Şimdi Ara

>>>ACER AS5920G 3A1G16MI (YENİ) GÖRÜŞLER,PAYLAŞIMLAR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
1
Favori
10.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • o dediğin listeyi 3d mark 06 cpu snuclarına göre sıralarsan işlemcinin 17. sırada oldugunu görürsün ki ilk sıralarda c2 extreme ler falan var..

altında kalanlarsa

amdx2 2.0-1.9-1.8

bu gibi listeleri okumayı iyi bilmek lazım...

Bu arada zaman/cpu hızı ilişkisini açarsan sevinirim...
  • sonuç itibari ile listeye göre baktığımda bu işlemci amd tl 58 ve 60 tan daha iyi puan almış...aslında işlemci iyi
  • ilk izlenim:muhteşem...

az önce girdi kapıdan kargo görevlisi...

recovery leri falan oluşturdum...

vista puanı 4.5

bildiğiniz gibi en düşüğü baz alır bu puan ve ram puanı bu..1+1 gb dual yapınca 4.8 yada 5 olacaktır.

işlemci puanı 4.7

(en yüksek skorun 5 oldugunu da hatırlatayım,mesela ekran kartı oyun performansı yazan puan 5:D)

şimdilik bu kadar... xp kurucam az sonra...
  • süper paylaşım halil kardeş
  • teknosadanmı aldın?
  • 2 gün önce bir laptop almaya karar verdim ve fazla zamanım olmadıgı ıcın arastırma yapmadan dun teknosaya gıttım.bı kac model ınceledım ve gozume Acer Aspire 5920 modeli takıldı.özellıklerını filan ınceledım bana yetecegını dusundum ve AS5920G 3A1G16MI modelınde karar kıldım.fakat daha sonra satıcı bana ekstra 50 dolar vererek yani 1099$+KDV ıle aynı modelın 2 gb ram lisini alabılecegımı soyledı bende tamam 2 gb ramlisi olsun dedım.daha sonra kasada odemeyı yaptım ve yedekleme ıslemını yapalımmı dıye sordular bende yapmalarını soyledım.2-3 saat sonra teknosaya geri gidip makınayı aldım ve eve goturdum.kutudan cıkardım vede gordumkı AS5920G 3A1G16MI modelının 2 gb lısı AS5720 kasaymıs:D..daha dogrusu bana oyle sattılar..ınternetten bıraz arastırma yaptım as5720 nın ve as 5920 nın bırsuru farklı modelı varmıs ama teknosada sadece 3-4 cesıdını gorebıldım.sizce 1099$+kdv ye yanı 1297 dolara bu aleti almakla dogrumu yaptım yada yanıs bı kararmı verdım??
    ayrıca sık oyun oynamam ama fifa 2008 san andreas gibi oyunları takılmadan oynarmıyım???
    http://www.teknosa.com.tr/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125030626&CS_Category=_SBA_63_1662_444_2103&CS_Catalog=_BILGISAYAR&T_Category=_NOTEBOOK63
    (not=verdıgım bu lınktekı resım yanlıs.5920 kasanın resmını koymuslar.15-23 ARALIK 2007 tarihli teknosa dergisinin 20. sayfasına dogrusunu koymuslar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanist -- 26 Aralık 2007; 17:13:51 >

• teknosa.com dan sipariş verdim...pazartesi onay aldı salı sipariş hazırlanıor die bi mail aldım çarşamba kapımdaydı..

100 lira hediye çekide cabası...
  • arkadaşım link verdiğin modelin ekran kartı biraz düşük..

Ama dediğin oyunları rahatlıkla oynayabilrsin..Gerçi fifa2008 de bazı optimizasyon problemleri varmış galiba patch uygulamadan oynama..

ama teknosadaki arkadaş sana yalan söylemiş.. aynı modelin 2gb ram lisi değil o.

ram +1 gb
    işlemci aynı
    ekran kartı düşük
    fiat +50 dolar

(hedie çekiiii!!!:D)

bence çok mantıklı bi seçim değil sonucta ram upgrade edilebilir ama ekran kartı edilemez..

ama yinede ihtiyacını görür hayırlı olsun..
  • bana da teknosada 2 gb lisi var dediler tabi ben daha almadım, banada 5720 yi gösterdiler adama dedim o 5920 değilki dedim apışıp kaldı ... ya adamlar teknosada çalışıolar ama pek hakim değiller böle şeylere..satayımda primi alayım derdindeler :D:D alan arkadaşlara hayırlı olsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hastahalil

arkadaşım link verdiğin modelin ekran kartı biraz düşük..

