bu popcorn hours yada tvix gibi medyalar orjinal bluray disc fimleri oyantiyorlar mi???

• quote:

Orijinalden alıntı: gandalf_3466

quote:

Orjinalden alıntı: Thai-Fun

quote:

teşekkürler link için.

Sayin Thai-Fun
    bildigim kadariyla bluray filmlerin orjinal formati .m2ts

yani internetten download ettigimiz 20yada 30 gb lik bluray filmleri bu tur disc lerin icine atip

bluray player de izlemek mi mantikli? yada

render edilmis bluray filmleri ornegin .mkv buyukluk olarak daha kucuk dosyalari

popcorn hours gibi medyada mi izleme mantikli?

birde bu popcorn hours yada tvix gibi medyalar orjinal bluray disc fimleri oyantiyorlar mi???

Alıntıları Göster
    dostum sorularını sıra ile cevaplarsam,

birincisi mantıksız çok pahalı orijinali fiyatına gelir şu an için maliyeti..

ikincisi mantıklı, herkesin yaptığı da bu zaten..

Popcorn larda BLU-RAY sürücü yok maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: Thai-Fun

dostum sorularını sıra ile cevaplarsam,

birincisi mantıksız çok pahalı orijinali fiyatına gelir şu an için maliyeti..

ikincisi mantıklı, herkesin yaptığı da bu zaten..

Popcorn larda BLU-RAY sürücü yok maalesef.

Alıntıları Göster
    Bende acil olarak ucuz, oem olan dual layer boş blu-ray disklerden arıyorum fakat hiçbir yerde bulamadım. Dijital Markette 50 milyona var fakat fiatı yüksek geldi bana. ben kiraladığım blu-ray filmleri kopyalamak için kullanacağım ama boş bir blu-raye 50milyon vereceğime üzerine biraz daha koyup orjinalini alırım. fiatlarının düşmesi veya oem olanlarının çıkması ne kadar sürer acaba. şu an harddiskimin 85gb tını 2 tane dual layer olan blu-ray film kaplıyor. acilen boşaltmam lazım. silmekde istemiyorum, 2 filmin kirasına toplam 30 milyon verdim. bizim burda blu-ray film kirası 15 milyon.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tufan74

Bende acil olarak ucuz, oem olan dual layer boş blu-ray disklerden arıyorum fakat hiçbir yerde bulamadım. Dijital Markette 50 milyona var fakat fiatı yüksek geldi bana. ben kiraladığım blu-ray filmleri kopyalamak için kullanacağım ama boş bir blu-raye 50milyon vereceğime üzerine biraz daha koyup orjinalini alırım. fiatlarının düşmesi veya oem olanlarının çıkması ne kadar sürer acaba. şu an harddiskimin 85gb tını 2 tane dual layer olan blu-ray film kaplıyor. acilen boşaltmam lazım. silmekde istemiyorum, 2 filmin kirasına toplam 30 milyon verdim. bizim burda blu-ray film kirası 15 milyon.

Alıntıları Göster
    İzmir Carrefourda var 60TL SONY. DMS var 25GB 22TL. Bilginize.

• quote:

Orijinalden alıntı: akkaynak

İzmir Carrefourda var 60TL SONY. DMS var 25GB 22TL. Bilginize.

Alıntıları Göster
    boş 25gblık bluray medya 10lira 10luk paket halinde alırsanız 92lira

ama 50lik bluray neden tanesi 20lira değil de 50lira

• quote:

Orijinalden alıntı: :::LOSTPLANET:::

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: :::LOSTPLANET:::

Bu fiyatları nerden buldunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: selodonanımhaber

quote:

Orjinalden alıntı: :::LOSTPLANET:::

Bu fiyatları nerden buldunuz?

Alıntıları Göster
    Blu-rayin hdd'ye karşı en büyük avantajı,veri kaybı söz konusu olduğunda kaybınızın, topyekün değil sadece bozulan medya ile sınırlı kalmasıdır. Hdd'de bir defasında 500 gb veri kaybettim ve arkasından bakakaldım. Zararı telafi etmem haftalarımı aldı. Paranız varsa sırf bu nedenden dolayı bile blu-ray alınır...Çok param yok, şansıma da güvenirim derseniz hdd'ye devam! Eski bir atasözü der ki: Yumurtaların hepsini aynı sepete koyma ki, sepet devrildiğinde bütün yumurtalar kırılmasın...

• quote:

Orijinalden alıntı: horozcorc

Blu-rayin hdd'ye karşı en büyük avantajı,veri kaybı söz konusu olduğunda kaybınızın, topyekün değil sadece bozulan medya ile sınırlı kalmasıdır. Hdd'de bir defasında 500 gb veri kaybettim ve arkasından bakakaldım. Zararı telafi etmem haftalarımı aldı. Paranız varsa sırf bu nedenden dolayı bile blu-ray alınır...Çok param yok, şansıma da güvenirim derseniz hdd'ye devam! Eski bir atasözü der ki: Yumurtaların hepsini aynı sepete koyma ki, sepet devrildiğinde bütün yumurtalar kırılmasın...

Alıntıları Göster
    arkadaslar bende 50 gb b orjinal blu ray cdler var.isteyen olursa pm atabilir veya sahibinden araciligiyla satiyorum sayanoglu kullanici adiyla

• quote:

Orijinalden alıntı: sayko83

arkadaslar bende 50 gb b orjinal blu ray cdler var.isteyen olursa pm atabilir veya sahibinden araciligiyla satiyorum sayanoglu kullanici adiyla

Alıntıları Göster
    4 adet TDK 50gb boş bluray 80 tl... isteyen pm atabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deluge11 -- 5 Aralık 2010; 10:24:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deluge11

4 adet TDK 50gb boş bluray 80 tl... isteyen pm atabilir...

Alıntıları Göster
    ebaydan alın 3 adet dual layeri 25 dolara alırsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihmurat

ebaydan alın 3 adet dual layeri 25 dolara alırsınız

Alıntıları Göster
    9 ay içinde fiyatları düşmüştür zannediyordum ama hala aynı sanırım. bana şöyle 50 li veya 100 lü kutu şeklinde alabileceğim bir yer lazım ama DMS elektronik bile hala tane ile satıyor. böyle giderse çok pahalıya gelecek 3D filmleri kaydederek arşivlemek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tufan74

9 ay içinde fiyatları düşmüştür zannediyordum ama hala aynı sanırım. bana şöyle 50 li veya 100 lü kutu şeklinde alabileceğim bir yer lazım ama DMS elektronik bile hala tane ile satıyor. böyle giderse çok pahalıya gelecek 3D filmleri kaydederek arşivlemek.

Bizim şirketimiz Digistor marka ürün getiriyor. Onlu paketler halinde satıyoruz. Ürün linkihttp://www.lunateknoloji.com/digistortur.htm
    Fiyat için pm gönderiniz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.