Şimdi Ara

A200-1AH robson testi Acill inceleyin cihazları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar hakkınızı aramanız, susup oturmamanız gerçekten güzel. Fakat şöyle bir nokta var, Emrah arkadaşımızın da çoğu kez vurgulamaya çalıştığı gibi böyle bir ibare Toshiba'nın resmi sitelerinde yazmıyor. Ne yerli sitesinde ne yabancı sitesinde. Ayrıca ürün bilgisini hatalı veren onlarca firma var. Bunun bir yaptırımı olduğunu sanmıyorum. İlla ki sitenin bir yerlerinde küçük puntolarla (belki de üye olurken kabul ettiğimiz sözleşmelerde) ürünlerle ilgili verilen bilgi yanlışlıklarından firmamız sorumlu değildir benzeri bir ibare MUTLAKA koymuşlardır. Yoksa başları çok ağrır.

Bir de şunu düşünüyorum. Toshiba'nın sitesinde 4200Rpm yazıyor disk hızında. Kimsenin şikayeti var mı 5400 takılmasından dolayı???

Ama siz zaten yazılı olmayan bir özelliği yok diye ortalığı ayağa kaldırıyorsunuz

• +1
  • İnternet sitelerinde ve reklam broşürlerinde tüm firmalar ürün özellik değiştirme haklarını saklı tutarlar ve haber vermeden değiştirebilirler. Ayrıca baskı hataları vb. durumlar bu şirketleri etkilemez. Önemli olan sen bu ürünü alıyorken sana verilen anlaşma, özellik listesi, kullanma kılavuzu gibi belgelerle üretici firma arasında fark olup olmaması ve bunun sana bildirilip bildirilmemesi..

Zaten üreticide yazmayan bir özellik için bu kadar kasmaya gerek yok.
  • Benden de buna +1
  • sadece iki kişinin bu testi denemesiyle bu konu açıklığa kavuşmaz.şu ana kadar bnde var diye biliyodum.forumdaki bütün a200-1ah kullanıcıları sonucu yazarsa daha iyi olur
  • Arkadaşlar bu kadar çabuk kabullenmenizi anlamadım gerçekten yaa kredi kartlarında bile sözleşme tek taraflı ama kişiler dava açınca hep kazanıyor kaldıki cebitten aldığım kataloğu baktım onda da yazıyor intel memory baskı hataları falan boş iş bunlar kullanıcı hakları mahkemeleri genelde bizlerinde yanında bu kadar çaresiz miş gibi yazmalarınıza anlam veremedim düzeltilse bile bazı hatalar sitelerde vb. yerlerde bu tip şeylerde geçmişler incelenir. mağazaların belirttiği şeylere kullanıcılar sunması gerekir yoksa mahduriyetini karşılaması gerekir sizler çok çabuk pes ediyorsunuz. napalım yokmuş bizde böyle kullanalım bence yanlış bi düşünce ve benim hakkım varsa bunu bir şekilde almak için mutlaka kasarım ne demek kasmaya gerek yok
  • painkiller78 bunu acer dell hp vb.. kullananlarada yaptırsak iyi olur böyle bi konu açsan sen bunu sen açtığın için sana söylüyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: painkiller78

Arkadaşlar bu kadar çabuk kabullenmenizi anlamadım gerçekten yaa kredi kartlarında bile sözleşme tek taraflı ama kişiler dava açınca hep kazanıyor kaldıki cebitten aldığım kataloğu baktım onda da yazıyor intel memory baskı hataları falan boş iş bunlar kullanıcı hakları mahkemeleri genelde bizlerinde yanında bu kadar çaresiz miş gibi yazmalarınıza anlam veremedim düzeltilse bile bazı hatalar sitelerde vb. yerlerde bu tip şeylerde geçmişler incelenir. mağazaların belirttiği şeylere kullanıcılar sunması gerekir yoksa mahduriyetini karşılaması gerekir sizler çok çabuk pes ediyorsunuz. napalım yokmuş bizde böyle kullanalım bence yanlış bi düşünce ve benim hakkım varsa bunu bir şekilde almak için mutlaka kasarım ne demek kasmaya gerek yok

ya güzel kardeşim seni çok iyi anlıyorum bazı şeyleri kabullenemiyorsun ama bu iş böyle.

şimdi bana söyle,ben sağlık bakanlığından laptop alanlardan biriyim.bana vakıfbanktan sadece bilgisayarın modeliyle ilgili bir kağıt verdiler yaani sözleşmede yazanı diyorum(ki yazan model bana gelen modelin bir alt modeli)

vakıfbankın sitesinde zaten a 200 1 ah ile ilgili hiçbirşey yazmıyor.

toshibanın internet sitesinde de robson memory ile ilgili bir ibare yok 1ah modelinde.

