Şimdi Ara

911 porsche neden bu kadar ucuz (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
6.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: berk_in

Bunu nasıl yaptıklarını, nasıl daha ucuza getirdiklerini bilmiyorum. Ancak -kesin olmamakla birlikte- bu araçları yurt dışından Türkiye'ye sokarken gümrükte baz donanımlı olarak GÖSTERDİKLERİNİ, böylece aracın fiyatının düştüğünü ve dolayısıyla daha az vergi ödeyerek aldıklarını duymuştum.

Birde, bu şekilde ülkeye giriş yapan araçlar distribütör garantili olmuyor. Bu garantiden muaf oldukları ve yetkili satıcı çıkışlı olmadıkları bilindiği için ucuza alınan bu araçlar 2. elde de daha ucuza satılıyor. Örneğin bir E 250 Mercedes'i Koluman'dan almak yerine yurt dışından ithal eden bi galeriden daha ucuza alırsanız, daha sonra o aracı Türkiye ikinci el piyasasında Koluman çıkışlı araçlarla aynı fiyata kolay kolay satamazsınız. Hele ki aracınız daha bir iki yaşındaysa..

Forumda buna benzer bir konu daha açılmıştı, oraya yazdığımı aynen buraya da aktarıyorum.

Firma ithalatını kendisi yapıyor gümrükte kdv ve ötv sini ödedikten sonra aracların girişini muhasebede 153-Ticari Mallar yerine 254-Taşıtlar hesabına kayıt yaparak gerçekleştiriyor.
    Satış esnasında 153 hesaptan çıkış yaparsa kdv %18, 254 hesaptan çıkış yaparsa kdv binek araçlar için %1 olduğundan daha düşük fiyattan satış yapabiliyorlar.
    Bu işlem sırasında araç fiilen kullanılmamış olsa da bir nevi 2.el araç satışı gibi oluyor.
    firmalar alım satım yapmak için aldıkları araçları 153 hesaba kayıt yaparlar
    kendi ihtiyaçlarında kullanmak üzere aldıkları araçları da 254 hesaba kaydederler.
    aradaki fiyat farklarını incelerseniz genelde bu belirttiğim kdv farkına yakın rakamlardır.

• çok beğendiğim bir laf vardır. bedava peynir sadece fare kapanında bulunur. bir mal diğer yerlerden çok ucuza satılıyor ise, bunda bir dümen olabileceğini sakın unutmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nanoona

amerikada porsche bizim passat cc fiyatına satıldıgı için amerika porsche fakir arabası olarak geçer..

mesela cayenne 85 bin tl.... burda ?

http://www.porsche.com/usa/

Amerikada hicbir avrupa arabasina dediginiz sekilde bakilmaz.Hele ki Porsche...
    Mübalağa yaptiniz herhalde hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trapspeed

quote:

Orijinalden alıntı: electrostatic

quote:

Orijinalden alıntı: nvztdmr

911 ve cayman bırde kac senede kasa degıstırıyor?

güncel 911 in üretim süresi 14 yıl olarak belirlendi. bir önceki kasa 10 yıl üretildi. genelde 10 yılda bir yenileniyor.

Porsche 911 (1963–1975)
    Porsche 930 (1975-1989)
    Porsche 964 (1989–1994)
    Porsche 993 (1993–1998)
    Porsche 996 (1999–2005)
    Porsche 997 (2005–2011)
    Porsche 991 (2011–Present)

5-6 yıl gibi sanki 1989'dan sonra.

güncel modelin 14 yıl üretileceği açıklandı ilginç o zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: Subat

gerçekten çok ucuzmuş neden daha önce görmedim.. sabah iki tane alacağım kısmet olursa. bu fiyata bulunmaz çünkü

Hocam aldınız mı acaba Bende sabah gördüm konuyu şimdi bayiden geliyorum kalmamış ellerinde inşallah almışsınızdır
  • fiyati iyi 300 milyar desek .vergiler sadece problem
  • golf alcağına biraz daha ekle bunu al
  • ferrariyi almadan önce görseydim 2 tane bundan alırdım.Kısmet değilmiş
  • Başlık yanlış bölüme açılmış, sıcak fırsatlar bölümüne açılmalıydı. Sıcak fırsatlar bölümü buraya göre daha çok ziyaret ediliyor. Faydalanan daha çok olur.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: causeandeffect

quote:

amerikada porsche bizim passat cc fiyatına satıldıgı için amerika porsche fakir arabası olarak geçer..

Amerika'da Porsche fakir arabası,o fakir arabası,bu fakir arabası...

