Şimdi Ara

adsl dialer yüksek fatura getirebilirmi çok acil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • herkese merhaba dün symantec dialar alarmı verdi karantina altına aldı ve sonra sildim. sabah kalktığımda pc kendisini restart etmiş ve yine symantec dialer bulmuş.nasıl kurtulabilirim ve adls de dialer yüksek fatura getirebilirmi çok acil cevap verirseniz sevinirim..
    saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savatage123 -- 6 Mart 2006; 7:50:34 >

• gelemezzz
  • eğerki pcnde hala dial-up modem takılı ve dial-up a ev telefon hattı giriyorsa dialer yüksek fatura getirir...
    Ama pcnde dial-up modem yoksa hiç bir sorun olmaz
  • olmaz bişey
  • dostum zaten adı üstünde adsl sen onun için sabit ücret veriyorsun bunun dışında olacak olaylardan zaten etkilenmen imkansız onedenle gönlün rahat olsun..herhangi bir sorun yok...aynısı bende oldu ..denildiği gibi normal 56 k modem hatta bağlı değilse sorun yokkk
  • cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar. 56 k modem yok pc de .içim rahatladı
  • Kardeşim

c:\windows
    c:\winnt
    veya windows|system32 gibi dizinlerin içinde özellikle USB modem kullanıyorsan "adiras.exe" diye bir dosyayı symantec virüs olarak görüyor. Cmts akşamı bendede o dosyayı buldu. Kaynar sular başımdan aşağu döküldü. Sonra internette bir arama yaptım bu dosya adsl modemi kontrol etmek için kullanılan ortak bir dosyaymış. Internete bağlanan bir program yüklemiş. Ama zararlı değilmiş. En azından iki üç ayrı site öyle diyor.

eğer symantec bu dosyayı bulduysa fazla kurcalama. Ama için rahat olsun diye bu dosyayı internette arat. Bazen bazı başka virüsler bu dosyayı taklit ediyorlarmış.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.