Şimdi Ara

Acaba Sorun Monitörde mi??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar daha dün gece öncesine kadar bişi yoktu pc'nin başından 5 dakikalığına kalktım sonra bi geldim renkler soluklaşmış.heryeri kurcaladım ama bişi bulamadım.acaba aniden monitör mü bozuldu yaa??resmen görüntü soluk olmuş,kırmızı renkler siyah olarak gözüküyor.umarım nasıl hallolacağını bilen birisi vardır..sabah bi ara 30-40 saniyeliğine düzeldi sonra yine gitti .valla bişi anlamadım inşallah bir yardım eden çıkar

• Monitörün markası modeli üretim yılı nedir? açıklarsan yardımcı olabilirim.
  • monitor lcd değil,normal olanlardan lg marka 700S modeli.alalı 2 sene oldu.
  • Hertz ayarlarıyla oynamanı tavsiye ederim. Ekran kartından kaynaklandığını sanmıyorum. Galiba sorun tüp de. İstersen monitörü başka bir sistemde dene. Ama yinede sorunun düzeleceğini sanmıyorum. ÜZgünüm ama galiba sana teknik servis yolu gözükecek...
  • tek çözüm
    bi tane tamirciye git
    RGB kartındaki soğuk lehimlerini tazelesinler
    ayrıca IF kablonu kontrol etmende yarar var
    bu arızanın sebebi renk kartındaki soğuk lehimler
  • monitörün kablosu ile oynamayı dene belki kıvrılmadan dolayı kaynaklanıyordur.En basit yöntemleri dene
  • cevaplar için teşekkürler arkadaşlar rgb kartındaki soğuk lehimleri televizyon tamircisi yapabilir mi?yoksa kastedilen bilgisayar servisi mi??IF kablosu dediğin hangisi acaba???
  • quote:

Orjinalden alıntı: gokays1

cevaplar için teşekkürler arkadaşlar rgb kartındaki soğuk lehimleri televizyon tamircisi yapabilir mi?yoksa kastedilen bilgisayar servisi mi??IF kablosu dediğin hangisi acaba???

tabiki yapabilir
    ıf kablo ise senin data kablon
    yani ekr.kartına giden kablo
  • hmmm ya tup bıtıo yada horzantılın ordakı kondansotorlerden bırı kurudu

ewet normal bır tw tamırcısı bıle yapar bunu
  • @iboruc hocam selamlar. "Soğuk lehim" olayını açıklar mısın? Bilgilensek
  • lg lerin çoğunda aynı sorun oluyo zaten. fabrika da lehim havuzuna daldırılıp da yapılıyomuş arkadaki lehimler. ondan dolayı bazıları daha ince lehimleniyomuş. basit bi sorun 10 dk da halledilir. ayarlarla oynamaman senin için iyi olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.