Şimdi Ara

99 Mazda 323 GLX

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
5.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    +120 bin km civarlarında.
    Manuel Vites.
    1999 yılında üretilmiş.
    1,5 Motor.
    Klima yok.
    ABS yok.
    Alıcının gözü kör derler ya.

1)Size göre bu araç ne kadar eder?
    2)Ne kadar daha yol gidebilir?
    3)Eksileri ve artıları nelerdir?
    3)Bu modellerin ne gibi kronik sorunları vardır?
    4) 95 model 1.6 otomatik vites 85binde Klimasız Gli Toyota Corolla ile arasında ne gibi fark vardır.Hangisini Tercih Etmeliyim?

Verdiğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler. Yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavy_guy -- 18 Mart 2010; 23:51:14 >

• 99 model GLX sahibiyim.
    Aracım 180 binde olmasına rağmen, yağ yakma eksiltme hararet vs. sorunları yok.
    sizin sorularınıza gelince,

1) klima ve lpg yoksa ama araba çok temizse ben max. 10 bin lira verirdim.

2) Bu arabalardaki motor iyi kullanılmışsa ömürlük motordur. Araba daha önce hararet filan yapmamışsa 120 bin km bu motor için komik bir km. Motor yüksek devir bile çevirmiş olsa sorun değil. ben değişik yollarda uzun süreler düşük viteslerde 5000-6000 devirlerde çok kullandım. Zaten edindiğim izlenim bu motorların yüksek devirlere daha yatkın olduğudur. yeter ki motor yağsız susuz kalmamış olsun.

3) Eksileri kişiden kişiye göre değişmekle beraber bana göre 2 eksisi var: 1.si yol tutuşu iyileştirmek için süspansiyonu abartmalarıdır. Oldukça sert süspansiyona sahiptir. Öyleki aşırı rüzgarlı havada bile 140 la giderken tedirgin olmuyorsunuz. 2. ise size yabancı gelmeyecek stabilize yoldaki yol sesi.

4. Açıkçası benim aracımda kronik olan yada olmayan bir sorun yok.

5. ilk farkedeğiniz vitesin manuel olması. ki burada şunu belirteyim, 1.2.ve 3. vitesler arabanın çekiş vitesleridir. 4. ve 5. viteslerde uzun rampalarda hızlanma beklemeyin.
    İkinci olarak farkedeceğiniz nokta sert süspansiyon ve direksiyon olur. Ki bu sizin mevcut aracınızla kıyaslandığında mazdanın tek kötü tarafı olur.Corolladaki yumuşak sürüşü ararsınız.

Arabadan arabaya değişmekle beraber,mazda 323, bindiğim 96 gli ye göre daha stabil,rijit gidiyor. Yol tutuş bariz daha iyiydi. Belki daha az yakabilir.

• şanzuman kulaklarının çabuk bozulması böle oluncda vites topuzunun biras oynadıgını görürsünüz ama renoda ki kadar deil tabiki:D
    benm başıma gelen kronik diebilecegim bi bu var ama oda çok pahalı bişy deildir:D

geri kalanı sorun yok bas gaza git:D
  • 99 mazda 323 1,5 motor 16 valf abs kliima çift hava yastıgı mevcut araç 100 bnde tüp yok ne kadar eder bir de bu aracı alsam pşman olurmuyum ,
  • 99 mazda 323 1,5 motor 16 valf abs kliima çift hava yastıgı mevcut araç 100 bnde tüp yok ne kadar eder bir de bu aracı alsam pşman olurmuyum ,
    içeri cok ses verir mi parçası pahalı mıdır kolay parça bulunurmu
    bulunurmu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.