Şimdi Ara

açılışta harddiski görmüyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
7.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • celeron 2.0 ghz 256 ram 40 gb harddisk bilgisayarım açılışta harddiski görmüyor, setup'tan girince arrattırdığımda buluyor, bilgisayar sonra açılıyor yardım lütfen.

• format cek bios ayrlarından harddiscleri tanımla
  • Bence format atılmasına gerek yok.Yazılımsal bir soruna benzemiyor.Boşyere format atmak gereksiz gibi duruyor.Biosu bir default haline getirip Hdd tanıt.Ve kaydedip çık.Eğer aynı şeyi tekrarlıyorsa bios pili bitmiş olabilir...
  • biostan hardiski tanıtıyorum ama reset atımca problem yok fakat kapatıp açınca tekrar aynı oluyor
  • Bir makinada bende de aynı sorun var.. MSI anakart kullanıyorum
    Nedendir çözemedim açılışta sistem dik bulunamadı diyor reset atınca açılıyor.
    çözüme kavuşursan bilgilendir bizi de..
  • madem tanıtıldıktan sonra biosata görünmüyorsa . ve 2 kişide de aynı problem var sa .. belki bios update yapılarak sorun çözülebilir ..
  • anakartın pilini değiştirdim ama hala ilk açılışta dedecting ide dirives... hatası veriyor bilgisayarın çalışmasında bir problem yok anakart gigabayt ga 8ie2004.
  • IDE kablolarını kontrol etmenizde fayda var. Özellikle de HDD'ye bağlanan soket girişini..
  • kablosunu değiştirdim hala aynı, makinaya açaraçmaz reset atıyorum reseti yedimi açılıyor. setup'a girmeme bile gerek kalmıyor.
  • BIOS'ta Primary master veya Secondary master gibi ibarelerin karşısında Auto seçili olması lazım. Yani Auto modunda HDD'yi otomatik olarak tanır. Ayrıca IDE Controller seçeneği varsa Enabled mi değil mi kontrol edin..
  • karşisında none yazıyor,ide primary master'a giriyorum ide hdd auto detection ibaresinin karşısında pres enter ibaresine girince harddiski görüyor, kaydediyorum çıkıtorum buraya kadar bir problem yok fakat bilgisayarı kapatıp açınca aynı sorun devam ediyor.
  • bios pilini değiştir pil bitik olduğu için ayarları hep sıfırlıyor.resetlenince besleme kesilmediği için hafızayı koruyor ama kapatınca güç kesildiği için belleğini siliyor pili değiştirmekte yarar var sorun %99 çözülecektir

rtam okumamıştım gözümde kaçmış bios pilini değiştirmişsiniz isterseniz bios u bir resetleyin.daha sonra ayarları yapınca setup da f10 a basarak kaydetmeyi unutmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezerkıran -- 28 Nisan 2007; 5:42:10 >
  • üzeride şu an sıfır pil var
  • quote:

rtam okumamıştım gözümde kaçmış bios pilini değiştirmişsiniz isterseniz bios u bir resetleyin.daha sonra ayarları yapınca setup da f10 a basarak kaydetmeyi unutmayın

başka bi harddisc le denediniz mi peki
  • hayır başka bir harddisk takmadım şu an elimde ide harddik yok, ama bulurum teşekkürler yardımınız için.
  • Hortlatimmi şunu

bios pilinin yuvasında sorun oluyor bazen anakartlarda buna genelde o sebep oluyor (bios pili öle cabuk biten bir pil degildir)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.