Şimdi Ara

1994 MAZDA 626 HB nasıl bir arabadır ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
9.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1994 model , Mazda 626 Hb. almayı düşünüyorumda.

malumunuz arabanın konforuna göre verilecek paralara bazı model şahinleri bile vermiyorlar.

ortalama 9,000 tl lik bir rakamla alabileceğim 626 da nelere dikkat etmeliyim, bu araba hala iyi midir, alınabilir mi, masraf açarmı, kullanıcı arkadaşların değerli tavsiyelerini beklemekteyim. saygılar.

• Az önce bahsettigin araca sahip birisi ile tanıştım şehir içinde 20 dk kadar gezdik ama tek elden binilmişti araca harika ötesiydi.......
    Temizi memnun bırakır bence....
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert107

Az önce bahsettigin araca sahip birisi ile tanıştım şehir içinde 20 dk kadar gezdik ama tek elden binilmişti araca harika ötesiydi.......
    Temizi memnun bırakır bence....
    Temiz ve kurcalanmamışını bulursan tadından yenmiyor, bende sedan 1993 modeli var 2 yıldır verdiğim paranın hakkını fazlasıyla ödedi...

Nelere dikkat edeceksin??

Motoru soğukken çalıştır, sorunsuz çalışıyor ve otomatik jiklesi devreye giriyorsa, lpg varsa lpg'ye sorunsuz geçiyorsa, soğuk motorda tekleme yapmıyorsa, kozmetik olarak sorunları yoksa (göğüslük çatlak patlak, döşemeler yırtık pırtık değilse, kapı döşemeleri sorunsuzsa, otomatik camlarda problem yoksa vb.) seniz üzmez.

Kaportada zaten çürük olma ihtimali çok düşük, yürüyeni sana zaten çok masraf açmaz.

İyice baktır ve içine siniyorsa gözün kapalı al derim. Hatta bakacağın aracın linki varsa buradan paylaş yardımcı olmaya çalışırım.

Hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: e-rose

Temiz ve kurcalanmamışını bulursan tadından yenmiyor, bende sedan 1993 modeli var 2 yıldır verdiğim paranın hakkını fazlasıyla ödedi...

Motoru soğukken çalıştır, sorunsuz çalışıyor ve otomatik jiklesi devreye giriyorsa, lpg varsa lpg'ye sorunsuz geçiyorsa, soğuk motorda tekleme yapmıyorsa, kozmetik olarak sorunları yoksa (göğüslük çatlak patlak, döşemeler yırtık pırtık değilse, kapı döşemeleri sorunsuzsa, otomatik camlarda problem yoksa vb.) seniz üzmez.

Kaportada zaten çürük olma ihtimali çok düşük, yürüyeni sana zaten çok masraf açmaz.

İyice baktır ve içine siniyorsa gözün kapalı al derim. Hatta bakacağın aracın linki varsa buradan paylaş yardımcı olmaya çalışırım.

Hayırlı olsun.

Alıntıları Göster
    Büyük vuruğu yoksa, motoru yakmadan binmişse şahane bir arabadır. Şimdi sıfırı olsun yine alırım, anında. Uçar, süzülür. Bak canımı istettin şimdi ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: fxxx

Büyük vuruğu yoksa, motoru yakmadan binmişse şahane bir arabadır. Şimdi sıfırı olsun yine alırım, anında. Uçar, süzülür. Bak canımı istettin şimdi ya.

Senin yerine şimdi iki tur atıp geleyim, çocuğu kursa bırakmam gerek...

• quote:

Tur atıp geleyim, çocuğu kursa bırakmam gerek

Çocuk kursta kalmış, babası burada unuttu çocuğu. Arabayı bırakamadı herhalde diyormuş öğretmeni :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fxxx

quote:

Tur atıp geleyim, çocuğu kursa bırakmam gerek

Çocuk kursta kalmış, babası burada unuttu çocuğu. Arabayı bırakamadı herhalde diyormuş öğretmeni :)

Güzeldi...

Çocuğu bıraktım, orada beklesem olacaktı ama aracı kullanmak için eve geldim 1 saat sonra tekrar gittim...

Bu arada konu sahibi yok ortalarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-rose -- 30 Aralık 2013; 23:18:33 >

• Temizini 9a bulmak zor. Internet piyasasi malum piyasayi baya yükseltiyor. Arabalar modeline göre cok hos. Klima abs falan beklenenin fazlasını veriyor ici de ferah. Ilerde ben de düşünüyorum ama piyasasi fazla agir bir arac. Masraflari parçaları vw yakiti hakkinda bilgi verebilecek olan var mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reseb -- 30 Aralık 2013; 23:24:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: reseb

Temizini 9a bulmak zor. Internet piyasasi malum piyasayi baya yükseltiyor. Arabalar modeline göre cok hos. Klima abs falan beklenenin fazlasını veriyor ici de ferah. Ilerde ben de düşünüyorum ama piyasasi fazla agir bir arac. Masraflari parçaları vw yakiti hakkinda bilgi verebilecek olan var mi

Yaz aylarında aracımı satmayı düşünmüştüm, mazda3 otomatik almak için ama nasip değilmiş sat(a)madım, çünki o kadar dengesiz müşteri çıktı ki beni bıktırdılar... Yok komple bakım yaptır öyle alırım, yok 8 bine ver vs. vs.

