Şimdi Ara

Ağdaki Yazıcı Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar hp lazer yazıcı bilgisayara usb olarak bağlı. ve biz bu yazıcıyı paylaşıma açtık yan yana 2 bilgisayarımızdan kullanmak istiyoruz. bunu sağladık yazdırmayı başarıyoruz. ama şöyle bir problemimiz var.

ağdaki bilgisayardan yazdırma işlemi gerçekleştiğinde. yazıcının bağlı olduğu bilgisayardan yazdıramıyoruz. bilgisayarı tekrar başlattığımızda bu bilgisayarda yazdırıyor. ama tekrar ağdan yazdırma işlemi gerçekleştirirsek ozaman sıkıntı devam ediyor. bunun sebebi ne olabilir???

• quote:

Orijinalden alıntı: ceyhuncal

Arkadaşlar hp lazer yazıcı bilgisayara usb olarak bağlı. ve biz bu yazıcıyı paylaşıma açtık yan yana 2 bilgisayarımızdan kullanmak istiyoruz. bunu sağladık yazdırmayı başarıyoruz. ama şöyle bir problemimiz var.

ağdaki bilgisayardan yazdırma işlemi gerçekleştiğinde. yazıcının bağlı olduğu bilgisayardan yazdıramıyoruz. bilgisayarı tekrar başlattığımızda bu bilgisayarda yazdırıyor. ama tekrar ağdan yazdırma işlemi gerçekleştirirsek ozaman sıkıntı devam ediyor. bunun sebebi ne olabilir???

İşletim sistemi Win 7 mi her iki makinede de?
  • hayır xp
  • quote:

hayır xp

Hizmetlerden yazdırma biriktiricisinin çalışıp çalışmadığına bakarmısın yazıcı hp P11xx serisi mi?
  • bilgisayarlar bir çalışma ağına bağlı. burada işe dün başladım ve administrator şifreleri elimde yok herşey kısıtlı nasıl iş yapacam bilmiyorum :S
  • quote:

bilgisayarlar bir çalışma ağına bağlı. burada işe dün başladım ve administrator şifreleri elimde yok herşey kısıtlı nasıl iş yapacam bilmiyorum :S

Hmm o zaman sistem yöneticisinin müdehalesini beklicen yapcak bişi yok şimdilik :/
  • Yazıcıda ethernet girişi varsa, direk modeme yada çoğaltıcıya bağla kardeşim.
    Bende aynı ağda olmamıza rağmen diğer pc'lere makineme USB ile bağlı olan HP 1212nf'i tanıtamadım bir türlü, ethernet ile çoğaltıcıya bağladım, kurulum cd'sinde kurulum yaparken 2 secenek cıkıyor, "USB ile bağlı bilgisayar" ve "Ağ'a bağlı bilgisayar diye" 2.seçeneği seçip yükleme yapınca otomatik olarak yazıcıyı buluyor.
    Ve herhangi bir makineye bağlı olmadığı için dediğin sorun yaşanmaz.
  • ben problemi çözdüm yazıcı ayarlarında direk yazıcıya gönder diye bir seçenek mevcut onu işaretlediğimizde olay düzeldi. onun işaretli olması gerektiği bilinen birşey aslında ama bilgisayarların administrator şifrelerini bilmediğim için etki edememiştim. ama artık herşey değişti. teşekkürler önerileriniz için...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.