Şimdi Ara

ACUN'un Yeni Oyuncağı (100 Milyon TL) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
5.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar Acun yine emeği ile bu paraları kazanıyor güzel projeler yapıyor tamam Avrupa’da olan projeleri getiriyor uyguluyor ama sonuçta başarılı. Asıl olay ülkede beş para etmiyecek insanlar neler kazanıyor onları görün. Başarılı insanları aşağıya çekeceğinize başarısızların aldıklarına laf edin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ulan 1 tane sıfır arabam , evim olsun diye hayal ediyoruz çoğumuz :D

• quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

Ülkedeki gelir adaletsizliğine bak: birileri yatlar katlar jetler, diğerleri asgari ücrete talim

Bir yanda milyonları götüren futbolcular, diğer yanda maaşlarını ödemek için bağış gecesinde sms atıp "takımına" destek olan garipler

sorma ya salak salak takımını destekle kampanyaları nasıl kepazeliktir. yıkılın gidin lan!

• Bu adama herkes dışarıdan program satın aldı parayı kırdı diyor. Katılmıyorum. Bu adam ben bildim bileli ekranlarda köpek gibi çalıştı. Yıllarca haftanın 5 günü ekranlarda eğlence sattı izleyicilere hala satıyor. Yıllardır ekranda olan özel tvlere karşı bi kaç yılda sayılı programla şuanda ülkenin en çok izlenen kanalına sahip. Pandemiyi en başarılı şekilde fırsata çevirdi. . Bu gelir adaletsizliği değil. Vizyondur, azimdir.

• babus0606 B kullanıcısına yanıt

Adam gibi oku yazimi baba parasi demedim senin benim sayemde para topladi dedim . 90 larda kesfedilen formatin subesi olarak sacma sapan programlarla onun bunun ilgisi ile fazla caba sarfetmeden zengin oldu herif . Bunu kendi mi yapti burger king subesi acti yatirim yapti ve turk halki sayesinde para kazandi . Aptal aptal yorum yapmayin burda kendi kesfedip kazansa amenna . Bir yarisma formatini turkiyeye uyarlamak is mi . Cok mu buyuk basari .. ulan bunun gibi 20 tanesi bir guner umit bir zeki alasya dizisiyle boy olcusemez ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estimates29 -- 29 Eylül 2020; 12:20:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • estimates29 E kullanıcısına yanıt

bunun adı ticaret arz taleb meselesi.. zamanında çalıştı biriktirdi kafayı çalıştırdı kimsenin malını çalmadı sende yap. kanalında hoşuma giden bakar lakin tek sms atmam. mask uzaya taksi gönderse onuda kıskanacaksınız. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babus0606 -- 29 Eylül 2020; 11:26:56 >
  • Yaw kardesim bende onu diyorum ya adam turk halki sayesinde para kazandi . Ben sadece tirnaklarinla cok da fazla caba gostermeden kademe kademe tutarsa tutarlarla kazandi . Kendi bir format kesfedip kazansa yine tamamen kendi cabasiyla geldi diycem . Ama yaptigi ingiliz bir adamin kesfettigi yarisma formati icin lisans aldi sundu bu kadar . Turkiye bu yarismalara bu kadar ragbet gostermese kazanamazdi . Ustelik kizdigim nokta insanlari rating ugruna essek gibi kullandi onlarin sirtindan para kazandi ve tek kisiye odul veriyorr . Eee kazanamayanlarin eline ne gecti aylarca iskenceden sonra

Yani demek istedigim cok da ahim sahim bir program degil . Goreceli ama daha kaliteli programlar var . Nedense turkiye cani sikildimmi bu tip programlara ilgi gosteriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estimates29 -- 29 Eylül 2020; 12:46:15 >
  • estimates29 E kullanıcısına yanıt

ya birader senin elindenmi aldılar sen yapsaydın.