Bu adamların zengin olanları neye biniyor Allah aşkına?

''Orta halli birisi fazla zorlanmadan Porsche Cayenne sahibi olabilir.'' deseniz neyse.

amerika halkının yıllık kazancına göre porsche fakir arabası sınıfında giriyor... amerikan otomobil forumlarında okursanız porsche yi kimse kaale almıyor.. 40 50 bin dolarlık arabaları kim ne diye konussun...

100 bin dolarlık GT-R ın yanında malesef porsche biraz basit kaçıyor...

2005 MODEL PORSCHE CARRERA GT GEMBALLA MİRAGE BLACK EDITION 100 000 DOLLARLIK ZÜGÜRT ARABASI NISSAN GTR DEN EN AZ 7 TANE ALIR

NISSANINDA 10 000 DOLARLIK ARACLARI VAR.MESAJ YAZARKEN BİRAZ DÜŞÜNÜN DE YAZIN

• quote:

Orijinalden alıntı: e_iskender

quote:

quote:

quote:

''Orta halli birisi fazla zorlanmadan Porsche Cayenne sahibi olabilir.'' deseniz neyse.

amerika halkının yıllık kazancına göre porsche fakir arabası sınıfında giriyor... amerikan otomobil forumlarında okursanız porsche yi kimse kaale almıyor.. 40 50 bin dolarlık arabaları kim ne diye konussun...

2005 MODEL PORSCHE CARRERA GT GEMBALLA MİRAGE BLACK EDITION 100 000 DOLLARLIK ZÜGÜRT ARABASI NISSAN GTR DEN EN AZ 7 TANE ALIR

ismine baktımda canım iskender çekti nasılda acıktım hımmmmmmmm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nanoona -- 30 Ocak 2013; 22:18:26 >

• Golf varken 911 alan salaktir haci

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • . Kaptım 1 tane mübarek

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: e_iskender

quote:

quote:

quote:

ismine baktımda canım iskender çekti nasılda acıktım hımmmmmmmm

Porsche'ler o kadar ucuz ki Gt-r'ın karşılığı olan 911 turbo s'ler 160.000 dolar, Gt-r'lar ise 96.000 dolar.Dediğiniz 50.000 dolarlık kaale alınmayan Boxster'lerin karşılığı 370z ise 33.000 dolar.

• posche fakir arabasiymis ABD de hass... ordan..

• Amerika'yı izlediğiniz filmlerdeki gibi bilirseniz, Porsche tabii ki fakir arabası olur, Mercedes de memur arabası.

• araba iyide biz aileyiz bize gitmez fiyatı önemli değilde
  • quote:

Orijinalden alıntı: nvztdmr

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-porsche-newcar-dan-2012-carrera-s-plussport-egzos-plusbose-plussogutma-plus20-jant-108612587/detay ilandaki porsche dusuk fatura bılıyorum daha ucuz ama cok ucuz degıl mı sızce almanya fıyatlarına gore cunku almankayda 90bın eurodan baslıyor 911... fakat burdakı 159 bın euroluk ılandakı aracın otv ve kdv sını dusutugumuzde 60bın euroya kadar ınıyor eee sımdı sorum su olucak 90 bın euroluk aracı nasıl 60bın euroya alıyorlar porsche.de almanya sıtesınde kı baz fıyatlar bellı hersey bellı?

acaba sıtedekıler musterıye olan fıyatlar mı cok alıcalar galerı veya dogus oto ıcın fıyatlar dahada mı ucuz?

bırı benı aydınlatırsa cok sevınırım?

911 ve cayman bırde kac senede kasa degıstırıyor?

cayman 2013 gelıyor 2 3 aya kadar 52.000 euro yazıyor almanya sıtesınde turkıyeye gırısı ne kadar olur kı doğuş oto olarak

159000 Euro gayet yüksek bir fiyat. Hiç düşük değil.

• ABD'de araç almak çok kolay ve ucuz. Porsche kullanmak da Türkiye'ye göre bedava.

Benzin çok ucuz. Arabalar çok ucuz. Maaşlar yüksek.

Camaro 23000 dolar. (Golf parası)

BMW 550i 65000 dolar. (Passat parası)

Porsche 911 (BMW 328i parası)

Hayat onlara kolay.
  • amerikanın gelirini geçin bi kere araba cenneti...sanayi malları ucuz..teknoloji oraya akıyor...orada sıfır lexus 25bin dolar..adam burda sahibinden de 10 yaşındaki gurbetci lexusuna 100bin euro yazmış...belki birine kakalarım mantıgıyla...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.