Şimdi Ara

Aliexpress 30€ üstü alışveriş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
9.052
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar aliexpresten tekstil ürünü var onu alacağım ama fiyatı $105 dolar yani gümrük vergisine tabidir.ama simdi ben o kargonun üstüne gift ve 30$ olarak yazdırsam gümrük ten gecme ihtimali yüzde kac sizce ve hadi takıldı diyelim adamlar benden sipariş faturası isteyecek diyelim ben kargonun ustune 30 $ yazdırdım ama orda 105$ yazacak olaylar karışacak o zaman ben direk vergimi ödeyip ürünü alabiliyormuyum ve ne kadar vergisi olur ?
    Acil cevap yazarsaniz cok sevinirim

• Aliexprees ten alırsanız zaten üstüne 5 yada 10 dolar yazar Çinlilerden ne alırsanız al düşük fiyat yazarlar ...olduki takıldı yasaklı madde değil de %20 vergi verip ürün ü alırsınız....
  • Aliexpress'te fiyatları genellikle düşük yazıyorlar. Fakat siz sağlama almak için paketin üstüne 30 $ ın (30 Euroya gerek yok) altında bir rakam yazmalarını isteyin. Bunu yapacaklarına eminim.
    Tekstil ürünü ise geçer. Ebadı çok büyük değilse çok kolay geçiyor.
  • neco53 N kullanıcısına yanıt
    Cok teşekkürler Peki tl kuru üzerinden mi yoksa dolar Kuru üzerinden mi ödeme yapacağım bilginiz varmı?(gümrük vergisi için)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MezunDoktor -- 25 Mart 2017; 16:46:6 >
  • guven35 G kullanıcısına yanıt
    6 kg hocam biraz cüsseli umarım gecer 😂😂😂
  • quote:

Orijinalden alıntı: MezunDoktor

6 kg hocam biraz cüsseli umarım gecer 😂😂😂

6 kg tekstil nedir ya muhteşem yüzyıldamı oynayacaksın
  • 2 den fazla adet ise takılır sıkıntı olabilir dikkat. gift falan yazdırmanın hiç bir etkisi olmaz. 6kg ne hakikaten? ebat/kg'dan takılır o bir kere.
  • Görkem ! kullanıcısına yanıt
    Hocam yani tam bilmiyorum adam 6 kg yazmış ama içinde elyaf olduğu için büyük ihtimal 6 kg yazmış yoksa 1 2 kg ancadır
  • Hocam zaten saticiyla anlaşamadık 😁biraz fazla indirim istedim herhalde ama yazdığım gibi elyafti olduğu için büyük ihtimalle 6 kg geliyor ürün
  • Almanya'dan 2. el elektronik cihaz satın almıştım 8.5 kg; 30 € altındaydı cihaz neyse gümrük çalışanları açmışlar, bakmışlar birde bakma ücreti almışlardı 4.60 ₺😄
  • jüpiter kullanıcısına yanıt
    Vergi odemediniz demi daha 4.60 tl ile kurtardiniz sanırım ,ayrıca kutu açma ücreti nedir ya :-):-)
  • MezunDoktor M kullanıcısına yanıt
    Benim ürün sınırdaydı. Ürün ağır olduğu için dikkat çekti haliyle, memurlar bakmışlar ve "Damga Vergisi : 0.6 TL

Gümrüğe Sunma Ücreti 4.0 TL"

Tabi vergi için uğraştırabilirlerdide 30 € sınırında olsa bile.
    Anladım hocam teşekkür ediyorum bilgi verdiğiniz için.
  • quote:

Anladım hocam teşekkür ediyorum bilgi verdiğiniz için.

Rica ederim hocam,

Bu arada yazdım fakat tekrar yazıyorum 2.el; eski olduğunu göz önüne alalım.
    Aynen hocam vergimi ödeyip cikartayim ya sorun değil sağlık olsun diğer türlu kendimide kötü hissederim .
  • quote:

Aynen hocam vergimi ödeyip cikartayim ya sorun değil sağlık olsun diğer türlu kendimide kötü hissederim .

Sınırın biraz üstünde ürünlerde satın alıyorum, satıcılar düşük yazıyor. Ne kadar doğru yapıyorum bilemiyorum ama satın alıyorum yanlışı bile bile.

Bana göre 30 € sınırı saçma, tabi bu beni haklı çıkartmaz.
    Kesinlikle çok saçma ne mantığı var ,önceden ne güzel 80€ idi bari 30 a dusurmeselerdi .
    Yapacak bir şey yok maalesef.

Yurtdışındaki insanlar ne garip ülke diyorlar.

Önemli değil ama 75€'dan düştü 80 değildi😊
    Bizim satıcı alışmış direk tamam dedi 😁😁bazıları çok ucuz ürün olmasına rağmen onunda dusugunu yazıyorlar ,adamları nasıl korkuttuysak 😁😁😁
    Kurallardan, tavırlardan, uyanık geçinenler sayesinde ya ürün Türkiye'ye yollanmıyor ya da güzel bir kargo ücreti var, satın alınmasın diye.

Takipsiz ürünlerde, ürünü geldiği halde gelmedi diye hem ürünü tekrar yollatıp, para alanları okudum bu forumda.

Sonra adamlar yollamıyorlar ürünü işte. Türkiye'de soru soruyorum satıcılara cevap yok. Yurtdışındaki satıcılar ise aşmışlar müşteriye değer veriyor, bıkıp usanmadan cevap yazıyorlar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.