Şimdi Ara

ABIT NF7 & AMD 2500

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar şimdi bende amd 1.7gz vardı deiştirdim 2.5ghz aldım hersey normal bilgisayar calısıyo ama abıt NF7 normalde 2.5 i tanımıyo bunun için bios update yapmak lazım onuda yaptık tamam tanıdı normal olarak calısıyo gözüküyo fakat iş bilgisayara format atmaya gelince mesela xp kurulacak bilgisayara tam partition secme asaması bilgisayar kendi kendini kapatıyo amd 1.7 varken yoktu bu sorun daha önce başına böle bi olay gelmiş vede bu sorunu aşmış arkadaslar vardır belki die bi derdimi anlatıyım dedim(hiç sanmıyorum ama)
    ayrıca bu grafik olayını abartmıs oyunları fazla oynayınca da oluyo *bazen* . asus dan sonra abit i deniyelim dedik oda sorunlu söle dertsiz tasasız bi bilgisayar hayatım olmıycak galiba hiç

• baba nasıl oluyor ya abit niye desteklemesin?
  • ilk taktigimda cpuyu mhz degerini dogru gosteriyodu ama cpu taniminda unknow cpu type(bilinmeyen cpu tipi) yaziyodu
    bios update yaptiktan sonra anca amd 2500+ gostermeye basladi
  • abit te böyle bi sorunu ben ilk defa duydum
    www.amdforums.com
    overclocking > abit
    bölümünde bi sorsan
    ayrıca ordaki overclock için modifiye edilmiş bioslardan falan çeksen ?
  • Kardeş Abit NF7 "unknow cpu type" bu yazıyı işlemcini değiştirdiğinde, yeni bios yüklediğinde verir. Tek yapman gereken bios a girip, oc yapmıycaksan, normal değerleri yani default u seçip save and exit yapmak. Yani aslında anakart tanımıyor falan değil işlemciyi. Bilgisayarın kendi kendine kaptamasına gelince işlemcini deaulta alıp, ram değerlerini by spd yapıp tekrar denedin mi? Son birşeyde bu oyun oynadığın zamanda oluyo demişsin, power supply ın kalitelimi, oc varmı, cpu ya kaç volt verdin ve Hardware Doctor dan baktığında cpu kaç dereceyi gösteriyor? Kolay gelsin.
  • bios update etmeden önce baya ugrasıdım bios ayarlarıyla ama olmadı amd 2500+ olarak göstermedi vede biosda öle bi secenekte cıkmadı anca bios update inden sonra amd 2500+ olarak görmeye basladı
    bu arada hic oc yok ,power in kaliteli olup olmadıgından pek emin deilim :) ama 300 watt lık onu biliyorum
    hardware doctor dan baktım bütün degerler normal degerler arasında
    bu arada slk 700 +tmd fan felan aldım hala 50 derece nin altına düsmüyo cpu derecesi normal mi bu acaba
  • Ben yazın barton almıştım, onunla denerken slk700+tmd fanla 45-48 derece arası idi, seninki kışıda düşünürsek biraz yüksek, macunu iyi sürüp sürmediğinden emin ol. Birde bu reset olayı için sandra nın burn-in wizard ını bir çalıştır, anakartın verdiği voltajlara ve ısıya bak. Oradan anlayabilirsin psu kaliteli mi değilmi. 1700 ile olmazken, 2500le oluyorsa aklıma bir tek PSU ve işlemci ısısı geliyor. Kolay gelsin...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.