Şimdi Ara

900 tl maas ile sifirdan hayata atilmak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam arkadaslar goruslerinizi almak ve tecrubelerinizden faydalanmak icin bu konuyu actim.Oncelikle kendimi tanitayim.

27 yasindayim.Ankara da ailemin yaninda oturmaktayim.4 yillik acikogretim kamu yonetimi bitirdim.1 ay oncede 6 aylik askerligimi tammladim.Askerden once toplamda 2 yil 3 farkli magazada elektrok ve gida reyonlarinda calistim.Su anlik herhang bir birikimim yok.

Birkac is baktim kargo sirketleri aklimdaydi.Depo isi bana gore degil diye vazgectim.Maaslar malumunuz 1000 tl i gecmiyor.
    internet cafe isi buldum 12 saat calisiliyor(11 den 23 e kadar).15 gunde 1 izini var.900 tl net maas ile.Bilgisayar da ilgi alanim oldugu ici kabul ettim.

1 yil icinde kiraya cikip 200 250 tl ye kiraya ayirsam.faturalar elektrik su dogalgaz internet vs ve mutfak giderleri kisisel giderler o ayi kurtarabilir miyim.Soyle uygunundan ev esyalari tv beyaz esya vs. daha sonra da uygun fiyatli eski bir model araba ve uzun vadede 30000 40000 tl ye bir daire alayim diyorum.Belki o parayla iş kurmak icin de harcayabilirm.Birikim yapabilir miyim yoksa para ancak o ayi mi kurtarir.
    sigara icki icmiyorum kari kiz simdilik yok.Kumar var biraz sans oyunlari ve iddaa.Iddaa dan yaptigim kuponlarda fantezi kuponlari genelde tutsa bile hemen yeni kupon yapip yatirima donusturuyorum.Fikirleriniz icin cevap bekliyorum.bi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mulher7 -- 11 Temmuz 2014; 21:25:05 >

• Sende hiç 27 yaş olgunluğu yok.Bu yazdıkların 18 yaşındaki bir gençten duyulabilecek saçmalıklar.Her gün internet cafede asgari ücrete 12 saat çalışmak iş mi , böyle hayat mı olur.Askerden de yeni gelmişsin artık olgunlaşman gerekiyor.30-40 bin TL'ye ev mi kaldı hangi devirde yaşıyoruz.Bir de iş kurucam diyorsun şaka gibisin.Kendine bir tokat at ve kendine gel.
  • Hocam ben de 26 yaşındayım, 3 ay oluyor askerden geleli. Ben de hep ailemden ayrı yaşadım. Üniversite diye evden ayrıldım, iş güç derken böyle oldu.

Ben de özel sektörde sizin maaşın biraz fazlasına çalışıyordum askere gidene kadar, bir aya tekrar eski işime döneceğim inşallah. Aileden ayrı yaşayacağınız için o para anca sizi idare eder. Kira, elektrik, su, kışın doğalgaz, telefon, internet, bekarsan biraz da dışarıda yeme içme olayları daha fazla oluyor. Bence yaşınız çok geçmeden kurumsal bir şirkete girin en azından uzun vadede kariyer yapmış olursunuz.
  • Senin mantığın da gidelim bakalım sonuçlar neler olabilir ? İşe girdin iyi kötü derme çatma yer 300 tl kira. Elektrik, su, telefon, doğalgaz, internet 200 tl. Eve eşyalar aldın aylık taksit 200 lira. Aylık sana 200 lira kaldı. Yol parası mı ? eve sebze meyve mi ? biriktirmek mi? Durum böyle iken 2-3 sene sonra internet kafe ya devrediyor yada daha iyi işçi buldu. Ne yapacaksın ? Buraya konu mu açacaksın ?
  • öleceksin..ETME
  • Hayat zor malesef işçi aramıyor millet köle arıyor kendine mecbur insanlar çalışmak zorunda bırakılıyor sistemde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam kendine gel gözünü seveyim napıyosun sen ya. ailenden ayrılmaman gerekiyor bu şartlarda. internet cafe gibi bir iş de düşünme, tecrübe kazanmayacaksın kariyer yapmayacaksın. kargo işi de çok leş olsa bile en azından kurumsal bi yer. başka yerlere geçiş yapabilirsin en azından ne bileyim.

kendine gel napıyosun sen ya?
    izmirden istanbula geldim 2 hafta önce, 2000tl net maaş + 300 yemek + 200 yol. ve şuan bile anam ağlıyor hiçbir şeye yetişemiyorum. 900tl ile ayrı eve çıkman mümkün değil. uyan alooo
  • calimdor C kullanıcısına yanıt
    meslek nedir ?
  • sinirlerimi bozdun ne dıyorsun bırader sen hiç bir şey yapamıyorsan gemici cüzdanı çıkart en azından parası iyi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.