Şimdi Ara

Akdeniz Tıp hakkında bilgi isteyene yardım edebilirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herhangi bir sorunuzu burdan sorabilirsiniz.

• Ben akdeniz ile İstanbul medeniyet arasında kaldım o yüzden soruyorum.
    Dersler zor mu yüksek ortalama yapmak vs (yatay geçiş için mesela)
    Sosyal faaliyetler nasıl
    Üniversite ortamı nasıl
    Yurtlar kaliteli mi
    Genel olarak da bilgi verirseniz sevinirim.
  • Öncelikle Akdeniz Türkiyenin en zor tıp fakültelerinden biridir eğer ort kasıp yatay geçiş gibi bir hedefin varsa gelme derim .Ort kasmak zor çünkü. Diğer konulara gelirsek okulda iki tane Kyk yurdu var ve okulun içinde, bu çok avantajlı bir şey her yere yakın bir kere.Yurtlardan biri hapishane gibi 6 kişilik ranza sistem diğeri ise otel gibi 2,3 kişilik normal yatak oda içinde banyo.Ben iyi olanda kalıyorum zaten iyi olana geçmek kolay. Tıpçılar için öncelik sağlıyorlar.Sosyal ortama gelirsek bizim fakülte kampüsün içinde ve sosyal açıdan çok avantaj sağlıyor.(Çoğu okulda Tıp fakülteri kampüsten ayrı bir yerde hastanenin dibinde olur)Okul denize yakın kulüp faaliyetlerleri çok fazla .Okurken zevk alırsın.Antalya bence çok güzel bir şehir gel derim ve okulumuz köklü bir okul hocalarımız kendi alanlarında kendini kanıtlamış insanlar.Ama illaki İstanbul diyorsan medeniyete git .Yatay geçiş gibi bir isteğin varsa yine medeniyete git derim .Bende mesela geçen sene yatay geçil amacı ile gelmiştim ama şuan geçmeyi düşünmüyorum çünkü okulumdan çok memnunum.Ankara Tıpa geçebilcek orta rağmen

• 1 tane daha yurt vardı onu unutmuşum oda Kültür denilen öğrenci mahellesinde okula 5-10 dk sorum olursa yazabilirsin
  • masa3232 M kullanıcısına yanıt
    Hocam ankara tıpa geçiş yapılabiliyor mu yapılıyorsa kısaca bi anlatabilir misin
  • Hocam bir de yurt dışı imkanları nasıldır
  • Hocam okulumuzda yurt dışına staj için gidenler var ben duydum ama bunun için cidden ciddi bir ortalama ve hocalarla aranızın iyi olması gerekiyor . Tabi bir özel üniversite gibi bir yurtdışı imkanları geniş değil .Ama yurt dışından baya üniversite ile antlaşması var üniversitemizin ve akdenizde mezun olunca akredite bir diploma ile mezun oluyrosunuz.(Yani diplomanız tüm dünyada geçerli)Bu çoğu tıp fakültesinde yok
  • Donquixote27 D kullanıcısına yanıt
    Hocam çoğu üniversite yatay geçiş şartlarında ösym puanını baza almaz ya da küçük oranlarla %30,%40 gibi oranlarla baza alır.(Çapa ,Cerrahpaşa gibi) Bu yüzden bu ünilerin yatay geçiş sonuçlarına baktığınızda genelde ortalaması 4.0 olup ücretli Özel ünilerden gelen insanları ya da kolay fakülteleri görürsünüz . Ama Ankara tıp Ort ile yatay geçişte %97 Ösym puanı %3 Agno oranlarınj baza bu yüzden çok yüksek olmayan ort ile 75-85 arası ile geçebiliyorsun ve ücretli tıpların ösym puanı düşük olduğu ve oran yüksek olduğu için giremiyorlar . Ankara ile Cerrahpaşa ,Çapanın yatay geçiş sonuçlarına bakabilrsin orda farkı görürüsün zaten
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.