Şimdi Ara

ACER ASPIRE 4315 Kullanıcıları Derneği (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
1
Favori
37.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: moordillo

1.5 gb remli 4315 imde ,Windows Görev Yöneticisinin Performans bölümünden cpu kullanımına baktığımda ,Cpu nun % 70 ile %100 arasında gidip geldiğini hatta bu mesajı yazarkende sürekli %100 kullanımda olduğunu görüyorum.Firefoxun kullanıma etkisinin yaklaşık %30 ve altında olduğunu tespit ettim.Sadece internete wireless ile bağlıyken ve başka hiç bi iş yapmazken cpu kullanımını %70 ve üstünde olduğunu görüyorum.Wireless chipseti atheros ,ve atheros client utility yüklü.Avast ve Microsoftun Bit defenderi yüklü.Onlarıda kapattığımda sonuç gene aynı.Sizde bi Cpu kullanımına bakın.Sizce bu normalmi.Sizdeki değerlerde bu şekildemi.Yoksa benim cihazda bi aksaklıkmı var.
    Eğer bu normal ve sizdede bu şekilde ise ben core duo ya upgrade yapacağım.

moordillo kardeş cpu kullanımın aşırı ..bilgisayarda yanlış kurulmuş herhangi bir program driver veya davetsiz bir misafir olabilir.. www.hijackthis.de buradan bir calışan programlarını text halinde bana p.m lersen bir göz atalım...

-----------------------
    ses kartını tanıtmakta zorluk yaşayan arkadaşlar ::: ...neden bende çalışıyor sende çalışmıyor gibi sorular tamamen xp service pack inizle alakalı bir konu ...ses kartınızı tanıttıktan sonra driver güncelle diyip o gösterdiginiz *.ini dosyası sp1 sp 2 olarak farklı oluyor ..onun dışında realtek in sitesinden indirceginiz 1.70-1.86 arası her driver uyumludur ...
    benim cok zorlandıgım nokta şu anda sp3 integrated bir sistem kurmam ...sp3 e uyan o ini dosyasıda bulana kadar :D

sp3 kullanan arkadaşlar icin aşagıdaki linkten indirebilirler...(1.82 kurulduktan sonra ustune buradaki dosya ile driver update edilecek )

http://www.techarp.com/showarticle.aspx?artno=490

iyi forumlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayguru -- 17 Şubat 2008; 20:27:53 >

• quote:

Orjinalden alıntı: saruman

quote:

1.5 gb remli 4315 imde ,Windows Görev Yöneticisinin Performans bölümünden cpu kullanımına baktığımda ,Cpu nun % 70 ile %100 arasında gidip geldiğini hatta bu mesajı yazarkende sürekli %100 kullanımda olduğunu görüyorum.Firefoxun kullanıma etkisinin yaklaşık %30 ve altında olduğunu tespit ettim.Sadece internete wireless ile bağlıyken ve başka hiç bi iş yapmazken cpu kullanımını %70 ve üstünde olduğunu görüyorum.Wireless chipseti atheros ,ve atheros client utility yüklü.Avast ve Microsoftun Bit defenderi yüklü.Onlarıda kapattığımda sonuç gene aynı.Sizde bi Cpu kullanımına bakın.Sizce bu normalmi.Sizdeki değerlerde bu şekildemi.Yoksa benim cihazda bi aksaklıkmı var.
    Eğer bu normal ve sizdede bu şekilde ise ben core duo ya upgrade yapacağım.

moordillo kardeş cpu kullanımın aşırı ..bilgisayarda yanlış kurulmuş herhangi bir program driver veya davetsiz bir misafir olabilir.. www.hijackthis.de buradan bir calışan programlarını text halinde bana p.m lersen bir göz atalım...

-----------------------

Öncelikle ilgilendiğin için çok teşekkür ederim saruman kardeşim.Ve ben şu şekilde bişi buldum.Evden internete ethernet kartından bağlanıyorum ve işlemci kullanımı gayet normal.%10-15 lerde.İşden ise wirelessden bağlanıyorum.Ve yukarıdaki söylediğim Cpunun çok kullanılarak makinenin kasılmasına neden oluyor.Evet sorun yani cpunun %70 ve %100 lerde kullanılmasının sebebi wirelessle internete bağlanmak.Çok ilginç geldi bana ve bunun bi şekilde program kaynaklı olduğunu düşünüyorum.Wireless atheros ve atheros istemcisini kullanıyorum.
    Sizden ricam sizde wirelessden internete bağlıyken cpu kullanımınızı ölçmek ve wifi chipsettiniz ve atheros istemciyi kullanıp kullanmadığınız ,birde hangi driverle kullandığınızı yazmak.Eğer bu şekilde bi sorunsa bunu çözmek veya donanım tabanlıysa bir an önce götürüp makinayı değiştirmek.Çünkü alalı 10 gün oldu.