Ama dediğin oyunları rahatlıkla oynayabilrsin..Gerçi fifa2008 de bazı optimizasyon problemleri varmış galiba patch uygulamadan oynama..

ama teknosadaki arkadaş sana yalan söylemiş.. aynı modelin 2gb ram lisi değil o.

ram +1 gb
    işlemci aynı
    ekran kartı düşük
    fiat +50 dolar

(hedie çekiiii!!!:D)

bence çok mantıklı bi seçim değil sonucta ram upgrade edilebilir ama ekran kartı edilemez..

ama yinede ihtiyacını görür hayırlı olsun..

makinayı kullanmassan 15 gün içinde değiştirme hakkın var.1 kere açıp vista puanına baktım oda kullanıma girmez heralde aspire 5920 kasanın hangi özellikli modelini önerirsiniz???

• Ben elbette konu başlıgındaki aleti tavsiye ederim... şu anda ondn yazıorum:)

Fiat avantajı çok fazla ve performansı çok iyi.... bioshock u full ayarlarda takılmadan oynuyordum az önce:)

onun dışında eğer çok fazla oyun oynamıorum diosan eğer 899 dolara amd işlemcili ve 8400 ekran kartlı bi model vardı onu tavsiye ederim..

Ha yok para benim için problem değil diosan t7xxx serisi işlemcili bi 5920g tavsiye ederim ama inan benim laptopumla aralarında fiat performans konusunda çok fena bi ucurum var çünkü çok çok pahalı...
  • quote:

Ben elbette konu başlıgındaki aleti tavsiye ederim... şu anda ondn yazıorum:)

Fiat avantajı çok fazla ve performansı çok iyi.... bioshock u full ayarlarda takılmadan oynuyordum az önce:)

onun dışında eğer çok fazla oyun oynamıorum diosan eğer 899 dolara amd işlemcili ve 8400 ekran kartlı bi model vardı onu tavsiye ederim..

Ha yok para benim için problem değil diosan t7xxx serisi işlemcili bi 5920g tavsiye ederim ama inan benim laptopumla aralarında fiat performans konusunda çok fena bi ucurum var çünkü çok çok pahalı...

konu baslıgındakı laptop yerine benım makınayı tercih sebebim 2 gb raminin olması.aslında ben laptopta genellikle müzik kayıtlarımı yapıcam.yani benim işimi çok daha düşük aletlerde görür.5920 yi beğendim ve almısken 50 dolar yukarıyı verip 2 gb ramlisini alıyım dedim bu sefer farklı kasa geldi ve o canımı sıktı.15 gün değiştirme hakkından bahsettim ama teknosanın sitesinde bu fiyatlarda (max 100 dolar yukarıda olur) baska makına yok.1400$+kdv cıkıyo bi sonraki makine.neyse zaten vazgectim degiştirmekten.zaten bosuna sorun yaptım daha pc yi tam olarak kullanmadım bile:D neyse sanada hayırlı olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanist -- 27 Aralık 2007; 1:38:53 >

• 1 gb ram nerden temin ederiz.
  • Arkadaşlar bende yeni 5920g kullanıcılarındanım. bu aletlerin tam kodlarını yazmadan sanki aynı bigisayarladan bahsediliyormuş gibi tartışmalar var forumda. Ancak çok küçük kod farkları bariz özellik ve fiyat farkı yaratıyo.

şimdi bendeki makina tam olarak 5920g-602g25mi bu kodu tam çözemedim ben istanbuldaki teşhir ürünü bulunan köklü firmalar öncelikli birçok firmayı gezdim makinalara baktım bu makinaların kasaları bile bariz değişebiliyor 5920 kasa numarası olmasına rağmen birde satıcıların para kazanayım politikalarının üstüne bilgisizlikleri iyice deli edici bir etken oluyo.

herkez bir makina alırken parasına göre en iyisini almak isterde peki kardeşim 100 dolar fark verip neden depoların dibinde kalmış ürünler yerine biraz daha iyisini seçmezsiniz makinanı işlemcisine bakın ne varki çif çekirdek fsb'si şu çekirdek hızı bu demek yetmiyo bence bazı makinalar aynı fiyat olmasına ragmen eski parçalar içeriyo bende çok bilgisayar kurdu değilim ama bir kaç dergi karıştırmak yetiyo.

