Şimdi Ara

ACİL!!!Çamaşır Makinası sigorta problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeni bir çamaşır makinası aldım bugün servise montaj yaptırdım.Ancak Makinayı prize takar takmaz makina kapalı durumda iken sigorta atıyor.Servis elemanı baktı makinada bir sıkıntı yok dedi.Bende eski kiracıyı aradım ve böyle bir olayla karşılaşmadığını söyledi.Tekrar sigortayı kaldırıp takıyorum bazen atıyor sigorta bazen atmıyor.Sİgorta yetersizmi diye düşündüm elektrikçiye sordum sigorta yeterli zaten hiçbir cihaz takılı değilse sorun olmaması lazım ded.prizi değiştirdim yine aynı.Ütüyü taktım aynı prize atmadı.
    Ama şöyle birşeyde var prizi kontrol kalemi ile kontrol ettiğimde fazda elektrik var nötr de ise kontrol kaleminin ışığı anlık yanıp sönüyor.Yani hemen bir kez yanıp sönüyor.Makinamda sorun olmamasını umarak uzman arkadaşlardan cevap bekliyorum.İyi akşamlar

• atan sigortamı yoksa kaçak akım rolesimi
  • kaçak akım rolesi hocam
  • makinanın fişini prize ters çevirerek tak. bu şekildede atıyormu dene
  • Atıyor hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KAÇAK AKIM ROLESİ NE MARKA HOCAM?
  • ESEM NORA diye bi marka hocam üzerinde yazanlar ise;

EK-702 2P
    In 40A
    l-n 30 mA
    Un 110/220V
    50Hz
  • sıemens ile değiştir hocam
  • tamam hocam bide bu şekilde kullansak sıkıntı olurmu
  • Bu tür sorunlar genellikle bağlanan cihazdan kaynaklanır.Bir düşünün ütüyü takınca atmıyor,makineyi takınca atıyor.Bu kaçak akım rölesinin(sigorta)sağlam olduğu anlamına gelir.Bence derhal 444 lü numarasını arayıp durumu bildirin.
  • tamam hocam tşkler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.