Şimdi Ara

...:::Akıl verin, nasıl geçinilir...:::: (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
6
Favori
4.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Valla hesapladığınız miktarlar gayet de makul miktarlar.
  • Lüks ihtiyaçları 3te 1 e düşürürlerse 2 çocuğa bile rahat bakarlar.

Cep telefonu kişi başı 25 tl olabilir.

Sinemaya ayda bir giderler

Tatile iki yılda bir

Her ay temizlik masrafını az ödemeleri için temiz olabilirler

Evlenmişsin aile kurmuşsun kafe bar yerine ev gezmesine çıkabilir

Her 3 yıla bir pc niye değiştiriyorsun onu anlamadım ben on senedir laptopumu kullanıyorum.

Ve toplamda bin lira ayda tasarruf sağlanır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon*2=100 tl, elektirk=100 su=50

Nedir abi

3 kişi yaşadığımız evde daha 50 TL gelmedi su
    TV, ışık açık bırakmazsan buzdolabın tasarruflu ise hayatta 100 TL gelmez

telefonuda kişi başı 100 sandım kalpten gidiyordum evde internet olduğu için 39TL lik tarifeler yetecektir

70 TL faturalardan tasarruf edilebilir

50 TL pazar 200 TL market yerine 100 TL pazar 100 TL market yaparlarsa 50 TL daha tasarruf yapılabilir pazarlarda artık mutfak ve temizlik malzemeleri vs. de satılıyor

sağlığı bilemem ama diğer market ve sağlık için ne harcadıklarını tutsunlar oradan bi 100tl daha tasarruf edebilirler

teknoloji için ayda 100 tl ayırmak yerine ayda 50 TL ayırsınlar aynı anda telefon değiştirmeyecekler sonuçta ayrıca eski telefonlarını pc'leri satacaklar azda olsa para gelecek telefon aldıkları ay daha az alışveriş ya da yiyecek yapacaklar 1-2 ay oralardan kısmak çok sıkmaz

270 TL oldu, aidat çokmuş 1100 TL kira masrafı oluyor tabi buradan kısmak mümkün ve kolay mı bilmiyorum sonuçta taşınmak zor iş

300 TL tasarruf edebilirler her ay

çocuk olduktan sonra bir çaresi geliyor elbet çok daha az gelirle 3 çocuk yapan çalışma arkadaşlarım var çocuğu yük olarak görenler bence zaten çocuk yapmasın o ayrı bir mevzu

• devlet doğu&güneydoğu haricindeki kütükleri batıda iç anadoluda olanları desteklemeli, çocuk başına belli yaşına kadar para vermeli, doğu güneydoğuda da vergi alınmalı çocuk başına. cmon eşeklovers
  • Çocuğa niyetleri yoktur yoksa 6-7k bütçeye neyin hesabını yapıyorsunuz asgari maaşlı adama hesap yapar gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeniden Osmanlı kuruluyor, dünya Türk, İslâm nizamının önünde diz çökecek, e siz de sıkın biraz dişinizi.

Hepimizin evinde hizmetçilerimiz, kapımızda Mercedes olacak dayanın az kaldı 2019'a.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Değerli yorumlarını bekliyoruz hocam. Biliyorsunuz siz forumun geçinme konusunda bilirkişisisiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

Yeniden Osmanlı kuruluyor, dünya Türk, İslâm nizamının önünde diz çökecek, e siz de sıkın biraz dişinizi.

Hepimizin evinde hizmetçilerimiz, kapımızda Mercedes olacak dayanın az kaldı 2019'a.

• dalio D kullanıcısına yanıt
    Tamamen bos konusmussun 😂😂😂

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Değerli yorumlarını bekliyoruz hocam. Biliyorsunuz siz forumun geçinme konusunda bilirkişisisiniz.

Beni ilgilendirmiyor hocam milletin nasıl geçindiği, az önce Lacoste' girip 600 TL'ye 2 tişört alıp çıktım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

quote:

Değerli yorumlarını bekliyoruz hocam. Biliyorsunuz siz forumun geçinme konusunda bilirkişisisiniz.

