Şimdi Ara

acil yardım gigabyte ds3 hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • gigabyte ds3 bordum ilk overclok denememde gitti. Boot ekranı gelmiyor. clear cmos yaptım olmadı. Pili cıkardım bekledim gene olmadı boot etmiyor. Disketten bios yükleme denememde sonucsuz kaldı. kafayı yicem dual bios bu durumda ne ise yarar acil yardım.

• clear cmos yaparken pili çıkardın mı?+fiş çekik miydi? değilse bir de bu şekilde dene..açarken insert tuşuna basılı tut beepleyince "del" e bas..açmazsa bi kaç kere tekrarla parmağın insert tuşunda basılı kalsın
  • board a baglı hic birsey calısmıyor fanlar haric yani klavye calısmıyor.Pili cıkartıp denedim olmadı. Dual bios hikayemi şimdi
  • borda baglı hicbirsey calısmıyor fanlar haric. kafayı yemek üzereyim dual bios hikayemi şimdi
  • pili çıkarttıktan sonra mı clear cmos jumperını taktın yani onu soruyorum..öyle yapmadıysan öyle yap..boş ver şimdi klavyeyi..çalıştırcaz inşallah

ya da sen şu söylediklerimi sırayla yapar mısın?
    önce fişi çek,
    pili çıkar,
    cmos jumper ını tak,
    bi beş dakka bekle sonra jumperı çıkar
    pili tak
    insert tuşuna basılı tutarak açmayı dene..açmazsa res tuşuna bas bi kaç kere parmağın basılıyken inserte..

ha yine mi olmadı bu sefer yine üstteki gibi pili çıkarıp,cmos clear jumperını taktıktan sonra boarda takılı olan her şeyi çıkar güç kabloları,işlemci,ram,fan lar vs..1 saat bekle öyle tekrar bi dene..olması lazım..ama hepsini sırayla denedim diyosan boardda bi sorun var sanırım..
  • yau acele etme ververeye verme ortalığı..sakin kafayla yap..olmadı verirsin garantiye..sıkma canını boşver kafaya takmaya değmez altı üst bi board..para sonuçta tabi de olsun sakin kafaylşa dediklerimi dene olcak inşallah
  • umarım düzelir. ben aynı şekilde bir mac g4 ün anakartını yakmıştım. bilgisayarı kapatıp, fişi çektikten sonra bile kart üzerinde statik elektrik yüklü kalıyor. açma kapama tuşuna birkez basıp (fiş çekiliyken) elektriği almadıysan ve bu ortamda karta dokunursan ya da kart ile herhangi bir iletkeni birleştirirsen sorunlara neden oluyorsun.

bence kartı hemen teknik servise gönder ve fazla kurcalama...
  • boardı kasadan söktüm ram cpu pili hepsini çıkardım 1 gece boyunca clear cmos yaptıp nafile tık yok. Daha öncede böyle bir olay abit board da basıma gelmisti. Disketten bios yükleyebilmiştim. Sözde DUAL BİOS board aldık problem çıkmasın diye ama nerde
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.