• bendede Wireless atheros ve atheros istemcisi kurulu..yanlız makinayı alalı 3-4 gün oldu henüz wirelessini deneyemedim ..bu hafta ici ilk fırsatta deniyecegim sana p.m den ulaşırım ..atheros icin standart driverları kurdum acerin kendi sitesinden indirdigim zipi bozuk geldi yada benim winrar biraz sacmaladı bende buradan aldım ...kurdugum versiyon :WHQL driver v5.3.0.45.(Negative-Pole LED)

ilk fırsatta deneyecegim..konuyu okuyan wireless ile nette baglanan arkadaşlarda birer test yaparlarsa güzel olur ..

birde aklıma gelen: iki secenek soruyor yapılandırma ayarları olarak windows istemcisini kullan atheros işlemcisini kullan şeklinde ..bir ihtimal belki bu da bir çakışma yapabiliyor olabilirmi diye düşündüm...atheros istemciyi uninstall edip sadece windows uzerınden baglanırkende aynı sorunu yapıyorsa bu genel olabilir ozaman başımız dertte :)
  • quote:

bendede Wireless atheros ve atheros istemcisi kurulu..yanlız makinayı alalı 3-4 gün oldu henüz wirelessini deneyemedim ..bu hafta ici ilk fırsatta deniyecegim sana p.m den ulaşırım ..atheros icin standart driverları kurdum acerin kendi sitesinden indirdigim zipi bozuk geldi yada benim winrar biraz sacmaladı bende buradan aldım ...kurdugum versiyon :WHQL driver v5.3.0.45.(Negative-Pole LED)

ilk fırsatta deneyecegim..konuyu okuyan wireless ile nette baglanan arkadaşlarda birer test yaparlarsa güzel olur ..

birde aklıma gelen: iki secenek soruyor yapılandırma ayarları olarak windows istemcisini kullan atheros işlemcisini kullan şeklinde ..bir ihtimal belki bu da bir çakışma yapabiliyor olabilirmi diye düşündüm...atheros istemciyi uninstall edip sadece windows uzerınden baglanırkende aynı sorunu yapıyorsa bu genel olabilir ozaman başımız dertte :)

Bu benimde aklıma geldi ve atherosun istemcisini ve wifi driverini kaldırdım ve yanlızca Wireless_Atheros_V5.3.0.67_XP_XB63_XB62(WHQL) isimli driveri kurdum.Şu an atheros istemcisini kurmadım.Şu an bu mesajı yazarken cpu kullanımı %10 ve %60 arasında gidip geliyor.Anlayacağın biraz rahatlama oldu ama yinede sadece internette gezeerken bile % 100 olup kasılmalara neden olabiliyor.
    Diğer arkadaşlarda wifiden bağlyken cpu kullanımını ölçüp yazarlarsa o zaman emin olabiliriz.İnşallah genel bi durum değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moordillo -- 18 Şubat 2008; 12:30:27 >

• quote:

quote:

bendede Wireless atheros ve atheros istemcisi kurulu..yanlız makinayı alalı 3-4 gün oldu henüz wirelessini deneyemedim ..bu hafta ici ilk fırsatta deniyecegim sana p.m den ulaşırım ..atheros icin standart driverları kurdum acerin kendi sitesinden indirdigim zipi bozuk geldi yada benim winrar biraz sacmaladı bende buradan aldım ...kurdugum versiyon :WHQL driver v5.3.0.45.(Negative-Pole LED)

Bu benimde aklıma geldi ve atherosun istemcisini ve wifi driverini kaldırdım ve yanlızca Wireless_Atheros_V5.3.0.67_XP_XB63_XB62(WHQL) isimli driveri kurdum.Şu an atheros istemcisini kurmadım.Şu an bu mesajı yazarken cpu kullanımı %10 ve %60 arasında gidip geliyor.Anlayacağın biraz rahatlama oldu ama yinede sadece internette gezeerken bile % 100 olup kasılmalara neden olabiliyor.
    Diğer arkadaşlarda wifiden bağlyken cpu kullanımını ölçüp yazarlarsa o zaman emin olabiliriz.İnşallah genel bi durum değildir.

kardş ikinci sayfanın başında bi driver var onu yükledim dah hiç bi sorunla karşılaşmadım ben

• quote:

Orjinalden alıntı: Eagle-eyed

quote:

quote:

kardş ikinci sayfanın başında bi driver var onu yükledim dah hiç bi sorunla karşılaşmadım ben

Wirelessle internete bağlıyken cpu kullanımını ölçüp yazarmısın buraya.

