Şimdi Ara

Allerset ilacını kullanan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
30.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Allerset ilacını kullanan var mı?Ürtiker için

• Yapay Zekanın Yanıtı

Allerset: Alerjik Reaksiyonların Tedavisi

Allerset, alerjik reaksiyonların belirtilerini hafifletmek için kullanılan bir antihistaminik ilaçtır. Sezonluk alerjiler, gıda alerjileri ve cilt alerjileri gibi çeşitli alerjik durumların tedavisinde kullanılır.

Kullanım Şekli

Allerset genellikle günde bir veya iki kez alınan bir tablet veya sıvı formda mevcuttur. Dozaj, alerjik reaksiyonun şiddetine ve bireysel hastanın tepkisine bağlı olarak doktor tarafından belirlenmelidir.

Yan Etkiler

Allerset'in bazı yaygın yan etkileri şunlardır:

• Uyuşukluk
    • Baş dönmesi
    • Bulanık görme
    • Kuru ağız
    • İştah artışı

Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Kortikosteroid içermez: Allerset bir kortikosteroid değildir. Alerjik reaksiyonların iltihabını azaltmak için kullanılır, ancak iltihabı azaltmaz.
    • Hamilelik ve emzirme: Allerset'i hamilelik veya emzirme döneminde kullanmadan önce doktoruna danışmalısın.
    • Diğer ilaçlarla etkileşim: Allerset, bazı diğer ilaçlarla etkileşime girebilir. Bu nedenle, kullanmadan önce doktoruna tüm kullandığın ilaçları bildirmelisin.

Allerset Kullananların Yorumları

Allerset kullanıcıları, alerjik reaksiyonların belirtilerini hafifletmede etkili olduğunu bildirmiştir. Bununla birlikte, bazı kullanıcılar uyuşukluk ve baş dönmesi gibi yan etkiler yaşamıştır.

Önemli Hatırlatma:

Yukarıda verilen bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir ilaç kullanmadan önce doktoruna danışmalısın. İlaçların dozajı ve kullanımı, bireysel ihtiyaçlarına göre değişebilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Ben kullandım gardaşım fakat alerji için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rinit allerjiden dolayi kullaniyorum sabah kalktigim andan itibaren bu ilaci icene kadar felaket sekilde burnum akiyor+hapsiriyorum yazlari, tek hap atiyorum yarim saate geciyor aksama kadar etkisi var

• CapoNx C kullanıcısına yanıt
    Benimkide alerjik nedenden işe yariyor muydu sende bide ne gibi yan etkileri oluyordu?

• quote:

Orijinalden alıntı: _asa

Allerset ilacını kullanan var mı?Ürtiker için

Kullandım işe yarıyor aeirus ta kullanabilirsin.

• Zamanla etkisini yitirmesi dışında bi kötü yanı yok, hafif uykun gelebilir o kadar...
  • Yan etki görmedim ben Senin alerjiyi bilmiyorum da benim ki ev tozuna karşıydı.

Edit: yukarıdaki arkadaş demiş aynen bu tür ilaçlar kullandıkça etkisi azalıyor. Alerji yeniden ortaya çıkıyor. Sakın doz artirmayin. İlacı bir müddet bırakıp yeniden başlayın ve ya turevlerine geçin. Geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CapoNx -- 2 Haziran 2015; 23:49:01 >
  • ben kaşıntıdan kullanmıştım. bağımlı yapıyor tedavi ettiği yok 3 ay kullandım bıraktım 1 gün sonra yine kaşınmaya başladım. sonra kafam attı hep bıraktım 1 ay kaşındım durdum sonra kendiliğinden geçti.
  • Benim olay şu 3 hafta önce biraz fazla fast food yedim.Gece kaşınarak uyandım.Kollarım,sırtım ve ayaklarım kabarmalar vardı.Acile gittim serum taktılar kaşıntım o gün kesildi.Bana allerset ve zrytec ilaçlarını yazdılar fakat ben hiç kullanmadim.Bugün çilek yedim.Gene sırtımin bir bölgesi kabardi.Birde sirtim kucuk kucuk noktaciklar dolu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fdgdfgsgsgdsgds -- 2 Haziran 2015; 23:59:43 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.