Şimdi Ara

Acemi Birliğine 10 Gün Geç Teslim Olmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
7.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

ağustos celbinde askere gitmek için ay başında askerlik şubesine gidip bilgi aldım.

eğer tecilimi bozarsam "18-20 temmuz" tarihlerinde -çıkacak olan- birliğime teslim olmam gerektiğini söyledi oradaki görevli.
    ancak benim 28 temmuzda kpss alan sınavım var. sınava girip gitmem çok daha iyi olacağı için geç gitmem icap ediyor. ama birliğe geç katılmanın sonuçları ne olur hiçbir fikrim yok.

cevaplarsanız minnettar hissedeceğim sorularım şunlar:

10 günlük gecikmenin cezası ne olur? geç mi çıkarım usta birliğinden? yoksa maddi cezalar ya da hukuki süreçler mi devreye girer?

• Geç katılma yapmayın gidince fırça yersiniz. Gittiğiniz acemi birliğinde sınavla ilgili evrak(lar)ınızla bölük astsubayı/idari kısmına durumu arz ediniz. İzin veriyorlar. Benim koğuştan arkadaşım öğretmenlik mülakatına gitmişti.
    Ayrıca diyelim ki yedek subaylık çıktı. 80 saat (10gün) devamsızlık hakkınız var. Bunu doldurursanız kurs kaybı oluyorsunuz, bir sonraki döneme kalıyorsunuz. Kısa dönem olursa ne olur bilmiyorum.
  • a-f-h A kullanıcısına yanıt
    ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

en iyisi diğer celp dönemini beklemek o zaman. ne şiş yansın ne kebap. çok teşekkür ederim
  • Şimdi ben geçen sene muane oldum askerliğim 10 ayın 30 kadar askerlik ile ilişiği yok yazıyordu bende askeriyedeki kadın ayın 30 da beli olur dedi bende ayın 31 baktım malasef ayın 31 1 cumartesi pazara denk geldi ayın 1 de haberim oldu ayına 2. De askere gideceğimden ama virüs testi olmadım diye sevk kağıdım vardı ama almadım gittim askeriyedeki kadına sordum bir sonraki celpte gidersin dedi ama e devllette bir bilgi yok bana yardımcı olursanız sevinirim

• Fbp.1905 F kullanıcısına yanıt

Yerler 23 ekimde açıklandı, geç kalmışsınız. An itibarı ile edevletten sevk işlemleri kapatıldı. 2. Grupla (21-25 Kasım) tekrar açılacak. Şubeyi arayıp sorunuz, er mi çıktı yedek subay/astsubay mı çıktı öğreniniz.

Er çıktıysa 2. Grupla gidersiniz.

Ama yedek subay/astsubay çıktıysa şubat celbine (1-2 şubat gibi) kalırsınız.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.