• kardeş bende %10-%60 arasınnda gidip gelio yeni bir sayfa açarken %93 e çıkıp inio

çok hızlı değerler değişio ama işlemci ışığı yanıp sönmüo. bende 2gb ram var daha hiç kasılmadı bilgisayar fifa 2008den çıkar çıkmazz nete girdim şimdi 2 sn %100 kaldı şimdi gene %10-%60 arasınnda gidip gelio. bu kadar çabuk değişmesi ilginç ama bilgisayar kasılmıo bence
  • quote:

kardeş bende %10-%60 arasınnda gidip gelio yeni bir sayfa açarken %93 e çıkıp inio

çok hızlı değerler değişio ama işlemci ışığı yanıp sönmüo. bende 2gb ram var daha hiç kasılmadı bilgisayar fifa 2008den çıkar çıkmazz nete girdim şimdi 2 sn %100 kaldı şimdi gene %10-%60 arasınnda gidip gelio. bu kadar çabuk değişmesi ilginç ama bilgisayar kasılmıo bence

%100 çalışırken kasıyo.bazen bende %100 de takılıyo.Sen xp mi kullanıyon

• quote:

quote:

kardeş bende %10-%60 arasınnda gidip gelio yeni bir sayfa açarken %93 e çıkıp inio

%100 çalışırken kasıyo.bazen bende %100 de takılıyo.Sen xp mi kullanıyon

evet kardeş xp kullanıom

• slm arkadaslar ben yeni bir acer aspire 4315 kullanıcısıyım.. 101g08mi modelini 720 ytlye 6 taksitle aldım.. xp kurdum.. süper bir makina.. ram 1 gb olması büyük avantaj.. merak ettigim bir konu var.. bir sitede bu makinanın özelliklerinde ram max. 2 gb olabildigi yazıyor..
    1) bu dogrumu?
    2) dogruysa makine de 512*2 ram mi takılı yoksa 1gb*1 ram mi takılı..
    3)eger 512*2 ise ram nasıl artırılabilir??

cevaplayacak olan arkadasa simdiden teşekkürler..
  • Toplam yuva 2
    Boş yuva 1
    En fazla desteklenen 2GB

infronic in sitesinde ürün için aynen böyle yazıyo dostum ama everest le felan bakmak lazım ben tek olduğunu pek sanmıyorum
  • arkadaşlar bugun 2 - 2.5 saat civarı wireles kullandım ..görev cubugunda devamlı olarak windowsun cpu usage ından izledim ..sonuc:

cpu % 5 %20 arası gezdi .en fazla %60 a cıktı ..

kullandıgım driver WHQL driver v5.3.0.45
    sistem windows xp pro sp3
    atheros yardımcı da yüklü.
    antivirus ve adware tarzı hicbir program yüklü degil..
    windows standart güvenlik duvarı acık ...

3-4 tane explorer 6.0 ,3-4 adet firefox 2.0 acık,msn acık ..nette normal gezdim ..
  • merhabalar bende acer 4315 kullanıyorum şimdide işlemcisini değiştirmek istiyorum ama bu bakınaya hangi işlemciler uyar bilmiyorum mesela dual core yada core 2 duo işlemci takmak istiyorum ama hangisinin uyumlu olacağını bilmediğim için işlemci alamıyorum bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim...
  • maverick42 senin kullandığın modelle benimki aynı sanırım. Bende de 1 gb lık olanından var. üzerinde iki adet 512 mb ram var.Eğer rami arttırmak istersen 512liklerden ya birine yada ihtiyaçına göre ikisine veda etmen gerecek. Ama şu haliyle gayet iyi çünkü dual-channel çalışıyo iki 512 mb ram
  • quote:

Orjinalden alıntı: tuncel42

merhabalar bende acer 4315 kullanıyorum şimdide işlemcisini değiştirmek istiyorum ama bu bakınaya hangi işlemciler uyar bilmiyorum mesela dual core yada core 2 duo işlemci takmak istiyorum ama hangisinin uyumlu olacağını bilmediğim için işlemci alamıyorum bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim...

