Şimdi Ara

aklımdan geçen bi soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bugün sabah işe gelirken aklıma geldi de soruyım dedim

diyelimki benim bi telefonum var ve kayıtlı değil...ama eski bi telefon ve ben içinde eskiden kullandığım ama artık kullanmadığım hattımı saklıyorum ve yaklaşık 5-6 aydır telefon ve hat offline bi halde evde yatıyo...ben diyelim bugün açsam telefonu...sonuçlarak kayıt yaptırmadım...ne olucak bu adamlar benim hattımı ve telefonumu bloke mi edicekler....

ve birde diyelimki ben yurtdışında yaşıyorum ve vatancell kullanıyorum cihazımı ordan aldım türkiyeye gelince turkcell sim kartımı takıyorum ancak cihaz burd akayıtlı olmadığı ilçlin vatancell imi taktığımda yine telefonum ve hattım dekatif mi olucak??

• 1. SORUN EVET ZATEN YASA ÇIKMADAN ÖNCEDE SENİN 5-6 AYDIR EVDE YATAN TELEFONUN BİZİM OPERATÖRLER TARAFINDAN ÇOKTAN SİSTEME KAYDEDİLDİ AYRICA İMEİ NUMARANIN KAYITLI OLDUĞU ŞU ANAD BELLİDİR VE SEN KAYIT ETTİRMEDİYSEN HATTIN DEĞİL AMA TELEFONUN DİREK İPTAL OLUR.

2.HAYIR O DEAKTİF OLMA OLAYI SADECE TURKİYEDE HATLAR İÇİN GEÇERLİ YANİ TELİN SADECE TÜRKİYEDE ÇALIŞMAZ. AMA ALMANYADA VATANCELL İŞLE İLE ÇALIŞIR.

YARDIMCI OLDUYSAM NE MUTLU BANA.
  • yardımcı oldun gibi çok saol...

vatancell hattım sonuçta türkiyeye geldiğimde de kulandığım ve normal hazırkarttan artısı 6 ayda yarı aktife düşmeyen hattır....yani ben cihaz ve hatla türkiyeye geldiğimd en eolucağını merak ediyorum??
  • dostum cihazı faturası varsa gümrüğe kaydettirirsin.

hat derken senin o vatancell dediğin roaming olarak turkcell ilemi anlaşmalı bende bu yazdığını çözemedim...
  • vatancell şöyle bişi mesela almancısın geliyosun türkiyeye bi hat alıyosun ya da almanyadan alınıyo sanırsam...yaz aylarını sadece türkiyede geçiriyosun haliyle geri kalan 9 ay kapalı kalıyo hat...normal turkcell hat 7 ayda deaktif oluyo ama vatancell ahttı 1 seneye kadar süresi olan bi hat ...

girişte gümrükte kaydettirebiliyosan sdüper o zaman....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.