Şimdi Ara

Airfel Artful Klima Birkaç Soru(n) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
25.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Yelken85
    Benimde merak ettigim zaten 27-28 derecede klima calistiranlar acaba klimanin karsisindami oturuyorlarda bu kadar yuksek derecelerde rahat ediyorlar?

Selam,
    Benim anlatmak istediğim insanların söylediği 27-28 derece aslında klimanın gösterdiği derece. Belki klima termometresinin kalibrasyonu bozuk ve 24-25 aralığına geliyor, bilemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yelken85

Bu oturdugum oda teras odasi ve gunes alan bir oda volkswagen kapi dedikleri rayli cam kapidan terasa cikiliyor ama bu kapilarin en buyuk problemi tam kapanmamalari, yani nekadarda ugrassam kapinin arkasindan azda olsa yazin iceri sicak kisin ise soguk giriyor. Neyse perde orterek falan iceri giren sicak havayi bir parca kesiyorum. Soguk havalari seviyorum hatta kisin bile asiri soguk olmazsa evde t-shirt ile dolasirim. Birde bu benim klimanin agiz sicakligini olcuyorum 14 dereceden assagi gormedim henuz, servise olcturdum normal dedi. Simdi bu dandik vestellerin bile 6-7 derece ufledigini soyluyorlar moralim bozuluyor (kiskanmaya basliyorum).

Valla üstad benim dandik arçelikte bile düşük fan hızında 5 dereceye kadar düşüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 4 Ağustos 2010; 14:21:25 >
  • callandor hocam etrafimda tanidigim klima kullanan cok az kisi var ve tutupta klimalarinin nasil calistigini gormek icin evlerine ziyarete gitmek istemiyorum

donanımcı123 ustat sende iyice beni kiskandirmaya calisiyorsun 5 derece falan ne oluyoruz . Yok bana servisi tekrar cagirmak farz oldu. Servis en son geldiginde elinde profesyonel thermometre ile olcum yapti. Ufleme isisi 12.5 derece cikti emis isisi 30 derece bana klimanin verimli sogutup sogutmadigini bu iki olculen isinin arasinda en az 15 derece fark olmasi gerektigini ve benim klimamin normal soguttugunu soylediler. Guya 16m2 ye 12.000 alalimda bizi biraz usutsun dedik ama nerdee....
  • quote:

Orijinalden alıntı: cydonia

quote:

Orijinalden alıntı: gidacibey

ben bugun taktirdim artful inverter 12000 klimayi, bende blow calisiyor, teknik servisteki arkadaslar klima kapandiktan sonra bi sure hava ufledigini soylediler, bi çesit temizlik gibi.

termometre ise eski modellerde sadece iç oda sicakligini gosterirken yeni modellerinde calismiyormus, fabrika cikisindan kapatmislar bu ozelligi, uzun ugraslar sonucunda ogrenebildim, ankaradaki airfel eğitim sorumlusu turgut bey cok ilgilendi sağolsun.
    ek bisey daha bu yeni modellerde flap salinim hareketi tam tur seklindeymis kullanma klavuzunda 3 farkli salinim modu gosteriliyor (ust 3 seviye, orta 3 seviye ve alt 3 seviye seklinde) fakat sadece tam salinim yapabiliyor alet. kullanma klavuzlarindan kaldirmamislar bu ozelliklerin olmadigini. sizlerle paylasayim dedim.
    "i feel" tusu calisiyor sanirim, 28C ye ayarli iken bu fonksiyon acikti ve kumandayi tv nin ustunde unutum, oda sicakliği 25C ye kadar dusunce kumandadan olabileceği aklima geldi, yerini değistirince 27C civarina yukseldi sicaklik.

klima icin ilk acilistaki değerlere bakmadim fakat 4 saat calistiktan sonra harcagidi elektrik cok cok az 5. saatte 0,3kW 6. saatte 0,4kW dis ortam sicakligi 33C-35C ayarlanan sicaklik 28C, fan hizi min. ic ve dis unitenin oldukca sessiz oldugunu soyleyebilirim.

Servis çağırdım, klima kartı arızalı olabilirmiş, yenisini getirip takıcaklar

bende flap hareketleri hepsi çalışıyor diye hatırlıyorum, ama zaten yukarı alet çıkamıyor,flap orta komunu bize göre yukarı konum gibi bişi

skıldım zaten bu airfel sorunlarına

Evet servis tam 12 günün ardından geldi...

Kart değişti, sorunlar değişmedi

üste basa basa kumanda getirin dedim, onu da istememişler, gene bir 10 gün bekle babam bekle,

Sıfır klima alıyoruz sorunlara bak, bu kadar tonla para var, en üst modeli al

Kimseye kesinlikle airfel önermiyorum

• I feel
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.