Şimdi Ara

Aile için LCD TAVSİYESİ:

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikli gerçekten sağduyulu bir şekilde sorulara cevap veren ve gerçekçi bilgiler veren arkadaşlara teşekkür ederim.
    Normal 2 çocuklu bir aileyiz ve küçülen Sony marka televizyonumu daha büyük ekran boyutlarına getirmek ve tv kalınlığını da artırmadan bir üst ekrana ve teknolojiye geçmek istiyoruz. HDTV yayınlara 80-90 aylık paralar verecek veya 800-900 TL fark vererek yeni receiver alma imkanımız şu günlerde yok…Çocukların çizgi filmlerinden kalan zamanda kaliteli bir yayın istiyoruz, haliyle sabah akşam blu-ray oynatıcıdan dizi ve film izleyecek durumumuzda yok.
    Forumlardan gördüğüm kadarıyla benim gibi olanlara plazma tavsiye ediliyor ama kullanım ömrü mantığından ona da bakmak hiç cazip gelmiyor. Sanal alem ve birkaç büyükşehir dışında yeni ürünleri takip edecek mağaza sayısı çok az. Yani genelde eskiyen teknolojiler bizlere geliyor. Digital ürünlerde görerek alma mantığına katılan birisiyim(kataloglara bakarak internetden çok iyi ve pahalı birkaç ürün alınca ne kadar şart olduğunu anladım !!!)
    Dün sabaha kadar 3 model üzerinde karara varmıştım ama okudukça öğrendiğim bilgiler beni hep daha eski ürünlere (şehrimizdeki) itiyor. Benim gelecek 5-6 yılda Full-HD bir tv ye ihtiyacım olmadığı, HD-Ready mantığında ve nispeten hesaplı ürünler uygun olduğu gibi... Malesef bir çok yeni özellik hep FULL-HD tv lere eklendiği için bende kullanmayacağım özelliklere boşa para vereceğim gibi....(2000 yılında 2 kat fazla para vererek modül uyumlu receiverımı 2007 de atana kadar hiç modul takmamıştım)
    Sonuç olarak kampanyasına denk gelirsem(1800-2000) 40 sony w5500, LG LH5000-7000 veya Samsung 620-650 serileririnden birisini tercih edeceğim ve 32 inç olanlarına bakacağım.
    Gerçekten Tv den normal beklentileri olanlar bizler için de tavsiye yaparsanız memnun olurum. Sony nin hesaplı olan v5500, veya LG 3000 de işimize yarar mı (hanım başımıza kakmadan;-) )?
    Panel çok iyi olursa ne değişir onu da tam anlamadım gözle görülen bir fark olmayan Vestel cidden büyük bir sorun yaratır mı 10 yıllık max. kullanım ömründe?
    Komşularımdan biri 40'Samsung 651 aldı (3000 TL) diğeri 40'Vestel aldı (1900 TL) soruyorum ikisi de çok güzel diyor (ben de 1100 TL edecek fark göremedim işin aslı) fark ileri de mi ortaya çıkacak yoksa cidden marka-pazarlama aldatmacası mı?

• İsteğine en uygun ürün burada bir incele bence.

http://www.satkazanalkazan.com/index.php?p=show&pid=57038&k_id=470&kn=Lcd+tv
  • Yeni televizyon alacak insanların yüzde sekseni senin gibi düşünüyor. Bende dahil. Henüz karar verebilmiş değilim. Sana kendi düşüncelerimi yazayım.

40"-42" LCD lerle aynı fiyat seviyesinde olan 50" LG yada Samsung plazma düşündüm, fakat LCD lere göre daha sorunlu olduğundan vazgeçtim.

Şu anda öncelikle 40"-42" bir LCD düşünüyorum.
    Sony kaliteli ama pahalı. 100 hz olan en ucuz modelleri alınabilir. 40w5500 yada 40w5820.
    Samsung fiyat/performans olarak gerçekten çok pahalı. Aynı paraya aynı özelliklerde Sony alınabiliyor.
    LG almayı düşünebilirim. Nispeten ucuz fiyatlarından dolayı.
    Toshiba almayı kesinlikle düşünmüyorum.
    Panasonic LCD kapalı bir kutu. hiç bilgim yok. zaten piyasada yok galiba. fiyatları da pahalı sanırım.
    Panasonic plazma bu saatten sonra 40" plazmaya o kadar para veremem.
    Philips LCD lerin dış görünüşü çok itici geliyor bana. zaten LG ile aynı panel varmış. Divx oynatma gibi extra özellikleri de yok. Ancak LG ye göre aynı özelliklerdeki modeli çok daha ucuz olursa alabilirim.
    Yerli markaların kaliteleri hakkında hiç bilgim yok. Ancak çok hesaplı bulursam. Görüntüsü de güzelse alabilirim.

Şu anda Sony çok ağır basıyor. Sonuçta birkaç yılda bir TV değiştiren biri değilim. Sadece ihtiyacım olduğu için alacağım.

• samsung fiyat performans olarak pahalı olduğuna katılmıyorum hoca05 ama tabiki yorumlamak farklı amasyalımısın veya ilçelerindenmi 05 den dolayı sana yardımcı olurum öyle bişeyse
  • evet amasya
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.