• 10 milyon pound yapar.Paramı ulan ! Londra'da 2 tane ev anca alırsın

• quote:

Ülkedeki gelir adaletsizliğine bak: birileri yatlar katlar jetler, diğerleri asgari ücrete talim

Bir yanda milyonları götüren futbolcular, diğer yanda maaşlarını ödemek için bağış gecesinde sms atıp "takımına" destek olan garipler

Hocam unide bir arkadasim vardi, adam bir paket hazir corba ve bir ekmekle aksam yemegi yerdi. Bayagi fakirlerdi yani.

Ama gidip takima destek diyerek 150 liraya orjinal bursaspor formasi almisti. Uni bitti 2 sene oldu halen daha asgari ucrete calisir. Bide bu arkadas muhendis.

Bizim ulkede boyle enayiler oldugu surece iqsu 50 olan topcular popcular daha coook ucaklara biner

• quote:

Orijinalden alıntı: saveyourself

Hocam unide bir arkadasim vardi, adam bir paket hazir corba ve bir ekmekle aksam yemegi yerdi. Bayagi fakirlerdi yani.

Ama gidip takima destek diyerek 150 liraya orjinal bursaspor formasi almisti. Uni bitti 2 sene oldu halen daha asgari ucrete calisir. Bide bu arkadas muhendis.

Bizim ulkede boyle enayiler oldugu surece iqsu 50 olan topcular popcular daha coook ucaklara biner

Alıntıları Göster

Knk işte bu durum, genele baktığında üniversite olayının artık çok da matah bir şey olmadığını maalesef ortaya koyuyor.

Verilen eğitimler sadece teorik teknik bilgiler. Bunun yanında öğrencinin düşünce dünyasını, bakış açısını geliştirecek bir eğitim yok imkan yok

Etkinlik yok

Öğrenciye, "ülkenin geleceği" yerine "gelir kapısı" diye bakan bir anlayış olur mu? Evet oluyor işte...Çünkü aidiyet bağı yok ki bu bakış açısına sahip olanlarda. Banane la ben parama bakarım diyor adam... napıyor ev kiralarını arttırıyor, sigortasız öğrenci çalıştırıyor düşük maaş ile vs. vs.

Kıt kanaat geçinmeye çalışan öğrenci de protein alamadığı için kafa çalışmıyor zeka gerilemeye başlıyor.

Yemeğinden arttırdığı para ile gidip forma alması da bunun bir örneği işte  

Diğer yandan dersine, kişisel gelişim etkinliklerine ayıracağı vakti özel sektörde harçlık kazanmak ile heba ediyor. Ederken de derslerini de yarım yamalak öğreniyor.

Üniv.de verdikleri teorik bilgi ile de mezun olanlara bakıyorsun adı mühendis ama branşına göre değişmekle birlikte, eline ne tornavida almış ne bir program öğrenmiş ne de bir dil biliyor. Staj desen naylon falan  

Herkes ve her üniversite böyle değil elbette...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 29 Eylül 2020; 14:26:8 >

• Acunun ticari zekasının, cesaretinin, iletişim gücünün, yaratıcılığının 50'de birine bile sahip olamayan eline şan eseri bir yerden 300-400 bin para geçse soluğu emlakçıda ya da araba galerisinde alacak adamlar gelmiş adamın servetine laf ediyor.

Neymiş adaletli olsunmuş, servet zenginlik eşik dağıtılsınmış falan filan.

Tabi canım o adam düşünsün, o adamın aklına gelsin, o adam çabalasın o adam çok yüksek vergi ödesin ki o adamın ödediği vergiyle sen 25 yaşına kadar okuyorum ayağına ekmek elden su gölden bedava yaşa sonra 20 sene çalışıp 45 yaşında emekli ol. 40 sene de emekliliğin sefasını sür.

Hala kazanılan paranın sadece insan emeğiyle doğru orantılı olması gerektiğini düşünen dangalaklar var.

• yetmez, sms göndermeye devam.

• quote:

Knk işte bu durum, genele baktığında üniversite olayının artık çok da matah bir şey olmadığını maalesef ortaya koyuyor.