şimdi sana en kritik soruyu soruyorum:

ben şimdi tüketici heyetine gitsem şunu mu diyeceğim? sayın tüketici heyeti ben forumda bu bbilgisyarda robson ram var diye okuduydum ama yokmuş toshiba beni kandırdı.

ya da şöyle mi diyeyim? sayın tüketici heyeti;ben cebit fuarından bir katalog aldım a200 1ah bilgisyarının o katalogda robson var yazıyor ama benimkinde yok???

ya da şöyle mi diyelim?libretto bize var dedi ama yokmuş...

ya painkiller arkadaşım bak çabana saygı duyuyorum başkaldırını sevdim ama bu soruların da yanıtını aramak lazım...

yanlış anlamanı istemem,isteklerine ve isyankarlığına saygı duyuyorum ama elimde(kendimden bahsediyorum)geçerli bir sebebim yok isyan etmek için ya da hakkımı aramak için anlatabilmişimdir umarım.yoksa sana daha önce de yazdım burda normalde bu kadar kolay kabullenmem hiçbirşeyi ama kendi durumuma bakarak realist bir durum analizi yaptım;kendimce...bilmem diğer arkadaşlar nasıl düşünüyor...fazla da yorum yapılmadı bu topice.aslında tartışılması gereken bir durum...

yoksa ben de isterim toshiba hatasını anlasın(eğer hatalıysa-orası da meçhul aslında) ve benim bilgisayarıma da bir robson taksın,ben de isterim...

saygılar...

• Robson negatif :D

Bimeks 10.10.2007
  • Ben de Emrah'la aynı fikirdeyim. Elinde yeterli ve geçerli kanıtlar olmadan dava açarsan uğraştığınla kalırsın. Ben Motorola V3i telefonumun iki sefer yenisini getirttirdim, bu üçüncü. Bunu yapmak için de çok çaba sarfettim inan. Hp laptopumun fatura bedelini geri aldım. 2000 küsür ytl. Bu da bana 50 küsür güne maloldu.

Yani ben de hakkımı sonuna kadar arayan biriyim. Ve başıma gelen olaylar yüzünden tüketici yasalarını ve kapsamlarını da biliyorum. Şuna emin ol. Hiç bir online alışveriş sitesi, sitedeki ürün bilgilerinin arkasında durmaz. Üyelik şartlarını falan bir oku. Kesinlikle firmamız şundan bundan mesul değildir. İstediği gibi değişiklik yapma hakkına sahiptir ibaresi göreceksin.

İtiraz etmek... En doğal hakkımız!!! Hakkımızı aramak... En doğal hakkımız!!! Üçkağıtçı ticaretçilere yem olmamak... En dikkat etmemiz gereken şey!!!

Ama neye nasıl itiraz edeceğimizi, nasıl hakkımızı arayacağımızı, nasıl yem olmayacağımızı çok iyi bilmemiz gerekir.

Vatandaş diyor bende ölü piksel çıktı. Sıfır cihazda ölü piksel mi olur. Vay anam bu ne saçma iş. Dava açarım, cart yaparım, curt yaparım. Ama maalesef hiçbir şey yapamazsın! Adam sana demiş mi 3 piksel ve fazlası garanti kapsamındadır. AİHM'ye de şikayet etsen hiç bir şey elde edemezsin.

Bugün bir siteye üye olurken, bir yerden alışveriş yaparken, kredi kartı alırken vs. vs. "Sözleşme şartlarını okudum ve kabul ediyorum" ibaresini imzalamadan önce kaçımız okuyoruz??? 5 tane kredi kartı olan adama bir aylık dönem borcundan 50 kuruş eksis yatırırsan, kredi kartının toplam borç tutarı üzerinden faiz yersin dediğimde ağzı beş karış açık kalıyo. Ama okusa bilirdi değil mi?

Bu akşam bir arkadaşımız yüzünden asabiyim biraz. Klavyemi durduramıyorum. Kırıcı olduysam kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuzuakyener -- 11 Ekim 2007; 1:49:23 >

• http://eu.computers.toshiba-europe.com/cgi-bin/ToshibaCSG/download_driver_details.jsp?service=EU&selCategory=2&selFamily=2&selSeries=153&selProduct=null&language=40&selOS=26&selType=312&yearupload=&monthupload=&dayupload=&useDate=null&mode=allMachines&search=&action=search&macId=&country=38&selectedLanguage=40&type=312&page=1&ID=60023&OSID=26&driverLanguage=42

işte şimdi birşeyler iddia edebiliriz belki. burası sanırım resmi site ama avrupa resmi sitesi...burada robsondan bahsediyor ve driverlarını veriyor geçerli olduğu bilgisayar açılımlarını da vermiş.

