Şimdi Ara

adsl'i paylaştırmak..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aynı evde 2 tane tek çıkışlı modem ve 2 tane masaüstü bilgs var.Bu modemlerde tek adsl bağlantısını bağımsız olarak kullanmak mümkün mü?Yani her iki modemede aynı telefon hattını çekeceğim ve aynı kullancı adı şifre vb. gireceğim...Aynı anda çalışır mı acaba..teşekkürler...

• neden iki modemi bağlamaya çalışıyorsun..
  • Evet , çalışır.

Biri direk telefondan gelen kabloyu sokarsın , diğerinede modem üzerinden diğer pcye verirsin.

Komşuyla bu şekilde kullanıyoruz 1-2 yıldır, hiçbir sorun yok.
  • Ayni ADSL hattindan iki modem ile baglanamazsin. Ancak modem uzerinde birden fazla port ar ise bunlara birden fazla bilgisayari baglayabilirsin, veya tek port var ise (ethernet oldugunu varsayiyorum) bir switch baglayip modeme onunla paylastirirsin. yok modemlerin ikisi de USB ise o zaman da bilgisayarlari birbirine capraz cakili (cross) ag kablosu ile baglar, modemlerden birisini bilgisayarldan birisine kurup ordan paylastirirsin, diger makineyi de internete oteki uzerinden cikacak sekilde ayarlarsin.
  • cevaplarınız için teşekürediyorum akadaşlar..Modemlerden biri airties RT-101 ADSL2+ Combo Modem.Yani 1 ethernet 1 usb çıkışı varmış.İki bilgisayara bu modem üzerinden adsl paylaştırmayı düşünüyorum.(birine usb kablosu,diğer,ne ethernet kablosu ile)Umarım bilgisayarlardan birinin kapalı konumda olması adsl bağlantısını etkilemez,ya da aynı anda çalışıyor olmaları..Bu konuda bir fikri olan var mı?...tekrardan teşekkürler..Diğer modemin ethernet tek port speedtouch marka bu arada..
  • O cihazin uzerindeki USB aygiti aslinda bir USB ethernet karti. Cihazi bilgisayara bagladiginda yeni bir ethernet karti beliriyor. Diger makine de zaten dogrudan ethernet uzerinden baglanmis oluyor. baglanti ayarlari filan modem uzerinde yapiliyor, baglanti yonetimini moden hallediyor. Boylece bilgisyaralar birbirlerinden bagimsiz bir sekilde internete cikabiliyorlar.
  • eğer modemden 2 farklı çıkış oluyorsa(2 ethernet yada 1 ethernet+1usb farketmez) modem kapanmadığı sürece sorun olmaz. modemden tek çıkış oluyosa ve onun takılı olduğu bilgisayarda başka bir ethernet portu varsa 2. bilgisayarı bu porta bağlayıp ağ kurabilirsiniz. böyle olursa 1. bilgisayar server durumuna geçer ve o açık olmadığı sürece diğer bilgisayar da internete giremez.
  • çalıştırabilirsin de gereğini merak ettim doğrusu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RSnazdrovia -- 21 Haziran 2008; 18:52:10 >
  • teşekkürederim arkadaşlar içim rahatladı,yoksa hub almak zorunda kalacaktım..Ama şimdi ise 1 adet usb yada ethernet kablosu işimi görecek..Gereğini merak eden arkadaşım önceki mesajlarımda anlattım olayı..hepinize kolay gelsin..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.