Şimdi Ara

98 CİVİC BIKTIRDI BENİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar LÜTFEN NET FİKİR VE BİLGİ SAHİBİ OLARLAR CEVAP VERSİN, LAF OLSUN DİYE YORUM YAPMAYIN.

98 model 1,6 ies sahibiyim.Normalde 800-900 civarıda olan rolanti, klimayı açınca 200-300 devir aralıgına iniyor.Gaza basıp ayagımı gazdan cekince devir dibe vurup 200-300 aralıgına yerleşiyor, daha yukarısı yok.Bir türlü cözüm bulamadık.İşinin ehli 3 honda ustası ne her hangi bir arıza bulabildi, nede çözüm.
    Kelebek temizlendi, sensörler temizlendi, manifolt girişinden devir yükseltildi,yok allah yok. Bu sadece klima devreye girince oluyor.Klima devre dışında oldugunda tıkır tıkır.Klimada bakımlı en son bir ay önce full bakım yapıldı klimaya.
    Benimle aynı sorunu yaşayıp cözüm bulabilmiş insanlar olabileceği umuduyla yazıyorum.Çözüme yönelik fikir ve tecrübelerinizi lütfen yazın.Sırf bu sebepten çok sevdiğim aracı satabilirim.

• güncel
  • Sana bir yer vereyim Şahin usta ankarada isen, bir götür sana sorunu söylesin adını vermeyeceğim büyük bir firmanın servisi bile gizlice yapamadıkları arabaları bu arkadaşa getirir yaptırırlar, istersen özelden kontak bilgilerini vereyim, 3 yıl boyunca bulamadıkları bir arızayı 2 dk da şak diye buldu...
  • quote:

Orjinalden alıntı: tolgao2000

Sana bir yer vereyim Şahin usta ankarada isen, bir götür sana sorunu söylesin adını vermeyeceğim büyük bir firmanın servisi bile gizlice yapamadıkları arabaları bu arkadaşa getirir yaptırırlar, istersen özelden kontak bilgilerini vereyim, 3 yıl boyunca bulamadıkları bir arızayı 2 dk da şak diye buldu...

İlginize teşekkür ederim.Adres bilgilerini bekliyorum
  • aracın rölantisi çeşitli verileri değerlendiren ecu tarafından ayarlanıyor. kliman sonradan takıldıysa ve ecuda klıma tanımlı degılse boyle problemler cıkabılır dıye dusunuyorum....
  • quote:

Orjinalden alıntı: harunpal

aracın rölantisi çeşitli verileri değerlendiren ecu tarafından ayarlanıyor. kliman sonradan takıldıysa ve ecuda klıma tanımlı degılse boyle problemler cıkabılır dıye dusunuyorum....

Klima orjinal.Uzun zamandır aklımı kurcalayıp duruyor bu ecu işi.Her şeye baktılar ama ecu ile ilgili bir şey söyleyen hiç olmadı.Proğram hatası olduğunu düşünmedim desem yalan olur.Ama ustalar bu yönde bena hiç bir şey söylemediler.
  • Arkadaşım benim anlamadığım olay ; Yetkili servise gidip durumu onlara belirttinizmi ? Ve çözüm bulamadılarmı ?

Yapmadıysanız deneyin derim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.