Verilen eğitimler sadece teorik teknik bilgiler. Bunun yanında öğrencinin düşünce dünyasını, bakış açısını geliştirecek bir eğitim yok imkan yok

Etkinlik yok

Öğrenciye, "ülkenin geleceği" yerine "gelir kapısı" diye bakan bir anlayış olur mu? Evet oluyor işte...Çünkü aidiyet bağı yok ki bu bakış açısına sahip olanlarda. Banane la ben parama bakarım diyor adam... napıyor ev kiralarını arttırıyor, sigortasız öğrenci çalıştırıyor düşük maaş ile vs. vs.

Kıt kanaat geçinmeye çalışan öğrenci de protein alamadığı için kafa çalışmıyor zeka gerilemeye başlıyor.

Yemeğinden arttırdığı para ile gidip forma alması da bunun bir örneği işte  

Diğer yandan dersine, kişisel gelişim etkinliklerine ayıracağı vakti özel sektörde harçlık kazanmak ile heba ediyor. Ederken de derslerini de yarım yamalak öğreniyor.

Üniv.de verdikleri teorik bilgi ile de mezun olanlara bakıyorsun adı mühendis ama branşına göre değişmekle birlikte, eline ne tornavida almış ne bir program öğrenmiş ne de bir dil biliyor. Staj desen naylon falan  

Herkes ve her üniversite böyle değil elbette...

Alıntıları Göster

Tabi her iki tarafin da yanlis yonleri var. Millet olarak ogrencilere gerekli imkani sunamiyoruz. Ama gel gelelim ogrencilerin de akli bir karis havada.

Herkesin elinde son model telefon ve internet var. Isterlerse girip yazilim ogrenip bir google facebook gibi bir sirket kurabilirler ama hepsi tiktoka instagrama video yuklemekle mesgul.

Ayni interneti amerikada okuyan genclere veriyorsun mark zuckerberg diye bir cocuk facebooku kuruyor.

Geliri 70 Milyar dolar.

Turkiye'deki 88 milyon insanin disariya ihracati 15 milyar dolar.

Yani cocuk tek basina kurdugu sirketle bizim 88 milyon turkun disariya sattiginin 5 kati kadar ciro yapiyor.

Ha biz de neden bir mark yetismiyor?

Suclu esnaf, suclu yonetim, suclu ogretmenler demeden once ogrencilerin de biraz kendine bakmasi lazim.

Ben sozum benim icin de gecerli ben de uni hayatim boyunca oyun oynayip, yaaa imkan yok imkaaan diyordum. Ama aslinda imkan cok isi yapicak adam yok.

• Lan oğlum siz acunu her gün siyah tişört giyiyor parmak arası terlikle dolaşıyor diye kendiniz gibimi sanıyorsunuz. SMS den bahsediyorlar bu adamın yaptığı işlerin getirdiği reklam gelirlerinin yanında o sms ler devenin üstündeki bit olur ancak.Yanlış hatırlamıyorsam sms gelirlerinide bağışlayacağını söylemişti. Adam koskoca medya grubu sahibi en 6-7 ülkede prodüksiyon yapıyor yüzlerce kişiye iş veriyor siz neyin kafasını yaşıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çerkes89 -- 29 Eylül 2020; 19:29:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: çerkes89

Lan oğlum siz acunu her gün siyah tişört giyiyor parmak arası terlikle dolaşıyor diye kendiniz gibimi sanıyorsunuz. SMS den bahsediyorlar bu adamın yaptığı işlerin getirdiği reklam gelirlerinin yanında o sms ler devenin üstündeki bit olur ancak.Yanlış hatırlamıyorsam sms gelirlerinide bağışlayacağını söylemişti. Adam koskoca medya grubu sahibi en 6-7 ülkede prodüksiyon yapıyor yüzlerce kişiye iş veriyor siz neyin kafasını yaşıyorsunuz.

Mantığa bak birebir olmasada ona bakarsan brazzersta milyonlarca $ vergi ödüyor.Binlerce insana iş imkanı sağlıyor

• Eeee anlatmak istediğin ne süper zeka.

• çerkes89 kullanıcısına yanıt
    Yanisi sen bu kafayla banlanırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaxPayne87 -- 30 Eylül 2020; 21:24:22 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.