Satellite Pro P200, Satellite Pro A200 (PSAE7), Satellite Pro A200 (PSAE4), Satellite Pro A200 (PSAE1), Satellite P200 (PSPBG), Satellite P200 (PSPB6), Satellite P200 (PSPB3), Satellite P200 (PSPB0), Satellite A200 (PSAEC), Satellite A200 (PSAE6), Satellite A200 (PSAE3), Satellite A200 (PSAE0), Satego P200, Equium P200, Equium A200 (PSAEE), Equium A200 (PSAE8), Equium A200 (PSAE5), Equium A200 (PSAE2), Satellite X200, Satego X200

buyuk yazdığım a200 1ah..demek ki robson olması lazım ...
    ne diyorsunuz?

bu arada bu diğer topicden alıntıdır.ben buldum falan demiyorum sonra dava açanlar olabilir telif hakkı isterim falan diye neme lazım

• nedense sayfa yapısından kaynaklanan bir sorun oldu yazılanlar tam görünmüyor yukarıda verilen linkte Satellite A200 (PSAE6), modeli de var yani a200 1ah...
  • Evet bunun üzerine gidebiliriz işte. Gerçi avrupa sitesinde modeller ve özellikler ülkelere göre değişiklik gösterebilir. O yüzden yerel siteden inceleme yapınız diyordu. Adamlar ordan da sağlama almış anlayacağınız
  • quote:

Orjinalden alıntı: yuzuakyener

Evet bunun üzerine gidebiliriz işte. Gerçi avrupa sitesinde modeller ve özellikler ülkelere göre değişiklik gösterebilir. O yüzden yerel siteden inceleme yapınız diyordu. Adamlar ordan da sağlama almış anlayacağınız

sitedeki açıklamada robson paketinin vistada kullanılabilmesi için olduğu yazıyor acaba bu driverı yükleyince robson devreye mi girecek?indiriyorum...

yaw bu konuda bile 2 ayrı topic olmuş,moderatore söylemek lazım 1 ya da en fazla 2 topic olsun a2001ah ile ilgili bu nedir ya 100 tane ayrı topic neyi nereye yazacağımızı bilemiyoruz...önüne gelen topic açmış kardeşim

• Valla Emrah sitede Robson teknolojisini vistada kullanabilmek için diyor. Muhtemelen bunu kurmadığımızdan çalışmıyor. Ayrıntılı açıklama paketteki help dosyasında diyor. İndiriyorum bakalım driverı helpte ne yazıyor.

İndi bile
  • quote:

Orjinalden alıntı: painkiller78

robson testi için link http://****.com/files/61327343/Robson.rar bu nu indirin ShellEx isimli dosyayı çalıştırın bakın bakalım sonuç nedir yalnız arkadaşlar sonuçları yazarken kampanyadan aldım veya şu mağazadan aldım diye belirtin çünkü herkez ona göre bir tutum sergilesin. ama bence bu cihazlar da bir hata söz konusu batarya robson hee birde bu cihazın mesela bize geleninde sırttaki toshiba yazısı yamuk duruyor. feci bir durum yaaa

Teknosa'dan aldim makinayi ,

disabled
    disabled
  • Yaa help dosyası ürüne has değil. Genel olarak Robson mimarisi ile ilgili. Emrah sen driver zipini aç. Robson klasörüne girip ShellExe'yi bir çalıştır bakalım ne olacak. Bir de robson klasöründe TRK klasörü var. İçinde de iki tane dll dosyası var. İlk yöntem işe yaramazsa onları system32 klasörüne bir kopyala bakalım. Tabi vistada system32 varsa
  • şu olay bi sonuca bağlansa çok sevincem.bide bu robson kartların fiyatı ne kadardır?
  • quote:

Orjinalden alıntı: yuzuakyener

Yaa help dosyası ürüne has değil. Genel olarak Robson mimarisi ile ilgili. Emrah sen driver zipini aç. Robson klasörüne girip ShellExe'yi bir çalıştır bakalım ne olacak. Bir de robson klasöründe TRK klasörü var. İçinde de iki tane dll dosyası var. İlk yöntem işe yaramazsa onları system32 klasörüne bir kopyala bakalım. Tabi vistada system32 varsa
    valla dün brşeyler denedim ama olmadı bugün tekrar denerim,senin dediğini de denerim...
  • bi kaç saate benim alet gelcek denicem bnde
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.