O dönemde 9 veren olsaydı çoktan satmıştım, şimdi 11 verseler düşünürüm çünkü aracımdan çok memnunum.

Parçası pahalı, piyasası yok söylentilerini Mazda kullanmayanlar bol bol söyler zaten, ama kullananlara sorduğunuzda aslı astarı yok bu söylentilerin. Geçen bahar aylarında radyatör devir daim, kayışlar, antifriz, bakım ve işçilik olarak 330 tl ödedim... Çok mu?

Daha geçen ay; egzantrik keçeleri, krank keçeleri, motor yağı filtreler, marş dinamosu kömürleri değişimi ön takımda aks körükleri ve salıncaklar, komple bakım ve işçilik 400 Tl verdim...

Çok mu?

Sağlam ve bakımlı bir mazda sahibini hiç bir zaman üzmez...

• Bir de yakitindan bahsederseniz iyi olur...
  • quote:

Bir de yakitindan bahsederseniz iyi olur...

Karbüratörlü araçlardan hayli hayli az yakıyor, şehir içi kullanıma ve kış şartlarına bağlı olarak 10-12 litre lpg yakıyor, şehir dışı ise normal kullanım ile 8 litre lpg yakıyor... 2.0 motor ve 117 beygir araç için gayet makul değerler.

9-12 bin lira aralığında alınabilecek en kaliteli ve donanımlı araçlardan biri diyebilirim.
  • Modeline ve parasina gore iyi arac gercekten. Bir ara almaya niyetlendim ama sonra cesaret edemedim. Ama ilerleyen zamanlarda temiz kilometresi yuksek olmayan bir 626 bende almak isterim. Bu kasa yanlis hatirlamiyorsam odullu bir kasa ve mazda sorunsuzluk acisinda dunya genelinde yapilan arastirmalarda on siralarda...
  • quote:

Modeline ve parasina gore iyi arac gercekten. Bir ara almaya niyetlendim ama sonra cesaret edemedim. Ama ilerleyen zamanlarda temiz kilometresi yuksek olmayan bir 626 bende almak isterim. Bu kasa yanlis hatirlamiyorsam odullu bir kasa ve mazda sorunsuzluk acisinda dunya genelinde yapilan arastirmalarda on siralarda...

İlk çıktığı yıl olan 1993'te altın direksiyon ödülü almış bir model, daha önceki modelleri de ülkemizde hayli tutulmuştu fakat motor ve donanım teknolojisi bu kasalardan iyi değildi, temizini bulursan şiddetle tavsiye ederim, ben çok çok memnunum fakat eşim kullanmakta zorlandığı için otomatik araç almak için değiştirmeyi düşünüyorum... İlk aklımda olan marka yine mazda...

Aracımı alalı iki yıl oldu ve beni ne yolda bıraktı ne üzdü... 21 yaşında olduğunu belirteyim.

Sağlıcakla, herkese iyi yıllar.

• quote:

Hayırlı olsun.

peki bu araca ne dersin alınır mı ?
    http://www.arabam.com/ilan/sahibinden-satilik-mazda-626-1-9i-glx-hatchback-5kapi-90hp/ilk-sahibinden-221000kmde-1-6-motor-mazda-626-sifir-ayarinda/4965417

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaRCoN -- 25 Haziran 2014; 18:23:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FaRCoN

quote:

Hayırlı olsun.

http://www.arabam.com/ilan/sahibinden-satilik-mazda-626-1-9i-glx-hatchback-5kapi-90hp/ilk-sahibinden-221000kmde-1-6-motor-mazda-626-sifir-ayarinda/4965417

Fiyat; aracın modeli için yüksek ama temizliği için verilir mi, senin tercihin... O fiyata bir üst kasa 626 rahatlıkla bulunur ki; ben o kasayı tavsiye ederim... Her şeyi ile ilk kasadan farklı...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FaRCoN

quote:

Hayırlı olsun.

Fiyat; aracın modeli için yüksek ama temizliği için verilir mi, senin tercihin... O fiyata bir üst kasa 626 rahatlıkla bulunur ki; ben o kasayı tavsiye ederim... Her şeyi ile ilk kasadan farklı...

teşekkür ettim

• e-rose kullanıcısına yanıt
    sayın e-rose bizde mazda düşünüyoruz, ama 323 1,8 familia 1998-1999 model ile 1998 model 626 arasında kararsısız, lütfen yardımcı olurmusunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: zebetosu

sayın e-rose bizde mazda düşünüyoruz, ama 323 1,8 familia 1998-1999 model ile 1998 model 626 arasında kararsısız, lütfen yardımcı olurmusunuz

Ağırlık olarak şehir içi kullanım olacaksa 323 tavsiye ederim, fakat uzun yol ağırlıklı ise kesinlikle 626 dan şaşma derim... Temiz olduktan sonra mazda sahibini üzmez... Hakkında hayırlısı...
  • Selam aleyküm
    97 626 dusunuyordum ama alti yere değer diye yorumlarda okudum... 323 sedan mi dusunmeliyim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sultan Murad

Selam aleyküm
    97 626 dusunuyordum ama alti yere değer diye yorumlarda okudum... 323 sedan mi dusunmeliyim....

İmzamda bulunan mazda forumuna gelirsen, kafandaki bütün sorulara cevap bulabilirsin... Sağlıcakla görüşmek üzere...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.