ben onca magaza gezmeme inceleme yapmama ragmen tek aklıma takılan mesele 4965 wlan beklememe ragme içinde 3945 çıkması oldu yani draft-n değil aradaki farki bilemiyorum ama 125 mbps modemim var 54 mbps ile bağlanabiliyorum acaba 125'e çıkarmıydı bağlantı hızım bilemiyorum. Basit ama insan dert edebiliyor. Kaldiki benim gibi onlarca makina bakıp birde böyle bir hataya düşerek yanılmak yıkıcı oldu ama benim için yeterli olduğunu düşünüyorum bu wlanın.

bazı arkadaşlar 2gb ram yerine 1 gb seçip 50 dolar ucuzunu alabilir kimi hdd harici alırım ne olacak diyebilir (zamanında bende diyordum)250 yerine 160 secer. kimileri 4800 mAh yerine 4000 olsun ne olacak der (yani 8hücreli yerine 6 hücreli) kimileri 90 w adaptör yerine 65 w adaptörde seçebilir. kasadaki kısayol tuşları ve doknmatik tuları falan saymıyorum onlar şansa kalıyo galiba biraz internetten almazsanız. Gelelim santaroza platformuna işlemci 4mb cache olsa ne olur 2mb cache olsa ne olur diyen varsa eğer teknologi 1 yıl eski olsa ne olur olmasa ne olur diye sorarım. Benim aldığım makina hoşuma gitti tek derdim wireless oldu o da dert deil ama insanın kafası takılıyo işte benim gibi.

gelelim bu farklar olsa olmasa ne olurun sonuna ben dolar falan dinlemem ytlyi severim birazda eski kafalıyım galiba

şimdi gelelim para işine ben makinamı 1816 ytlye aldım bilmiyorum bütün istanbulu gezince bundan ucuzu varmıdır diye galiba sizin fiyatla aramızda pek birşey kalmıyo aklınızda bulunsun. KDV'side içinde ayrı değil Şu satıcılara yenilmeyelim lütfen...

• Burda demek istediğin şeyi çok açıkça ifade edememişsin..

Ama önemli olan şu:

ihtiyaçlarınızı iyi belirleyip one göre laptop almak..

iş içinse taşınabilir küçük..

Evde kullanım için veya programla yapmak için cpu-ram yüksek

oyun içinse ekran kartı yüksek olmalı.....

oyun için işlemci ram de elbet gerekio ama ana etken ekran kartıdır...

şimdi kalkıp bi önceki senenin teknolojisi olmasın bu senenin olsun die oyun performansı 1 fps farkedecek makineye 400 ytl fazla vermenin anlamı yok benim demek istediğim buydu....

kolay gelsin herkese....banada 5920g m le mutluluklar ve iyi oyunlar:D
  • Arkadaşlar ben deponun dibindeki ürünleri arayıp bulup almak isteyenlere karşı değilim genel olarak zaten teknoloji bize bir kaç yıl sonradan geliyo ülke gelişimi olarak bu rakam 30 yıl gibi telafüz ediliyor ama bilgisayarın gelişim hızına bakarsak neden geridekine çok para vereyim demek gerek dimi benimki kimseye eleştiri değildi ama bu satırım öyleydi...

şimdi gelelim eski ile yeni arasındaki fiyat farkına birde bu teknologi farkı sadece 1 fpsmidir bunu sormaya

eğer yeni bir işletim sistemi isteseniz demekki vista kullanacaksınız yani 600 ila 800 mb ram gitti galiba ram ihtiyacınız var 1 gb daha alacaksınız tahmin 60 80 ytl arası eğer 512+512 ise vay haline

Hdd doldu arşıv hastasısınız yada oyun bir oyunun artık 10 gb'larla telafüz edildiği düşünülürse normal alın bir tane harici hdd en ucuzundan 110 120 gb birde sırtına ilave yük olacak cüzdanına yükü 100 ila 150 ytl sanırım

batarya ya benimki neden 2 saatte bitiyo deme çünkü gücü o kadar ne yapsın batarya git al yenisini oluversin kaç para galiba tahmini 100$ civarı ama ben doları sevmem 120 ila 130 ytl gibi bir rakam

abi 3 saatte sarj olsun önemli değil hakkaten öyle ama çalışan adama lazım olur sınıflandırma yaptıkya 2 saatte sarj olsa iyi olmazmıydı adaptör fiyatlarını bilemiyorum

gelelim eski teknoloji yeni teknoloji derdine bu kmsenin derdi değilki kimse eskiyi istemez önce bütçesine ve ihtiyacına bakar ama o büyük karlar aslında küçük damlalarla sel olup adamı boğuyo galiba iste pazarlamacıların istediğide bu zaten ben bunu kastetmiştim arladaşlar diğer ürünleri almaya gittiğinizde aynı temsilcilere gidinde komisyon alsınlar biraz daha daha karlı çıkarlar eski malları satıp depoyu boşaltmışlar yenieri gelecek mutludurlar.

