Şimdi Ara

Acer 5601-Toshiba M70-162

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2.000 ytl'yi geçmeyecek şekilde laptop almak istiyorum. incelemelerim doğrultusunda en son 2 model arasında kararsız kaldım. birinci seçenek bu aralar çift çekirdekli olarak en düşük fiyata sahip görünen acer 5601 (975 $ + KDV), diğeri de toshiba m70-162 (1.967 YTL KDV dahil). ihtiyaçlarım çoğunlukla multimedya, internet ve birazcık da oyun.

acer'ın çift çekirdekli işlemcisi ve 1x512 ram'i artı gibi görünse de toshiba'nın +20 GB hard diski, s-video çıkışı ve firewire girişi de önemli avantajları.

sorularım şunlar. bu modelleri kullanan arkadaşlar kullandıkları modellerle ilgili artıları ve eksileri yazabilir mi? çift çekirdekle tek çekirdek arasında ne gibi farklar vardır? siz olsanız hangisini seçerdiniz :)

• Ben 5601'i tercih ettim ve aldım. Yaklaşık 2 haftadır da kullanıyorum. Core Duo olması tercih sebebi olabilir. Ayrıca ikisinin de ekran kartı paylaşımlı olduğuna göre pek bir fark yok denilebilir ancak ekran kalitesi olarak Acer biraz daha önde duruyor. Ayrıca Vista'ya uyumlu olması da bence önemli. Bütün bu artıların yanında bir de fiyat olarak daha avantajlı olması Acer'ı tercih etmemi sağladı. Tabii Acer mı Toshiba'mı diye bir marka kıyaslaması yapıp yapmamak sana kalmış.
  • biraz daha araştırdıktan sonra listeye bir de dell inspiron 6400 dual core 1.66'yı da dahil etme kararı verdim. bunun fiyatı yalnız biraz daha fazla olmakla birlikte (1.079 $ + KDV) dolar kurunun düşmesiyle bu da 2.000 ytl sınırının altına düşmeyi başardı :) acer'dan farklılıkları hdd'sinin sata olması (ultra ata'yla çok fark yaratır mı sizce?) ve firewire + s-video'sunun olması. bu tip notebook araştıranlar, yorumlarınızı merak ediyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.