T2330,2310,2130,2080,2060,2370 takılabiliyor.Ayrıca 2.elde bi arkadaş c2d t7100 takıp satmıştı.Demekki oda takılabiliyor.
  • öyle pek oyun meraklısı değilimdir ama intel driver ve grafik kartları konusunda çok dandik. Sözde x3100 hardware T&L fonksiyonuna sahip. Yanlız ortada böyle birşey yok. Bu nasıl bir çelişki anlamadım gitti.Sitesinde var deniyor yanlız pratikte yok. Sizde de durum böylemi?
  • ne oynuyacağına ve hangi kalitede oynamak itediğine bağlı sanırım bu soru
  • quote:

Orjinalden alıntı: biz

boyut olarak 4315 ama 5315 de başka marka ekran kullanmışlar 5315 daha canlı gibi everesttede /5315 samsung 154 yazıyor 4315 tak kullan çıkıyor. diğer her şey aynı
    benim 5315 de wista starter yüklü ama cd. yok disk ten yedekleme programı var.
    5315 goldan 740 ytl ye aldım 4315 yokmuş arkadaş mecidiyeköyden 700 ytl ye almış.

kardeş ben acer 4315 i uzun süre araştırdım test ettim fiyat/performans açısından en iyi notebook diyebilirim. everestde lcd ekran tak kullan yazıyor demişsin. kardeş ya senin makinada farklı bir ekran kullanılmış ya da aygıt yöneticisine monitörü yeniden tanıtman gerek. çünkü benm acer 4315 imde everestde monitör için yazanlar şöyle:

Monitör Özellikleri
    Monitör Adı LG Philips LP141WX3-TLB1
    Monitör Kimliği LPLE800
    Üretici LP141WX3-TLB1
    Monitör Türü 14.1" LCD (WXGA)
    Üretim Tarihi 2007
    Seri Numarası Yok
    En Büyük Görünür Ekran Boyutu 30 cm x 19 cm (14.0")
    Resim En-Boy Oranı 16:10
    En Yüksek Çözünürlük 1280 x 800
    Gama 2.20
    DPMS Mod Desteği Yok

ben bu cihazı herkese tavsiye ediyorum. fiyatı çok uygun exa dan 704 ytl ye aldım. yanına da 1 gb ram aldım taktım. şu an 1.5 gb ram olarak çalışıyo.

• bazı arkadaşlar plastiği kalitesiz demişler. bana sorarsanız öyle bir durum yok. klavyesi, plastiği gayet kaliteli. üst kapağın çizilmeye eğilimi olmayan hafif pürüzlü bir yapısı var. klavye yanındaki plastik aksam ise hafif mat ve sert plastik. casper nirvana laptopuma 1500 ytl verdim 5 ayda kasası karardı. core duo işlemcili, 1gb rami olan, 256 mb nvidia turbocache harici ekran kartlı nirvana laptopun vista derecelendirmesindeki puanı 3.2, 700 ytlye aldığım acer 4315 in ise 3.0. artık siz karar verin. original vista business kurdum. ekran kartı dışında driver sorunu yaşamadım. içinden çıkan cd deki driverı yüklediğimde vista derecelendirmesi ekran kartı için puanlama yapmadı uyarı verdi sürücü sorunu nedeniyle derecelendirme tamamlanamıyor diye. intelin sitesindenhttp://support.intel.com/support/graphics/intelgm965/ yükledim sorun giderildi. 1526 mb ram ile vista performans derecelendirmesi şöyle:

• wireless konusunda sorun yaşayan arkadaşlarımız var galiba. acer 4315 in yanında gelen driver cdsinde tam hatırlayamıyorum ama 3-4 tane wireless driver var. atheros falan filan... açıkçası ilk baktığımda hangisini kuracağımı bilmiyordum. burda sorun yaşayan arkadaşların yazdıklarını da dikkate alarak hiçbirşey kurmadım ve aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelle dedim ve kaynak olarak optik sürücüyü yani driver cdsini gösterdim kendisi driverı buldu ve kurdu. internete sürekli oalrak wireless ile bağlanıyorum. modem alt katta olmasına rağmen hiç kopma yaşamadım. şu an wireless açık müzik dinliyorum işlemci kullanımı %5 ile %45 arasında gidip geliyo. wireless driver ı benm gibi yüklerseniz sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.