Beni ilgilendirmiyor hocam milletin nasıl geçindiği, az önce Lacoste' girip 600 TL'ye 2 tişört alıp çıktım.

Baya kelepir duruyor hocam. Sıcak fırsatlarda konusunu açın bence.

• İktisat böyle bulundu işte. Sınırsız istekler, kıt kaynaklar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TEHET -- 24 Nisan 2017; 19:17:15 >
  • quote:

quote:

quote:

Açarım hocam.

Gisele Bündchen cidden güzel kadınmış bu arada tavsiye için teşekkürler hocam.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Açarım hocam.

Gisele Bündchen cidden güzel kadınmış bu arada tavsiye için teşekkürler hocam.

Rica ederim hocam. Bu güzelliği herkes görmeli.

• İstanbulda yaşasalar bile evlerine 6-7 bin TL arası girdiği halde yetinmiyorlar ise onlarda sıkıntı var demektir insanlar askeri maaş ile evlerini geçindiriyor hatta mal mülk sahibi olmaya çalışıyor işin özü har bulup harman savururlar ise geçirmezler

• Asgari ücret ile yaşanılırmış...

Cidden çok komik yorumlar var şu forumda. Yaşamak ile sürünmek arasındaki farkı idraak edemeyenler gelip yorum yazıyor. Şu an İstanbul'da orta halli bir yaşam için ayda 5000 TL para girmesi lazım. Bunun altı ile ölmeden hayatta kalır şekilde yaşarsınız ancak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mimar SaNAN

2 öğretmen maaşı alan çocuk yapmasın ama Doğu'da millet 5'er 10'ar çocuk yapsın. Tahminlere göre 2030'da Kürt nüfusu ve Türk nüfusu eşitlenecek.

Yani?

• sommet de la montagne kullanıcısına yanıt
    Yani HDP oyları CHP oylarını geçebilir.

PKK, dhkp-c vb nüfus artışıyla orantılı bir şekilde artacak.

15 milyon Kürt içinden 10.000 terörist çıkıyorsa 30 milyon Kürt içinden 20.000 terörist çıkacak bu gidişle.

• quote:

2 öğretmen maaşı alan çocuk yapmasın ama Doğu'da millet 5'er 10'ar çocuk yapsın. Tahminlere göre 2030'da Kürt nüfusu ve Türk nüfusu eşitlenecek.

Irkçılığın dibine vurulmuş yine :D Kardeş sende git şehir yaşantısından uzak bir hayat yaşa emin ol karınla bütün gün yapacağın tek bir şey var. Dağlarda bağlarda bahçelerdesin 1000 tl kiran yok ha kaçak elektrik dersin bilmem ne dersin Kürtler şöyle dersin. Olabilir belkide kendince haklısın. Tarih boyunca senin gibi nefret dolu insanlar oldu olmaya devam edecek. Hitler var diye Almanyadan Apo sempatizanları var diye Kürtlerden nefret edeceğimi sanmıyorum. Sana iyi nefret etmeler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Kalasso

quote:

Irkçılığın dibine vurulmuş yine :D Kardeş sende git şehir yaşantısından uzak bir hayat yaşa emin ol karınla bütün gün yapacağın tek bir şey var. Dağlarda bağlarda bahçelerdesin 1000 tl kiran yok ha kaçak elektrik dersin bilmem ne dersin Kürtler şöyle dersin. Olabilir belkide kendince haklısın. Tarih boyunca senin gibi nefret dolu insanlar oldu olmaya devam edecek. Hitler var diye Almanyadan Apo sempatizanları var diye Kürtlerden nefret edeceğimi sanmıyorum. Sana iyi nefret etmeler :)

PKK, dhkp-c vb nüfus artışıyla orantılı bir şekilde artacak.

15 milyon Kürt içinden 10.000 terörist çıkıyorsa 30 milyon Kürt içinden 20.000 terörist çıkacak bu gidişle.

Kürtlerden nefret etmiyorum ama bir kısmı terörist olan bir milletin giderek çoğalmasına da sevinemem. Aynı zamanda kendi milletimin azalmasını da istemiyorum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.