Şimdi Ara

Acil bir tavsiye ....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şuan vatan da Macbook pro 2599 TL

Sitede fiyat yüksek ama sabahları düşürüyorlar link aşağıda

http://www.vatanbilgisayar.com/macbookpro-notebook-corei5-25ghz-4gb-500gb-133-intel-notebook-bilgisayar.html

Ayrıca Macbook Air da 2700 TL link aşağıda

http://www.vatanbilgisayar.com/macbookair-notebook-corei5-14ghz-4gb-128gbssd-116-intel-notebook-bilgisayar.html

Bu iki pc den birini kesinlikle alıcam. Windows vs düşünmüyorum şuan kafayı mac le bozmuş vaziyetteyim :)

Genelde iş için kullanacağım ama arasıra pc yi zorlayabilirimde..

Air neticede yeni nesil ama pro da her zaman pro

Sizce hangisini almalıyım. Yada bu rakamı vermişken 200-300 daha ver şunu al kafan rahat olur dediğiniz var mı ?

Şimdiden teşekkürler Hayırlı Ramazanlar

Konu biraz Acil :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merhabalar bu tür indirimler genelde eski sürüm olabiliyor resmi apple sitesinden içeriklerini karşılaştırmanı tavsiye ederim
  • Evet eski sürüm ama neticede pro diye düşünüyorum. Air hem ince hem ssd hem yeni nesil ama pro ile airi inceleyenler işlem hızında pro önde diyor

• HibrahimCK kullanıcısına yanıt
    Ne şekilde zorlayacaksınız makinayı?

• quote:

Orijinalden alıntı: L[A]hor

Eskiden imzamda bulunun pc vardı bende . Cod olsun moh olsun gta olsun çoğu oyunu oynadım bitirdim fakat şuan iş yoğunluğundan koptum oyunlardan. Ama pc de olsa bakmam diyemem illa yarım saatte olsa kurcalarım diye düşünüyorum . :)

Eğer SSD ve RAM takviyesi yaparım dersen PRO al, ama işin çözünürlükle ise 1280x800 vardı yanlış hatırlamıyorsam PRO'da..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cocainer

Eğer SSD ve RAM takviyesi yaparım dersen PRO al, ama işin çözünürlükle ise 1280x800 vardı yanlış hatırlamıyorsam PRO'da..

Linkini attığım pro ya ssd takılabiliyor mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: HibrahimCK

quote:

Orijinalden alıntı: cocainer

Linkini attığım pro ya ssd takılabiliyor mu ?

Evet takılıyor alttaki video'da anlatılmış sanırım (izlemedim)

https://www.youtube.com/watch?v=1wlOAXe-fUg

Bütçeni zorlarsan Retina modellere bak yoksa PRO alıp SSD + RAM Takviyesi yap bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cocainer -- 3 Temmuz 2015; 17:43:04 >

• Sabaha kadar zorlasanızda 2 side kesmez sizi, hele oyun açamazsınız çok net söyleyeyim, belirttiğiniz pro zaten HDD li hantal yani, onu geçtim, HD4000 onboard ekran kartı var tıpkı imzamdaki mac mini gibi, oyunu unutun yani ben unuttum, bende de sizinki kadar olmasada :) , güzel bir pc sistemi vardı, en son 2x7850 ekran kartı ile yeni çıkan titan a kafa tutuyordum. Air de ise HD5000 var bi tık daha iyi tabi, SSD içinde , al kullan modu direkt. Ayrıca vatandaki eski air, en yeni olan HD6000 ekran kartı olan apple store fiyatı peşin 2870 TL 2999 TL taksitli.

TVT
    http://www.tvt.com.tr/Apple-MacBook-Air-MJVM2TUA-11-INCH-i5-16-GHz-4GB-128GB,PR-49707.html
    2750 TL en son çıkan Macbook Air taksitli fiyatı, Resmi distribitör, ben neredeyse tüm apple ürünlerimi oradan aldım. takriben 3000TL ye 8gb ram li versiyonunu alabilirsiniz.

• Harpooner kullanıcısına yanıt
    Oyunu unut air ı al diyorsunuz yani .

Bir win pc alsam 3000 lere gayet güzel pc ler var ama mac denemek istiyorum. İdeallerim için zevklerimden vazgeçebilirim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: HibrahimCK

quote:

Orijinalden alıntı: L[A]hor

Eskiden imzamda bulunun pc vardı bende . Cod olsun moh olsun gta olsun çoğu oyunu oynadım bitirdim fakat şuan iş yoğunluğundan koptum oyunlardan. Ama pc de olsa bakmam diyemem illa yarım saatte olsa kurcalarım diye düşünüyorum . :)

Anladığım kadarıyla oyun oynamak anlamında zorlarım diyorsun, o konuda Apple ürünleri pek yüz güldürmez, çoğu oyun yok zaten, olanlar da performans bakımından çok parlak değil. Ben işten geldikten sonra dota2 oynuyorum arada bir grafikleri low'a ayarlayarak, ona rağmen sıcaklık 70 derecelere çıkıyor ben çok rahatsız olmuyorum ama kafaya takan birisiyseniz çok rahatsız edecektir.

Bu oyun konusu dışında ofiste her gün indesign ile çalışıyorum dergi hazırlamak için, görselleri de ekleyince makine biraz ısınıyor fakat bana mısın demiyor. Şarj da sabah 11de 100% iken prizden alıyorum akşam 5te ortalama %50 kalmış oluyor fakat bu arada sürekli çalışıyor öğlen aralarında bile.

Yani amaç oyun ise MSI apache vs gibi modeller almak daha mantıklı, iş için kullanacaksanız ve kullandığınız programların mac os x versiyonları varsa kesinlikle macbook pro kullanın. Air bana yazı işleri ile uğraşan bilgisayarı gibi geliyor işlem performansı düşük zaten.

• Önceliğinizi iyi belirleyin, sık sık yoğun grafikli oyun oynayacaksanız 3000 lira civarında bir laptop Macbook Air'den daha iyi olacaktır sizin için. Yok iş için kullanacaksanız, bilgisayarı sürekli taşıyacaksanız, pil ömrü gibi konular önemliyse de Air sizi çok mutlu edecektir. Orda da tavsiyem 8 gb ram'i olan bir Mac edinmeniz olacak. Air alırken 8 gb ram'li alabilirsiniz ya da indirimden 2014 serisi Retina Pro denk getirmeye çalışabilirsiniz bütçeye de bağlı olarak
    Ben mac den windows a dönmem heralde bir daha aşırı memnunum , gündelik işlerde kullanıyorum zaten. Oyun ihtiyacımı 6-7 sene de bir yenilenen konsollardan yana kullandım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.