Gelelim santa rosa isteyen arkadaş olursa hani wlanda farkı var enerji tasarrufu var işlemcim ondn olsun diyenlere bekleyin 6 ay sonra onlarda depoların dibinde kalacak yine 1400 verip yeniden alırsınız.

Simdi benim matematiğim zayıftır toplama çıkarma yaparken hata yapabilirim ama galiba yükseltmek isterseniz 400 kar etmiştiniz bir üstünü almak istediniz 1400 daha vereceksiniz eskiyi sattığınızı varsayalım piyasada 1000 ytlye adamlar satıyo senden 600 800 gibi bir rakama alır ama yok ben bir arkadaşı kazıklarım derseniz kazık dosta atılır derim yürüyün kim tutar sizi oldumu sana 400 karın 400 zarar.

Ben kimseyi suçlamıyorum veya hata yaptı demiyorum herkezin bütçesi belli ben öğrenciyim yazın iki aylık gece gündüz çalışmayla aldım bu makinayi ne en tepedekini aldım nede en alttan bir tane aldım satıcıları mutlu etmek için unutmayı bazı ürünlerde fiyat sabittir ürün bir fiyattan girer o fiyat aralıklarında düşerek alttan çıkar ilk giriş ve son çıkış alıcı için en zararlı zamanlarıdır sonuçda hepsi bir gün geri dönüşümde yerlerini alacak

Bu arada benim ilk bilgisayarımada edo denen ramlarden 8mb vardı belkide çoğunuz o ne diyordur evet dogru 8 mb bu gün adam 4mb cache koymuş bildiğim kadarıyla küçük çapta işlemler yapıldığı zaman çok faydalı bu cache yarısı olsun dert değildir onu iki katına çıkartmak için yeni bir bilgisayar almanız gerekir boş verin konuştuğumuz makina fazlasıyla güzel alan arkadaşlara hayırlı olsun almayı düşünenlere tekrar düşünün derim teknoloji çöplüğü yapmayın bu ülkeyi. birçok program için makinanız yeterli ama oyun için emin değilim tabi oyun derken neleri kastettiğinize bağlı.

• quote:

Orjinalden alıntı: kaanist

quote:

Ben elbette konu başlıgındaki aleti tavsiye ederim... şu anda ondn yazıorum:)

konu baslıgındakı laptop yerine benım makınayı tercih sebebim 2 gb raminin olması.aslında ben laptopta genellikle müzik kayıtlarımı yapıcam.yani benim işimi çok daha düşük aletlerde görür.5920 yi beğendim ve almısken 50 dolar yukarıyı verip 2 gb ramlisini alıyım dedim bu sefer farklı kasa geldi ve o canımı sıktı.15 gün değiştirme hakkından bahsettim ama teknosanın sitesinde bu fiyatlarda (max 100 dolar yukarıda olur) baska makına yok.1400$+kdv cıkıyo bi sonraki makine.neyse zaten vazgectim degiştirmekten.zaten bosuna sorun yaptım daha pc yi tam olarak kullanmadım bile:D neyse sanada hayırlı olsun...

bu mesajımdan sonra yine karar değiştirdim ve kendi makinamı gidip konu başlıgındakı makına ıle değiştirdim.dogru bir iş yaptıgımı dusunuyorum.cunku sonucta ram takılabilir ama ekran kartına bi işlem yapamassın.teşekkürler hastahalil

• hdd:160 gb

ram:1 gb 667 tek parça(yakında 28 ytl ye 1artı1 gb

işletim sistemi:artık xp

pil ömrü:3 saat ekonomi,1 saat 40 dk max performans

sanırım herkes yukardaki maile cevabı aldı....
  • bu laptop depo dibi değil aralık 15 de teknosa stoklarına girdi başka yerde de henüz yok bunu da belirteyim...ekstra masraf etmeyi sevenler artı 400 masraf çıkardılar alkışlamak lazım...... 2. pil,hızlı şarj,ram e 70 lira.....kimde var bunlar?

güldüm kocaman uzun uzun yazmış bi de
  • Acer ın bir modeli var Amd TL-60 işlemcili olan 5520 modeli , 2gb ram bluetooth 8400m ekran kartı var bu makineye gore sadece ekran kartı dusuk , sizce hangisi alınır ? t5450 TL-60 a göre nasıdır sizce ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.