Şimdi Ara

Acilden rapor nasıl alınır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
2
Favori
51.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugüne rapor almam lazım. Aile hekimi resmen gıcık vermedi 1 gün. Özele gidecek paramda yoktu. Devlet hastanesi acilden alınıyor diyorlar. Nasıl alınıyor ?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Acilden Rapor Alma Yolları

Acilden nasıl rapor alınır?

Acil servislerden rapor alınması bazı durumlarda gerekli olabilir. Acil serviste alınan hizmetlere ilişkin rapor, tedavi sürecinin takibi, sigorta işlemleri veya yasal süreçler için kullanılabilir.

Acilden rapor almak için izleyebileceğiniz yollar:

• Hastaneye şahsen git: En kolay ve yaygın yöntem hastaneye giderek ilgili birimlerden rapor talebinde bulunmaktır.
    • Telefonla ara: Bazı hastaneler telefonla rapor verme hizmeti sunar. Hastanenin iletişim bilgilerini web sitesinden veya telefon rehberinden öğrenebilirsiniz.
    • E-posta gönder: Bazı hastaneler e-posta yoluyla rapor talebi alır. E-postada adınız, soyadınız, hasta kimlik numaranız ve ihtiyaç duyduğunuz rapor türü gibi bilgileri belirtmelisiniz.
    • Online portal kullan: Bazı hastaneler, hastalarının tıbbi kayıtlarına erişebileceği online portallar sunar. Bu portallar üzerinden rapor talep etmek mümkün olabilir.

Acilden rapor verme zorunluluğu:

Hastaneler, yasal düzenlemeler gereği hasta kayıtlarını belirli bir süre saklamakla yükümlüdür. Bu nedenle acilden rapor almak mümkündür ancak bazı durumlarda istisnalar olabilir. Örneğin, yargı kararı olmadan bazı hassas bilgilerin yer aldığı raporlar verilemeyebilir.

Rapor ücretleri:

Acil servisten alınan raporlar için ücret talep edilebilir. Ücretler hastaneden hastaneye değişebilir. Rapor ücreti hakkında bilgi almak için hastaneyle iletişime geçmeniz önerilir.

Hızlı ve kolay rapor alma:

Acilden en kolay nasıl rapor alınır? En hızlı ve kolay rapor alma yöntemi, hastaneye şahsen gitmektir. Ancak zaman kısıtınız varsa veya hastaneye gitmeniz mümkün değilse, telefonla arama veya e-posta gönderme gibi alternatif yöntemleri değerlendirebilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Atla bir kamyonun altına
  • Gitme elin boş geri dönersin. Tek çare özel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LastMan

Atla bir kamyonun altına

Ciddi soruyorum çok lazım şuan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Phoenix *

Gitme elin boş geri dönersin. Tek çare özel.

Özellerde saat kaça kadar alabilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

quote:

Dişçiler maksimum 3 gün olarak verebiliyorlar. Saat kaça kadar bilmiyorum ama acele etsen iyi olur. Anlayışlı birini bulman da kolay olmayabilir.
  • quote:

quote:

quote:

Dişçiler maksimum 3 gün olarak verebiliyorlar. Saat kaça kadar bilmiyorum ama acele etsen iyi olur. Anlayışlı birini bulman da kolay olmayabilir.

1 gün verse yeter bana. Dişçi ne kadar ister ücret ?
  • Up
  • Hocam bir dahakine aile hekimine herhangi bir ilacı yazdır, reçetenin çıktısını al eczaneden ve okula götür, 1 gün rapor olarak geçiyor daha bugün öyle yaptım. Bizim doktorda vermiyor bizde böyle şeyler yapmak zorunda kalıyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu saatten sonra zor.
  • Kapıdan alınır
  • quote:

Orijinalden alıntı: aeliuz

Hocam bir dahakine aile hekimine herhangi bir ilacı yazdır, reçetenin çıktısını al eczaneden ve okula götür, 1 gün rapor olarak geçiyor daha bugün öyle yaptım. Bizim doktorda vermiyor bizde böyle şeyler yapmak zorunda kalıyoruz

Aile hekimliği kapandı şimdi. Yarın alsam reçeteyi bugüne geçer mi ?
  • geçmişe hiç bi doktor rapor vermez.
  • Okula dilekçe yaz Annenin adına 17.04.2013 tarihinde oğlum .... okula rahatsızlığından dolayı gelememiştir izinli sayılmasını istiyorum vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LodosBreeze

geçmişe hiç bi doktor rapor vermez.

Şu saatlerde halletmenin imkanı yok mu ? Ayrıca geçmişe raporu almıştım bir poliklinikten. Aynı yere gitsem verir mi diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michuuu

Okula dilekçe yaz Annenin adına 17.04.2013 tarihinde oğlum .... okula rahatsızlığından dolayı gelememiştir izinli sayılmasını istiyorum vs.

Müdür kabul etmiyor.! Yazmıştık annemle gittik o kadar dil döktük. 2-3 günü kabul etmedi. İllede rapor illede rapor diyorlar Kabul etme zorunluluğu yok mu aslında ?
  • quote:

quote:

Şu saatlerde halletmenin imkanı yok mu ? Ayrıca geçmişe raporu almıştım bir poliklinikten. Aynı yere gitsem verir mi diye düşünüyorum

nerde oturuyosun özel o kadar pahalı degil sıgortalıysan eğer sıgortadan kesiyor yarısını yarısını elden veriyosun.
  • quote:

quote:

quote:

nerde oturuyosun özel o kadar pahalı degil sıgortalıysan eğer sıgortadan kesiyor yarısını yarısını elden veriyosun.

İstanbul Fatih' teyim. 25-35 arası alıyorlar. O kadar para yoktu yanımda ama şu saatten sonra her türlü alacağım alabilirsem.

• Up!
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.